FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-02-23 12:54  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Moja mozolna walka z kołami jezdnymi zbliża się powoli do finiszu, poniżej stan aktualny.


--
pozdr, Radek

 
11-02-23 14:02  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Benedyktyńska robota z tymi kołami ale wyglądają świetnie !

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
11-02-23 15:40  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Pomysł projektanta na te koła kompletnie mi się nie podoba, płaskie pierścienie tarczy i brak blaszek pod śrubami to w dzisiejszych realiach zbyt daleko idące odstępstwo od realnego obiektu, czyli kół stalowych używanych w tygrysie, sturmtigerze, king tigerze, jagdtigerze i serii panther G.
GPM oferuje zestaw wycinanych laserowo kół do modelu Wittmana, można je zaadoptować do wszystkich tych modeli, ale..... KT/ Jagdtiger to już konieczność zakupu 2 zestawów, bo KT/Jagdtiger to 36 kół nośnych.
Może te pierścienie można było wyoblić bez podklejania na tekturę?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
15-02-23 21:17  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Faktycznie te koła budzą zastrzeżenia szczególnie te pierścienie w tym modelu są zalecane do naklejenia na tekturę 0,5 mm. Ta grubość nawet przy posiadaniu odpowiednich narzędzi do obróbki nie bardzo pozwala uzyskać właściwą obłość. Nie rozdzieram nad tym szat, to tylko model, może zawierać uproszczenia. W modelu Pantery pierścienie były zaprojektowane z dwóch elementów co od biedy wygląda trochę lepiej. Kupno toczonych kół w moim przypadku odpada bo nie mam talentu do malowania modeli.
Zbliżam się do ekscytującego momentu montażu kół. Wzmocniłem wahacze trzpieniami z patyczków po szaszłykach wklejonych wikolem dla uzyskania sztywniejszej spoiny.




--
pozdr, Radek

 
19-02-23 19:02  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Podczas przygotowań do montażu kół znalazłem pierwszy jak dotąd element, który mi nie pasuje. Cześć 27e to tulejka pomiędzy dwoma kołami jezdnymi. Po obu jej końcach są kółeczka 27f zalecane do naklejenia na tekturkę 0,5 mm. Ja wkleiłem je do środka tulejki dla wzmocnienia i nadania kształtu. Po założeniu tulejki na wałek/oś okazało się, że brakuje po 1 mm z każdej strony (białe pola). Musiałem dorobić takie krążki i nasunąć z obydwu stron, bo na tych krążkach jest zamocowane koło jezdne. Wg mnie taki sposób mocowania kół na osi nie jest dobrym rozwiązaniem.
Poniżej postęp prac na ten moment. Dekle (późne) na kołach zębatych dorobię w przyszłości, muszę jeszcze zamówić w sklepie Piotra śruby stożkowe 1,5 mm.









--
pozdr, Radek

 
22-02-23 20:53  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Proszę o pomoc kolegów w temacie koła napinającego. W miejscu mocowania koła do wanny zaznaczone białe okrągłe pole jest dużo większe niż element 26 + a, który ma być przyklejony w to miejsce. Czy ktoś może wrzucić zdjęcie oryginalnego koła napędowego z mimośrodem ?



--
pozdr, Radek

 
23-02-23 08:51  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Radek, tego konkretnego modelu nie znam, lecz w tygrysie Ausf. H z Answera, którego kleiłem, pomiędzy tym wydłużonym "mimośrodem" (na twoim zdjęciu część 26a), a kadłubem, jest jeszcze krążek o większej średnicy. Białe miejsce na kadłubie może więc być zaznaczone prawidłowo. spróbuj poszukać tej części (krążka) na arkuszach. Nie wykluczone że numeracja może być pomylona, bo na rysunku z instrukcji który zamieściłeś, ten "mimośród" to raczej część 26b+c, a 26a to właśnie ten krążek.

W moim tygrysie wygląda to tak:
https://images89.fotosik.pl/414/70a6d7a4d41aefb2.jpg
https://images92.fotosik.pl/414/231f281059454cca.jpg

Kolejność części powinna być taka: koło - mimośród - krążek - kadłub.


Pozdrawiam!

--

Post zmieniony (23-02-23 08:56)

 
23-02-23 09:56  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Radek w oryginale też jest taki większy krążek (nawet stożek) dystansowy i dopiero do niego jest ramię tego mimośrodu na którym jest napinanie realizowane - patrz kilka fotek tutaj:
https://tiger1.info/EN/Track-tension.html więc może się znajdzie, a jeśli nie to konieczna będzie doróbka (na szczęście jest to mało widoczny element).

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
23-02-23 10:31  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9



--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
26-02-23 17:17  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Dziękuję za zamieszczone zdjęcia i linki. Były bardzo pomocne. Udało mi się zmontować koła napinające i zamaskować białe pole na wannie dodatkowym krążkiem co pozwoliło też ustawić odpowiednie położenie koła względem osi kół jezdnych. Starałem się też upodobnić dekiel koła zębatego do wersji późnej, wyszła jakaś hybryda. Powoli będę zabierał się za gąsiennice. Mam zakupione wycięte laserem gąski dedykowane do modelu.









--
pozdr, Radek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024