FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 25 z 46Strony:  <=  <-  23  24  25  26  27  ->  => 
09-11-22 08:41  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Wcześniej nie wchodziłem w tę relację, ale czekając na zdalne lekcje indywidualne, aż łaskawie się uczennica pojawi, prześledziłem całą Twoją relację. Jedno słowo tylko napiszę: brawo!
Już robię miejsce i kombinuję gdzie go postawić jak zostanie wydany.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
18-11-22 15:56  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
dzięki Spychacz za ciekawą stronkę, nie znałem jej. Oblukamy :)
TLB dzięki za miłe słowo :D

Następny w kolejce był najniższy pomościk. Parę zdjęć z budowy.





Gotowe, z relingiem :)







Niedawno rozkładałem i kolorowałem detale znajdujące na dziobie. Teraz przyszedł czas na zmierzenie się z przednim bomem od wodnosamolotu.
W tym miejscu pojawia się kilka pytań :P



Obecnie linki od renera i topenanty kończą się w zaznaczonym strzałką miejscu. Gdzie i do czego powinny one biec dalej?

Twórca jednej z gier zaproponował takie rozwiązanie. Linki przez jakiś system bloczków biegną do bębnów.
Pytanie, na ile takie rozwiązanie wydaje się wam sensowne? Podejrzewam, że owe bębny były napędzane siłą mięśni xD Czy to by wystarczyło, by podnieść wodnosamolot? Czy może mogły mieś jakiś napęd?





Ze zdjęciami tej okolicy jest wyjątkowo słabo. Na jednej fotce widać końcówkę bomu, na dodatek jest on w pozycji złożonej.



Tu najlepsze ujęcie tej okolicy z boku, jakie znalazłem. Bębny są, ale czy służyły do tego?



Please help! :)

Pozdrawiam

--

 
18-11-22 22:55  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Elementy, prawie powycinane, robią robote: ]

 
18-11-22 23:07  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Cordel - odnośnie dźwigu. Analogicznie do jednostek towarowych - talia dźwigająca bom mogła być podnoszona już za pomocą ludzkich mięśni. Tu nie chodziło o dźwiganie ładunku, tylko "ustawienie" odległości haka od masztu dźwigu. Natomiast do podnoszenia mógł służyć kołowrót lub winda, napędzająca linę z hakiem zaczepioną o ładunek, która szła wzdłuż bomu. Stąd sens przymocowania liny talii do podstawy masztu, drugiej - do kołowrotu.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
19-11-22 08:38  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

wpis pomylkowy, chciałem wstawić coś co było wyżej

Post zmieniony (19-11-22 08:39)

 
19-11-22 08:54  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Autor modelu 3D z gry komputerowej, moim zdaniem popuścił wodze fantazji w przypadku tych bębnów obok wieży łącząc je z linami bomu. Po pierwsze, te bębny nie mają napędu umożliwiającego użycie ich jak wyciągarki, dwa średnica ich sugeruje że służyły do nawijania i przechowywania znacznie grubszych lin niż te użyte przy bomie.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
20-11-22 18:27  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Widoczny jest mały żuraw wychylony za burtę i chyba z bloczkiem. Może na tych bębnach były liny do podnoszenia za pomocą tego żurawika małych ładunków z łódek ?
Na ścianie nadbudówki to chyba pływak trału.

 
26-11-22 19:40  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
dzięki Panowie za podpowiedzi :)
Czyli teoretycznie linki topenanty wystarczyłoby zostawiać nadmiar i np. owinąć wokół czegoś na pokładzie ^^ Gorzej z tą od renera, która powinna biec do jakiejś windy. Skoro w okolicy nie bardzo mogę dopatrzyć się czegoś takiego, to może to "ciągnące" coś znajdowało się pod pokładem? xD

Ryszard bardziej bym się skłaniał do tego, co wyżej napisał ceva, czyli że na tych bębnach były liny większej grubości :) Ten żurawik to naprawdę miniaturka :P
Tak, druga rzecz na nadbudówce to pływak trału, będzie oczywiście w projekcie :)

Jak już wspominałem, z dobrymi fotkami tej okolicy jest słabo. Podrzucam jednak, co udało mi się znaleźć. Bom czasem rozłożony, czasem złożony.

Trento:



Trieste:



Pola:







Zara? Ładnie widać jakieś odciągi oraz 3 luźniejsze linki.





Rysunek okrętu typu Zara, jeszcze z samolotami poprzedniego typu:



Na obecną chwilę zbyt wiele się nie rozjaśniło, ale może jeszcze uda się trafić na jakąś ciekawą fotkę. Jak nie, to zawsze można zrobić wersję złożoną, albo zagwozdka pozostanie dla przyszłych już modelarzy :P

Na koniec coś kartonowego :) Jakieś świetliki, skrzyneczki i beczki?







Pozdrawiam

--

Post zmieniony (26-11-22 19:40)

 
28-11-22 14:24  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nadal uważam, że nie mogą to być "grube" liny.
W jakim celu w tym miejscu ? Nie jest to miejsce dla cum do cumowania okrętu. "Grube" to cumy i hole, wszystkie inne to "cienkie" w tym stalówki.
Na bębnie widać, że są ciemnego koloru - może jest to nawinięty odcinek gumowego węża ?
Kilka interesujących zdjęć chyba z "Zary"

Powodzenia w budowie,
Ryszard
PS - a jak te bębny są opisane w "Profilach Morskich Trento - 80" ?

Post zmieniony (28-11-22 14:27)

 
02-12-22 10:41  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
Ryszard na niektórych fotkach to coś nawinięte na bęben rzeczywiście wydaje się być ciemnego koloru.

Na tej fotce obok pontonu widać grube liny, zapewne te do cumowania. W prawym rogu widać złożony ten bom od wodnosamolotu, linka nawinięta na jego bloczki jest oczywiście dużo cieńsza:



Znalazłem jeszcze taką, widać co jest nawinięte na symetrycznie ustawiony bęben po drugiej stronie :)



Moim zdaniem wygląda na ta taką grubość pośrednią :P

Za fotki z wodnosamolotami dziękuję. Z typu Zara może pochodzić pierwsze i ostatnie, na reszcie katapulty znajdują się w rejonach śródokręcia, więc to zapewne z krążowników lekkich, ewentualnie Bolzano :) Czwarta to na pewno A. Diaz, widać napis :P

Niestety, profile morskie są pod tym kątem wyjątkowo lakoniczne i nie mówią nic...

Tu rozłożony i złożony bom. Linki kończą się w pewnym miejscu, tak "z du*y" :P



Widok na całość z boku i z góry:





Udało się wytropić kolejną fotkę Trento z rozłożonym bomem, niestety kadr dość ogólny i nie uda się dostrzec szczegółów :/



Tymczasem miniskrzyneczki :)



Drobnica zbiorowa:



Rzut oka na niekompletną jeszcze całość :)



Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 25 z 46Strony:  <=  <-  23  24  25  26  27  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024