FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 51 z 63Strony:  <=  <-  49  50  51  52  53  ->  => 
17-11-22 13:06  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Na pewno pan Paweł jest niedoścignionym wydawcą w budowaniu napięcia związanego z nowym numerem :). Poza tym jego projekty są naprawdę w ścisłej czołówce światowej modelarstwa kartonowego. Idealnie zbalansowane i o odpowiednim stopniu uproszczenia i bez niepotrzebnej pogoni za wrzucaniem do projektu najdrobniejszych szczegółów. Czekam z niecierpliwością zatem.

--

 
17-11-22 13:41  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Żeby nie było, że człowiek żyje samą KK. Na Facebooku mignęła mi okładka Nagato z GPMu (13/2022). Czy było już o tym?

A co do KK, to układ strony sugeruje jakby to miała być oddzielna seria. Np., puszczając wodze fantazji, wydane wcześniej modele w nowych malowaniach.

Post zmieniony (17-11-22 13:44)

 
17-11-22 14:07  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
JoBox   

Broda Geodety napisał:

> Na Facebooku mignęła mi okładka Nagato z GPMu (13/2022).
> Czy było już o tym?

Było: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=403156&t=396642#reply_403156

> A co do KK, to układ strony sugeruje jakby to miała być oddzielna seria. Np., puszczając wodze
> fantazji, wydane wcześniej modele w nowych malowaniach.

ORP "Kraków" w 1:200? Straszne maleństwo, podobnie jak i samoloty w tej skali ;)
Mam jednak nadzieję że to będzie większy okręt (niszczyciel?) :)

--

 
17-11-22 15:01  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A to przepraszam, słabo sprawdziłem listę z pierwszego postu.

Myślę że numer 201 to jedynie rozróżnienie od normalnej numeracji. Jednak za serię okrętów Pana Pawła bym się nie pogniewał.

 
17-11-22 19:49  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

W KK jest polski samochód pancerny wz.34.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
18-11-22 17:09  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Hator   

PMHT na swojej facebookowej grupie ogłosiło dwa nowe modele w skali 1:53. Są to wozy Tatra Force 815-7 użytkowane przez zagraniczne służby ratownicze.
Tatra Force 4x4 TLF 4000 - niemieckiej straży pożarnej, z dwiema wersjami napisów.
Tatra Force 6x6 KHA 40 - lotniskowa straż pożarna w Senegalu.
Obydwa modele zawierają wnętrze. Sześć stron z częściami. Trzy strony opisu i rysunków. Druk cyfrowy. Od 21 listopada zaczyna się sprzedaż.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
19-11-22 10:01  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
ma.es.trio     

Norviku , proponuję aby przy każdej zapowiedzi znajdował się wpis odnośnie wydawnictwa i tak na przykład:
Tatra Force 4x4 TLF 4000 (wyd. Czechy )
tak odpowiedni o do rosyjskich , białoruskich , chińskich jakichkolwiek innych.
Każdy z nas ma swoje patie i antypatie , myślę że taki sposób zapisu powinien ukrócić idiotyczne wpisy kogo mam bojkotować a kogo nie.

Pozdrawiam i spokojnego rozwoju wątku Tobie Norviku życzę.

 
19-11-22 11:06  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

ma.es.trio - nigdy nie rozpatrywałem zakupu modelu pod kątem kraju pochodzenia ale raczej zawartości merytorycznej i ceny. Jesli to dla Ciebie ważne przygotuj proszę listę wydawnictw i krajów ich pochodzenia i możemy ją wrzucić do pierwszego postu. Proszę Szanownych Forumowiczów o powstrzymanie się od kolejnych wpisów na ten temat. Proponuję założyć osobny wątek i tam dać upust swoim poglądom, a my płyniemy do brzegu.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
19-11-22 23:08  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Mnie też nigdy nie interesował kraj pochodzenia, a jedynie zawartość i taki dopisek do niczego nie jest mi potrzebny. Wracając do samych nowości nabyłem nową KK i model został odświeżony graficznie w porównaniu z poprzednim wydaniem tzn. ma trochę zmienione kolory kamuflażu i wnętrza oraz jest zmiana deskowania podłogi (kolor i kierunek desek).
Edit. Dodano też małe skrawki zapasu koloru!

--

Post zmieniony (20-11-22 00:55)

 
19-11-22 23:26  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Dobrze wiedzieć z jakiego kraju jest model i nie chodzi o sympatie, czy antypatie do danego kraju.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 51 z 63Strony:  <=  <-  49  50  51  52  53  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024