FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-11-22 20:34  [G] JSC Supermarine Spitfire Vb (2021)
kwadratto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witam

Model skonczony wczoraj po ~1 roku powolnej pracy w wolnych chwilach. Nie bede sie rozpisywal na temat bledow bo tych jest duzo - glownie moj brak umiejetnosci; miejscami kiepskie spasowanie czesci.

Nie szalalem jesli chodzi o dodatkowe detale I glownie trzymalem sie standardowego projektu.

Zadowolony jestem z owiewki kabiny - drugie moje podejscie do robienia wlasnej (1sze jakies 20 lat temu). Po okolo 10 probach & roznych materialach uzylem plastiku do laminowania papieru. Material ten byl doskonalej grubosci - wystarczajacy zeby utrzymac ksztalt I jednoczesnie gietki - ulatwiajacy dopasowanie & wklejanie.

Ogolnie model byl dosc frustrujacy - sporo czesci do siebie nie pasowalo & wymagalo kombinowania i modyfikacji. Niektore bledy w projekcie byly wrecz bolesne - patrz na zdjecia czesci skrzydel / szkieletu statecznika pionowego. Nie rozumiem jak mogly sie nie pokrywac, prosta matematyka / design. Z drugiej strony martwilem sie ksztaltem skrzydel ale jak juz sie uformowalo - pasowalo i wyszlo swietnie. Zolty pas na krawedzi skrzydel to bardzo proste a genialne rozwiazanie jesli chodzi o ukrycie sklejonej linii.

Mimo frustracji zadowlony jestem z efektu koncowego i uwazam ze model jest warty wlozonej w niego pracy.

Pozdrawiam!

 
28-11-22 21:23  Odp: [G] JSC Supermarine Spitfire Vb (2021)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Gratulacje!
Model bardzo fajny!
Efekt psują trochę słabo oszlifowane, kanciaste koła podwozia...
Ale ogólnie model bardzo ładny, mimo projektowych i edytorskich uproszczeń.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-11-22 22:06  Odp: [G] JSC Supermarine Spitfire Vb (2021)
kwadratto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Mariusz,
Wielkie dzieki. Jesli chodzi o kola to nie mam wymowki - lenistwo dalo sie we znaki i trzymalem sie oryginalnego projektu. Kola sa puste wiec nie ma co oszlifowac.
Pozdrawiam!

 
29-11-22 09:49  Odp: [G] JSC Supermarine Spitfire Vb (2021)
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Kurczę, osłonę kabiny zrobiłeś genialnie, wygląda jak symulacja komputerowa, zrób proszę krótki film instruktażowy przy budowie kolejnego modelu,
ostatnio robiłem Miga-15 i totalnie skopałem kabinkę.

--

 
29-11-22 12:01  Odp: [G] JSC Supermarine Spitfire Vb (2021)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Wielki jak cholera ale całkiem przyjemnie wygląda.
Podklejales duże powierzchnie jak kadłub czy skrzydła?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
29-11-22 14:01  Odp: [G] JSC Supermarine Spitfire Vb (2021)
Lukson 1982 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Gratulacje!

Świetnie wygląda, kabina wyszła super.

 
29-11-22 15:41  Odp: [G] JSC Supermarine Spitfire Vb (2021)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

W wycinane zdaje się są "fabrycznie" kółka z owijek. I to akurat nie była kwestia szlifowania.

 
29-11-22 15:42  Odp: [G] JSC Supermarine Spitfire Vb (2021)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ale jakiej grubości ta folia 80 czy 125 mikronów ?

 
29-11-22 21:09  Odp: [G] JSC Supermarine Spitfire Vb (2021)
kwadratto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Kris,
Dzieki, z tej owiewki to jestem najbardziej zadowolony. Nastepnym razem zrobie wiecej zdjec samego procesu - zapewne przy robieniu starego mustanga tez JSC. Ogolnie to uzylem:

- kopyto - tektura + glina + super glue. z tektury zrobilem forme (cos jak odwrocony szkielet statku) - zawalilem to glina i uksztaltowalem. Po wygladzeniu papierem sciernym zalalem to super glue by wypelnic jakiekolwiek wneki / niedorobki i wygladzilem az bylo jak trzeba.

- formowanie - kopyto przymocowalem na drewniany slupek (o mniejszej srednicy niz spod kopyta), corka od gory podmuchiwala grzalka az plastik (okolo rozmiaru a5 zeby bylo jak trzymac) zmiekl i go wtedy na cieplo naciagnalem. Po naciagnieciu trzeba trzymac az troche wystygnie zeby sie nie pofaldowal. Poprawki grzalka mozna jeszcze zrobic 1-2 razy ale trzeba uwazac zeby sie za bardzo nie rozciagnelo.


Piotter,
Dzieki, juz sobie "lata" pod sufitem!
Podkleilem tylko spody skrzydel co bylo swietna decyzja, nadalo sztywnosci i wytrzymalosci. Sam kadlub jest dosc lekki i wydaje sie wystarczajaco sztywny. Zaczne podklejac wiecej w przyszlych modelach.


Lukson,
Dziekuje bardzo!


ABC,
Rzeczywiscie standardowo kola to puste bebny. Chwilowo rozmyslalem nad zrobieniem ich porzadnie ale lenistwo & chec szybkiego skonczenia modelu wygraly.
Jesli chodzi o grubosc folii - dostalem sporo z pracy gdzie sie ich pozbywali & nie mam opakowania. Miarki tez nie posiadam.
8x sztuk ma wg linijki 1mm grubosci wiec zakladam ze pojedyncze to 125 mikronow.

Pozdrawiam!

--

 
30-11-22 10:37  Odp: [G] JSC Supermarine Spitfire Vb (2021)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Czysto i równo.
Gratulacje!

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024