FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 166 z 173Strony:  <=  <-  164  165  166  167  168  ->  => 
01-01-22 22:22  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Wojciech Cięciwa   

Z serii 'Wrzesień 1939' -
- C7P z GMPu ma wnętrze opracowane na (prawie) maksymalnym poziomie.
- TKS trzeba by mieć dostęp do oryginału albo naprawdę dużo zdjęć wnętrza.
- C2P podobnie, może być nawet trudniej, bo pomimo 'masowej, seryjnej produkcji' poszczególne modele różniły się między sobą zarówno wyglądem zewnętrznym (zakończenie błotników) jak i wnętrzem (siedzenia dla załogi - nie kierowcy). Wprawdzie jest jakiś egzemplarz dostępny, ale w rozmowie ze specjalistami żaden nie był w stanie powiedzieć na ile oryginalne jest wnętrze...
- TKS-D nie ma w zasadzie żadnych zdjęć wnętrza - trzeba improwizować

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
01-01-22 23:56  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wojciech Cięciwa - Zgadzam się z tobą w każdym z tych aspektów. Robiłem modele od podstaw i "waloryzuję" na ile potrafię (raczej marnie) istniejące wycinanki,więc wiem w czym rzecz :( Ale co do C7P z GPM mam pewne zastrzeżenia. Opracowanie całkiem fajne,a porównując z tym z Pro-Model wręcz rewelacyjne,jednak tu, na forum Paperman określił je - "Spasowanie bardzo losowe. Albo super ekstra albo rodem ze starych MM. Tak jakby w pewnym momencie autorowi brakło weny :)". Więc pozostawia nieco do życzenia. Po za tym coś mi w tym modelu nie pasuje,sam do końca nie wiem co - może to wina tego mocno uproszczonego silnika. No nie wiem,po prostu mi " nie leży" ten model. No,ale to może moje subiektywne odczucie.
Co do C2P to zdaje się,że są 2 egzemplarze w Polsce,na chodzie (popraw mnie jak się mylę). Zostały odrestaurowane i zrekonstruowane zgodnie z obecną wiedzą na ich temat. Może warto się pokusić o zrobienie na podstawie jednego z nich takich elementów waloryzujących do obecnego modelu C2P z GPM. Rozumiem,że to oznaczałoby dla projektanta szukania kontaktów i dostępu do takiej maszyny,ale chyba warto ? To samo można napisać o TKS i TK-3. Są na chodzie w Polsce. A odbudowany (z kilku czołgów) 7TP stoi chyba w Muzeum Wojska Polskiego ?
Co do TKS-D,to tak samo jak do TKD faktycznie trudno o jakieś dobre materiały zdjęciowe wnętrza. Wiem, bo skleiłem TKD na bazie TK-3 z GPM-u i raczej marnie mi to wyszło.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
02-01-22 00:10  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Wojciech Cięciwa   

Niestety wszystkie moje próby kontaktu z osobami posiadającymi dostęp co C2P/TKS czy też PF618 (o 7TP się nie starałem) spełzły na niczym.
TK-D (to wersja z 47mm działkiem firmy 'Pocisk' - protoplasta artylerii samobieżnej) powinna być prostsza do stworzenia niż TKS-D (wersja z 37mm armatą przeciwpancerną 'Bofors' - niszczyciel czołgów) gdzie wielką niewiadomą jest mocowanie działa do kadłuba.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
02-01-22 10:18  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Mareczek2012   

