FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
10-10-22 23:13  Odp: [R] Grosse Jacht WAK 1:100
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Robota jak zawsze wyśmienita. Oglądam z wielką przyjemnością.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
11-10-22 22:43  Odp: [R] Grosse Jacht WAK 1:100
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Fantastyczna robota! Już we Fly-u działa wyglądały rewelacyjnie a jednak z każdym modelem wychodzi Ci coraz lepiej i lufy wyglądają już niemal jak odlewy. Jestem pełen podziwu

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
14-11-22 20:28  Odp: [R] Grosse Jacht WAK 1:100
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uszanowanie.

Dzięki Koledzy za miłe słowo, to motywuje.

Z czasem krucho, a widzę, że już miesiąc nic nie pokazywałem. Klejąc z doskoku z grubsza uporałem się z wyposażeniem kadłuba, teraz będzie struganie masztu.
Nie wydziwiałem, części wycinankowe, na pokładzie coś tam się dzieje, więcej bałaganu nie trzeba :)











pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
14-11-22 20:33  Odp: [R] Grosse Jacht WAK 1:100
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ależ to wszystko ładne, równe i czyste... Zazdroszczę! Prócz niektórych nagli nie ma się do czego przyczepić - a i tutaj to tak na siłę, w sumie niewiele będzie z nich widać...

--
54323031

 
15-11-22 00:27  Odp: [R] Grosse Jacht WAK 1:100
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Pięknie to wszystko wykonane. Miodzio ;-) Mam pytanko odnośnie kołkownic i ogólnie wszelkich pachołów do których będą przywiązane linki. W wycinance są one wydrukowane na cienkim papierze. Czy po sklejeniu taka konstrukcja wytrzymuje naciąg linek? Czy wypełniasz je czymś w środku aby były bardziej solidne czy zostawiasz puste? Czy kleisz je do pokładu na styk czy może montujesz je na jakiś drucik bądź kołeczek czy coś? Bardzo jestem ciekaw jak bardzo wytrzymała jest taka kołkownica.

P.S. Czy pod lufami nie powinno być takiej drewnianej poprzeczki na której owe lufy by się opierały zamiast dyndać sobie samopas? ;-) Coś jak tu:


--
Pozdrawiam
Piotrek

 
15-11-22 09:11  Odp: [R] Grosse Jacht WAK 1:100
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Panowie ;)

Petrov - przy modelach tego gabarytu uznałem, że nie ma sensu cudować z kształtem nagli. Przyczyny są dwie: po nawinięciu lin i przyklejeniu bucht nie będzie ich praktycznie widać (jak zauważyłeś), szczególnie przy takiej kolorystyce, druga przyczyna -praktyczna, czyli rzecz w tym, żeby między naglami była jakaś przestrzeń na manewry z nicią i swoboda w doklejaniu bucht. Przy Revenge z kolei się napracowałem z tymi naglami, ale tam jest wszystko masywniejsze, kolorystyka jaśniejsza i w praktyce widać te nagle -tam to zdecydowanie miało sens ;)

Piotr P. - kołkownice są wypełnione kartonem, w przeciwnym wypadku faktycznie wszystko by się rozleciało. Zestaw laserów zawiera te elementy w grubości 1mm z dziurkami pod nagle. To oklejam elementami z wycinanki wydrukowanymi faktycznie na cienkim papierze, także da się to zrobić solidnie i estetycznie.
Nie mniej ważne jest, żeby wzmocnić spoinę tych pionowych kloców na styku z pokładem. Te prostopadłościany też są wydrukowane na cienkim papierze (i dobrze) i choć samo nadanie kształtu je wzmacnia, to jednak pamiętajmy, że działają na to spore siły. Warto ścianki od wewnątrz potraktować np. cyjanoakrylem w umiarkowanej ilości. Dodatkowo doklejam na dnie wewnątrz kawałek kartonu odpowiedniego kształtu, czyli powiedzmy wręgę, i wtedy mocowanie z pokładem robi się na prawdę solidne.
Niby nic, żadna Ameryka, ale warto na tym etapie pokombinować, żeby później nie mieć awarii w postaci oderwania całego podzespołu od pokładu. Raz przerabiałem urwanie kołkownicy na burcie, na której była już przewiązana większość lin (przy Mulecie) i powiem tak -nie polecam takich wrażeń :)

Powyższy wywód w obrazowym skrócie:



Co do lawet to zrobiłem tak jak przewidywała wycinanka, a tam nie było żadnych klinów. Jaki system regulacji kąta podniesienia lufy był w oryginale? Nie mam bladego pojęcia, może Tomasz coś wie, bo wątpię by pominął to przypadkiem.

