FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 16Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
29-11-22 09:18  Odp: [R] Spitfire Vb , 1:33 , Kartonowy Arsenał.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Mariuszu - dobrze CIę rozumiem. Też czasami wydaje mi się, że kompletnie mi wszystko z rąk leci i nic nie wychodzi tak, jak powinno:-) Ileż to razy wywalałem model StuGa do szafy (ostatnio wczoraj:-)), bo nie widziałem sensu dalszej pracy - partoliłem każdy kolejny element:-) Dość szybko mi jednak przechodzi i siadam do pracy, przystępując do niej nieco spokojniej i z jakimś planem:-) Chyba kończy mi się modelarska cierpliwość, szczególnie, gdy na samej bryle modelu nie widac nowych części miesiącami, a człowiek chce widzieć - najlepiej wspaniałe - efekty swojej pracy:-)
To wszystko da się przezwyciężyć - chyba najprościej jest położyć na to lachę:-) Nie walczyć ze sobą - nie idzie, trudno, świat się nie zawali. To tylko model:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-11-22 09:55  Odp: [R] Spitfire Vb , 1:33 , Kartonowy Arsenał.
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

heh, widać sam, również nie jestem ;-)
u mnie też postępy mizerne, po połowie roku ledwo silniki i gondole, wylądowały na miejscu

coś tam się strugnęło z "brrryt"

i się okazało, że trzeba, mimo śrubunków, nakrętek i śrutu, dociążyć jeszcze przód

masakra jak to idzie... a raczej nie ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
29-11-22 10:58  Odp: [R] Spitfire Vb , 1:33 , Kartonowy Arsenał.
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

@97
dziwny ten twój spitfajer :)

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
30-11-22 22:30  Odp: [R] Spitfire Vb , 1:33 , Kartonowy Arsenał.
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wiesz, Mariusz. O ile pamiętam, to u mnie też był ogromny problem z dopasowaniem dolnej części poszycia silnika. Dlatego klejąc Spita IXc zrezygnowałem z wycinankowych sklejek i kleiłem na kawałki cienkiego papieru. Wyszło zdecydowanie lepiej. No ale to dopiero przy drugim podejściu do tematu "Spit od Hala". Dlatego nie przejmuj się - Alleluja i do przodu.


 
30-11-22 22:59  Odp: [R] Spitfire Vb , 1:33 , Kartonowy Arsenał.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja użyłem sklejek wycinankowych, ale po otrzymanym na czas ostrzeżeniu lepiej oszlifowałem szkielet części silnikowej i „się zeszło”...
Widzę też, że w „rafałku” dziwnie skleiłeś elementy fotokarabinu u nasady skrzydła... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
01-12-22 23:24  Odp: [R] Spitfire Vb , 1:33 , Kartonowy Arsenał.
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na tym zdjęciu rzeczywiście jest mój błąd, ale w porę się zorientowałem i błąd został naprawiony jeszcze w fazie budowy.
Myślę, że dzisiaj na pewno skleiłbym ten model lepiej, ale nie chce mi się powtarzać tematu - jest tyle innych fajnych Spitów z szachownicą do sklejenia,
Pozdrowienia.

 
18-12-22 20:52  Odp: [R] Spitfire Vb , 1:33 , Kartonowy Arsenał.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Moi drodzy!
Skrzydło gotowe - w stanie surowym. Pokryte pierwszą warstwą lakieru bezbarwnego.
Teraz pora na złagodzenie moich licznych błędów...

Dalej kiepsko mi to idzie.
Ale działam dalej.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-12-22 21:17  Odp: [R] Spitfire Vb , 1:33 , Kartonowy Arsenał.
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Płat wygląda bardzo dobrze, szczególnie dobrze wyszły Ci łączenia oklejek płatów na krawędzi natarcia, praktycznie nie ich nie widać. Gratuluję i kibicuję dalej. To wydanie HAL-a to chyba najładniejsza wersja Spita wydana w kartonie wg mnie

--
pozdr, Radek

 
18-12-22 21:26  Odp: [R] Spitfire Vb , 1:33 , Kartonowy Arsenał.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Grunt to iść do przodu, nawet jak model sprzysięga się przeciwko nam. Poza tym to jest Hal. U niego liczą się dziesiąte części mm. Kibicuję i pozdrawiam!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
18-12-22 21:40  Odp: [R] Spitfire Vb , 1:33 , Kartonowy Arsenał.
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

O co Ci chodzi z tymi błędami? Przestań się samobiczować.
Jeżeli prostatę badasz tak jak kleisz, to ja już teraz ściągam majty.

--
serwusik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 16Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024