A teraz może dam jakieś propozycje ...
Np, zdaje sobie sprawę że wydanie amerykańskiego lotniskowca w skali 1:200 to może być koszt i 4-stówek na chwile obecną ..
Więc tych co kupią nie będzie za wiele, a że najbardziej popularną tematyką jest II WŚ, współczesny lotniskowiec jeszcze bardziej zmniejsza ilość kupujących ....
Więc jeżeli ktoś by się jednak zdecydował to może wydać go bez samolotów, A samoloty wydać oddzielnie (zawsze rozbije to łączną kwote na dwa zakupy)
Nie wiem na ile zmieni to cenę ale dążę tez do czegoś innego.
Więc może samoloty wydać oddzielnie. Ale zaproponowałbym tu możliwość wyboru na zakup całego skrzydła z danego lotniskowca
Gdzie tematem byłby np.grupa lotnicza do USS THEODORE ROOSEVELT(CVW 71)w roku 2005/2006
gdzie są F-14: (fv31)-AJ 1xx, (vf213)-AJ 2xx; F-18: (vfa15)-AJ 3xx, (vfa87)-AJ 4xx ; EA6G (vaq141) AJ 5xx ; E2C (vaw124) AJ 6xx i śmigłowce...
z grafiką występująca na tych samolotach.
Co do składu skrzydeł chętnie służe pomocą , często można podać numery seryjne do tych samolotów , a malowanie się też znajdzie...
Malowanie samolotów z czasem się zmieniały , wiec nie do każdego rejsu wszystko się znajdzie, ale coś by się dało skompletować
Kolejna sprawa służba lotniskowców obecnie sięga do 50 lat, wiec przechodzi on modernizacje więc w wydaniu Grupa lotnicza ...... można by też dodać elementy z lotniskowca które zostały zmienione, i nie są na modelu lotniskowca.
Więc była by to jakaś waloryzacja ....
A teraz kolejna sprawa - "waloryzacje". Mam tu na myśli waloryzacje, modernizacje, zmiana wersji ....
Ja rozumiem ze temat współczesność nie jest najpopularniejszym tematem jeżeli wiec wyda się jakiś model i jakaś grupa go kupi a reszta jest w magazynie- co powoduje zablokowanie kolejnych wydań bo kasa poszła a się nie zwróciła
Wiec może wydawnictwa mogły bu wprowadzić temat "Waloryzacja"w formie wydawanej lub elektronicznej (to już zależy od wydawcy)
Przede wszystkim tego typu posunięcie może przyczynić się do większej sprzedaży danego produktu
A co mogło by się tam znajdować :
-dodatkowe wnętrze (nie wszystkie modele je mają)
-dodatkowe wnętrze typu silnik , układ napędowy ......
-modernizacja danego typu
-bądz zmiana wersji (np KTO Rosomak na wersje Bazową czy spajkowóz )
I nie musi tego opracowywać sprzedawca , często robią to modelarze , tylko być otwartym na tego typu rzeczy bo chyba z racji prawnych tylko on możę to udostępniać. A tak Kupi/ściągnie sobie waloryzacje i do tego kupi model.
Mysle że pomysł nie jest zły, może trzeba by wprowadzić jakieś zmiany w tym pomyśle i tu też w kwestj formalnych ..
Ale łatwy dostęp do takich "waloryzacji" byłby mile widziany

 
02-01-22 12:37  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Mareczku pomysł bardzo fajny i ambitny, ale odpowiedziałeś sobie sam na pytanie. Kupi to mało osób, choćby nie wiem jak byś się gimnastykował.
Możesz nawet dołączyć mini parowe katapulty, silniczki do radarów zestaw światełek i nic to nie da. Model miałby ponad 1.5m a tu brak salonów na takie meble i roboty masa na kilka lat, ile osób sie na to zdecyduje. Podsumowując za duża bajka, nie opłaca się, wydaje mi się, że wydawcy doszli do wniosku, że takie super dopakowane okręty robią wrażenie na forum i na wystawie, tylko nie przekłada się to na sprzedaż.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
02-01-22 18:31  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Mareczek2012   

