FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 16Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
10-07-22 22:25  Odp: [R] Spitfire Vb , 1:33 , Kartonowy Arsenał.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Poszycie na segmencie kabinowym poprzez za obszerny „szkielet” z wyposażeniem wnętrza właśnie przez to staje się „za krótkie” w wymiarze pionowym. Przez to na bokach kadłuba przemieszcza się lekko ku górze. Po wykonaniu oszklenia i przymiarce okazało się, że trzeba przyciąć o ok. 1mm z krawędzi kokpitu i to wystarczyło. Nadal jednak linie podziału blach i zaznaczona linia przyklejenia oprofilowania kadłub-skrzydło nie trafiają na siebie. Ale myślę, że na gotowym modelu i to stanie się mało zauważalne...
Dziękuję wszystkim śledzącym i komentującym za zainteresowanie i wsparcie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-07-22 09:25  Odp: [R] Spitfire Vb , 1:33 , Kartonowy Arsenał.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Elegancko wybrnąłeś z tego problemu:-) Brawo:-)
Tez chętnie dowiem się, czy cos tam jeszcze majstrowałeś przy poszyciu.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
22-11-22 21:00  Odp: [R] Spitfire Vb , 1:33 , Kartonowy Arsenał.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Mimo braku regularnych aktualizacji model jest nadal budowany...
Przygotowałem kilka nieco chaotycznych fotek.
Po nich kilka słów od autora ... ;-)





Dalej obserwuję spadek formy i model wychodzi mi dużo poniżej moich oczekiwań. Na zdjęciach wszystkiego nie widać, ale powstały błędy typowe dla dużo mniej doświadczonego modelarza...
Jednak model buduję nadal i zamierzam go skończyć. Choć już teraz wiem,że nie pokażę go nikomu z Was oraz ,że nie pojedzie na żaden konkurs.
Z drugiej strony nawet przy lepszym "wykonie" i tak byłby bez szans, bowiem najlepsze wykonania tego właśnie modelu już wszyscy widzieliśmy .
Prawdopodobnie po ukończeniu model umieszczę na podstawce i komuś podaruję ;-)

Jak chcecie, to postaram się odpowiedzieć na pytania , choć wiem,że nie będzie litości... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-11-22 12:02  Odp: [R] Spitfire Vb , 1:33 , Kartonowy Arsenał.
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Ciekaw jestem krawędzi natarcia bo jeżeli dolne poszycie jest już przyklejone to ciężko będzie ładnie spasować i wyoblić krawędź... Trzymam kciuki.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
27-11-22 14:02  Odp: [R] Spitfire Vb , 1:33 , Kartonowy Arsenał.
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

A mnie zainteresowała szpara za segmentem silnika. Wynika ona z nałożenia tego segmentu na szkielet na sucho, czy tak to wyszło po przyklejeniu?

--
serwusik

 
27-11-22 18:02  Odp: [R] Spitfire Vb , 1:33 , Kartonowy Arsenał.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Lelum - podejrzewam, że mogła to być wina przyklejenia szkieletu części silnikowej pod złym kątem ( minimalnie ku dołowi). Oklejałem poszyciem doklejony szkielet. Moja rada: do szkieletu części szkieletowej dokleić górne poszycie (przynajmniej - jeśli nie z boczkami ) i dopiero taki moduł dokleić bez szpary do pozostałego kadłuba...
Model sam w sobie jest dla mnie chyba za trudny. Do tego nie czuję się pewnie przy szkieletach typu okrętowego w modelach lotniczych.
Tutaj dodatkowo moim zdaniem sprawdza się jedynie koncepcja osobista projektanta modelu, co przy trudności opisania niewątpliwych w tej sytuacji niuansów prowadzi do fiaska innej koncepcji...
Model buduję dalej.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-11-22 14:29  Odp: [R] Spitfire Vb , 1:33 , Kartonowy Arsenał.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak, widać "ciężką" walkę z poszyciem przodu kadłuba.
Pozdrawiam - Ryszard

 
28-11-22 14:44  Odp: [R] Spitfire Vb , 1:33 , Kartonowy Arsenał.
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Nawet jeśli model nie wychodzi idealnie, to Twoja relacja ma duże i to pozytywne znaczenie dla przyszłych wykonawców spita. Skoro dalej będziesz walczył z modelem (i bardzo dobrze!) to spróbowałbym zalać szpary wikolem/kropelką i wyretuszował. W końcu nawet w dobrze zrobionym modelu jakaś niedoróbka z winy projektanta lub wykonawcy może powstać więc warto poćwiczyć a tu jest świetna okazja. Z kabiną poradziłeś sobie swietnie więc i te problemy możesz przeskoczyć.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
28-11-22 16:07  Odp: [R] Spitfire Vb , 1:33 , Kartonowy Arsenał.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mariusz, uszy do góry. Nie każdy model wychodzi konkursowo. A Hale są wymagające. Ze swoją 190 tką też mam przeprawę. Może nie aż taką jak przy niektórych MM, ale jednak.

Kibicuję dalej i podglądam.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
28-11-22 21:25  Odp: [R] Spitfire Vb , 1:33 , Kartonowy Arsenał.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję za słowa wsparcia.
Też mam zamiar skorzystać z wikolu do niwelacji szpar ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 16Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024