--

Post zmieniony (15-11-22 09:55)

 
15-11-22 09:21  Odp: [R] Grosse Jacht WAK 1:100
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Dzięki Guciu. Bardziej chodziło mi właśnie o te pionowe belki kołkownic ale Twój rysunek wszystko jasno obrazuje :-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
17-11-22 15:40  Odp: [R] Grosse Jacht WAK 1:100
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Witajcie Koledzy,
bardzo się cieszę, że tak ładnie model się klei.

Laweta i artyleria zostały zaczerpnięte z książki "Die Niderlandische Jacht im 17.Jahrhundert" Wernera Jaeger'a z pewnymi uproszczeniami ze względu na skalę:


Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
26-11-22 19:23  Odp: [R] Grosse Jacht WAK 1:100
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uszanowanie.

Naszedł koniec budowy. Jak się okazało, po uporaniu się z ozdóbkami i artylerią, poszło z górki.
Podsumowując: fajny model, dobrze opracowany (jeśli dobrze liczę to szósty model od Seahorsa!), atrakcyjny obiekt, głównie dzięki zdobieniom, ale i te 4 żagielki mają parę linek. Bardzo ciekawe urozmaicenie kolekcji, więc jeśli kogoś nie przeraża dziubanie tych krzaczków to polecam, nawet jako przerywnik -mnie budowa zajęła jeden kwartał, a prace nie przebiegały dynamicznie. Wielką zaletą tego projektu jest to, że nie pozwala się nudzić, nie utkniesz tu modelarzu na artylerii, bloczkach, a nawet ozdoby są różnorodne. Za śmieszne (dziś) pieniądze mamy na półce fajne świecidełko. Bawiłem się przednio!

Od poprzedniej aktualizacji zrobiłem: maszty, reje, żagle, "miecze" na burtach, kotwice i trochę innej drobnicy. W zasadzie nie dokładałem od siebie zbyt wiele, projekt tego nie wymagał; można powiedzieć, że wykonany w standardzie.
Podsumowujący rachunek sumienia, w dużym skrócie.
Pykło:
-czystość pracy -widać to czy nie, to jako wykonawca wiem, że mniej uświniłem klejem ten model w porównaniu z poprzednimi :), choć droga do tego co chcę osiągnąć jeszcze długa...
-udała się walka z dziesiątkami haczyków, szczególnie z tymi przy bloczkach, porobiłem to tak jak wskazywała instrukcja.
-ogólnie model mi się podoba.
-Kuń :)

Nie pykło:
-żagle ledwo nadmuchane. Chciałem je trochę wymiętosić, ale okazało się, że roztwór wikolowy miał przedobrzone proporcje :P, gdy zaimpregnowany materiał wyschnął, okazało się, że mogę go w rękach rozkruszyć w pył. także nie robiłem z nimi zbyt śmiałych ruchów. Także z impregnacją materiału trzeba ostrożnie.
-planki poszycia dennego (te jasne) w niektórych miejscach nie przechodzą gładko, gdzieś tam się coś pozadzierało w czasie budowy i pod pewnym kątem, przy pewnym oświetleniu to widać. Jednak wolę te elementy bez podklejania kartonem, ale zrobiłem tak jak przewidywał projekt, wolałem nie mieć niespodzianek.
-jasne nici, stwierdzam po czasie, trza było bardziej przyciemnić, mimo że do bieli im baardzo daleko. Ale mogło być bardziej "vintydż".

Dziękuję wszystkim podglądającym relację, szczególnie tym dopingującym :).

No i galeryja końcowa:






































Pozdrawiam

--

Post zmieniony (26-11-22 19:28)

 
26-11-22 20:04  Odp: [R/G] Grosse Jacht WAK 1:100
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Ale jak to tak?... To już?? Szkoda... Zdecydowanie za szybko kleisz ;-) W tym tempie to niedługo skończą Ci się modele od Seahorsa i będziesz na bieżąco :-) A na poważnie to oczywiście gratuluję kolejnego rewelacyjnego wykonania. Model jest piękny i jest na czym oko zawiesić. Ornamenty robią robotę i moim zdaniem naprawdę warto było je dłubać. Całość ze wszystkimi złoceniami prezentuje się fantastycznie. Czekam na więcej perełek z Twojej stoczni :-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024