Przede wszystkim moja propozycja, a zwłaszcza druga cześć tyczyła się głównie "pojazdów" , może samolotów też .... choć nie wyklucza okrętów.
To chodziło mi o rozwiązanie takich problemów jaki dał rodrus .
Moje zapotrzebowanie na różne wersje też w jakimś stopniu.
Owszem wcisnąć wnętrze do pojazdu który do tego nie jest zaprojektowany , to różnie. Ale jeżeli ktoś to już zrobi to czemu nie mogli by inni ...
I np. Smiercz- pojazd z którego można zrobić wyrz..do systemu S-300
A wyrzutnia na tym pojeździe występuje co najmniej 3 wersjach i mało prawdopodobne żeby wydane były w więcej wersjach jeżeli będzie mało sprzedawalna (choć nie sądze), wtedy można by zrobić "waloryzacje" na inną wersje ( różni się tylko miejscem na elektronikę i wyposażenie za kabiną)
Czy jak już wspominany Rosomak z Orlika na Wersja bazowa czy spajkowóz . Choć tu pojawia się problem kolorystyki po tak długim czasie ,
I tak naprewde fajnie by było gdyby jakieś kolejne wersje Rosomaka by się pojawiły (może tak ze w przyszłości będzie można dokupić jakąś "walorke"
Taka tam propozycja ...
A co do lotniskowców , czy inne okręty, nie pisałem ze chce żeby były w skali 1:200 , napisałem tylko jakie.
Napisałem ze przy 1:200 to byłby problem ....
Więc okręty te spokojnie mogły by być w 1:300 czy nawet 1:400 - przede wszystkim cena będzie dostępniejsza :)
Inna sprawa " PIOTR WIELKI 1144.3 (2008r) - BM krążownik atomowy(1:200) " kosztuje niewiele mniej niż 400 a jego pierwsze wydanie zostało całe wyprzedane, fakt jest mniejszy , ale ma dużo detali .
Kolejna, USS Saratoga CV-60 wydany w 1:200 (dawno temu ) ostatnio widziałem za jakieś 250- takie modele są ,
A w tej chwili wydawane są lotniskowce ale II WŚ możę troche mniejsze Ale są wydawane w 1:200
Tak tylko do porównania.
Ale jak powiedziałem spokojnie te nowoczesne lotniskowce w skali 1:300 czy 1:400
Aha całe , a nie tylko od linii nawodnej , ale ostatecznie i takie dobre (wydane w 1:400: Invincible (R05) czy typ 42 bez dna, to już też coś )
A co do Saratogi to chętnie zrobie taką grupe lotniczą i chętnie to udostępnie. Ale musiał bym mieć jakąś baze samolotów w tej skali
( F-14,F18,E-2, (A-6) EA6, smigłowce, a tam są inne samoloty). Może by się i coś znalazło ale pozostaje kwestia udostępniania ....
I najważniejsze.
Po napisaniu, jest szansa ze może coś zmienie, a zwłaszcza jeżeli wiecej takich wpisów sie pojawi.
I przede wszystkim to od czego zacząłem czyli zamiast kolejny F-16 C blok 30 może pojawi sie Blok 40 lub 50 (ale 50 nie 50+)
To znaczy ostatnio wydany F-16 block 30 jest spoko , tylko to juz jest kolejny raz wydany block 25 lub 30, a wersje 40 / 50też sa :)

Post zmieniony (02-01-22 19:11)

 
02-01-22 23:04  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Mareczek2012   

Zupełnie przypadkiem wyszło ciekawe rozwiązanie moim zdaniem
Iż "waloryzacja " i wyszczególnienie tego czego miało to tyczyć(wnętrze ....) chodziło mi przede wszystkim o pojazdy.
Ale co do lotniskowców to hangar lotniczy będący sprzedawany osobno to nie jest zły pomysł .
Dlatego że nie każdy jest tym zainteresowany (ja wole z hangarem :) ) a troche wydruku zajmuje ( tu też mogła by być wersja prosta lub bogatsza).
Oczywiście silniki z lotniskowca to już przesada :) hmmm ale ciekawy by był w tych o napędzie atomowym ... :)

 
19-11-22 09:49  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Dzień dobry,
Wydawcy mogliby się pokusić o wznowienia współczesnej rosyjskiej/radzieckiej pancerki wszelakiej.
Taki "stan na rok 2022".

Dla projektantów wyzwanie, bo bryły ciekawe, prawami fizyki zmodyfikowane...
Graficy też mieliby pole do popisu - wszystkie odcienie rdzy i okopcenia...

W sumie tematyka nie moja. Jednak takiego tuningowanego Armata polepiłbym.
Tematycznie podpasowałby do Bayraktara :))

Pozdrawiam serdecznie,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
25-11-22 09:15  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chyba nikt jeszcze tego tematu nie zaproponował a konstrukcja arcyciekawa i niemal że zapomniana...
Być może pojawił się w świecie modelarskim jako short-run ale w kartonie nikt tego samolotu nigdy nie zrobił.
Sam znam jedynie 1 model zbudowany od podstaw...
Panowie projektanci, mam nadzieję że kogoś z Was to zainteresuje ;)
https://www-airwar-ru.translate.goog/enc/bww2/dblk.html?_x_tr_sch=http&_x_tr_sl=ru&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

--
GG 6801515

 
25-11-22 14:42  Odp: [Koncert życzeń] Prośba do projektantów
Wojciech Cięciwa   

Jaroslav, a co z dokumentacją?
Jest jakaś?
Bo jakoś nie widzę wśród 'Nas' projektantów-detektywów którzy poświęcają godziny i dni na poszukiwanie dokumentacji, czy też 'doktoryzują się' nad zdjęciami usiłując odgadnąć wygląd elementu ...

Żeby nie było - nawet nie patrzyłem na nic więcej niż ta zaprezentowana stronka.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 166 z 173Strony:  <=  <-  164  165  166  167  168  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024