FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
01-09-22 21:11  Odp: [R] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Budowa trwa za długo :) i mam już dość. Może ze 3 lata? Kadłub mam od 2011 i przeleżał aż do końca 2019. Nie chciałem go wyrzucać bo był ładny to postanowiłem ze go skończę ale gdyby nie to, to bym nigdy za ten model się nie brał. Wole bardziej niszowe okręty.

Korzystam z renderów Waldemara Góralskiego modelu IJN Kagero, zdjęć Yukikaze z 1946 roku i modelu Yukikaze na rok 1945 z muzeum w Kure którego mam zdjęcia od osoby co tam była.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
21-11-22 13:01  Odp: [R] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Model Yukikaze skończony. Słów kilka podsumowania:
- model powstał na bazie modelu niszczyciela Yukikaze z wydawnictwa Kartonowy Arsenał z 2003 roku który przedstawiał okręt z 1941 roku, zdjęć modelu w skali 1:200 z muzeum pancernika Yamato w Kure pod Hiroshimą i kilku zdjęć archiwalnych,
- kadłub niepomalowany i nieukończony kadłub modelu był spadkiem po zlikwidowanej 15 lat temu modelarni,
- pierwsze prace nad modelem rozpocząłem w 2011 roku a potem na 9 lat go odstawiłem. W 2020 roku po skończeniu Kamikawy Maru postanowiłem go dokończyć,
- ponieważ nie chciałem pracować nad nim zbyt długo to wykorzystałem w nim wszystko co dostępne jest obecnie na rynku żeby prace przyśpieszyć (grawerowany pokład, toczone lufy i torpedy, elementy z żywicy, elementy fototrawione, elementy wycinane laserowo).
- model malowany farba Humbrol 100 (już na szczęście ostatni raz) Pactrą A37 burty i A64 pokład.
- pokrowce na działach i brezent na nadbudówce zrobiony z jednej warstwy chusteczki higienicznej nasączonej BCG i postarzanej herbatą.
- ślady rdzy zrobione wyschniętą na wiór i zmieloną na proszek farbą Humbrol 100 nakładaną pędzelkiem.

Wiele niedoskonałości widać w makro ale ponieważ gołym okiem tego nie widzę to mi to nie przeszkadza.

Zapraszam do galerii.


--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
21-11-22 16:12  Odp: [R/G] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetne wykonanie. Brawo !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-11-22 09:28  Odp: [R/G] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć Kuba, mam ten model sklejony w standardzie i jak na moje ówczesne możliwości był bardzo trudny i niewybaczający błędów. Dodatkowo jeszcze malujesz co jest uważam dodatkową trudnością. Bardzo ładny i zazdraszczam.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
22-11-22 14:51  Odp: [R/G] Japoński niszczyciel Yukikaze. Stan na rok 1945 (Na bazie Kartonowy Arsenał 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dzięki,

Ja w standardzie nie kleje bo żaden model jak do tej pory nie spełniał moich oczekiwań. Poza tym ja lubię modyfikować i przerabiać. Teraz czas na kończenie Zuiho.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024