FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-11-22 21:33  [G] Maserati 250F WMC 1:25
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Heloł

Dziś coś z zupełnie innej beczki - wyścigowy bolid z lat pięćdziesiątych.
Model przedstawia auto Juana Manuela Fangio- Argentyńczyka uznawanego za najlepszego kierowcę świata. Czysto i ładnie wydany przez WMC z Litwy. Prosty, chwilami wręcz uproszczony buduje się fajnie i w zasadzie bezproblemowo. Najgorzej kleiło się koła - siatki boków opon są dziwne.
Albo nie umiem się z tym obchodzić bo to mój pierwszy kartonowy samochód ever.
Muszę też zrobić coś z maską - paskudnie odstaje położona "na sucho" a zakleić na amen szkoda bo widać kawałek silnika.
Skorzystałem z "laserowych" dodatków - świetne bieżniki.
Myślałem o polakierowaniu go przed wstawieniem galerii ale jak bym dalej myślał w tym tempie to nigdybyscie go nie zobaczyli. ;)







Pozdrawiam i do zobaczenia następnym razem.

Post zmieniony (07-11-22 21:55)

 
07-11-22 22:23  Odp: [G] Maserati 250F WMC 1:25
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

no i mnie ubiegłeś - to był mój plan na początek 2023
Widzę, że powycinałeś otwory wentylacyjne - te "skrzela"
Dokładnie to samo planowałem zrobić po obejrzeniu wycinanki
Jednego się przyczepię - nakrętki kół nie powinny być formowane w śmigiełka
https://photos.google.com/search/k2/photo/AF1QipMsJ9WuUC6bxaNnLJ3Y0PMWFWdyaF9opRXY9Zbb

Jak się generalnie lepiło? Jakieś trudne momenty?

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
08-11-22 09:03  Odp: [G] Maserati 250F WMC 1:25
Lukson 1982 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Świetny retro bolid :) Jedynie szprychy w kołach średnio wyglądają, choć to zależne od wycinanki, ale domyślam się że wykonanie ich byłoby mega wyzwaniem. Jak został wykonany układ wydechowy? Wygląda bardzo realnie...

 
08-11-22 20:51  Odp: [G] Maserati 250F WMC 1:25
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Dzięki za miłe słowa.
Myślałem o samodzielnym wykonaniu szprych - to jest do zrobienia. Odpuściłem nie chcąc utknąć na długie miesiące w budowie.
Śmigiełka/nakrętki może jeszcze poprawię.
Rury wydechowe to cyna lutownicza oklejona papierem, pomalowana i oprószona suchymi pastelami. Zrobiłem "srebrne" ale do końca nie jestem przekonany czy jednak nie powinny być czarne.
Najtrudniejszym momentem dla mnie były koła.
Boki opon to pojedyncza sklejka w kształcie płaskiego ściętego stożka. Trzeba dobrze popracować przy wytłaczaniu tego elementu coby dało się to sensownie skleić. Może powinienem je rozciąć na dwa osobne elementy/stozki? Moje pierwsze eksperymenty z cyrklem tnącym przyniosły żałosne efekty. Zdecydowałem się przetłoczenie i choć nie jest idealnie tak już zostanie.
Mocowanie kół do kadłuba (zwłaszcza przód) jest bardzo delikatne.
Umęczyłem też tył próbując uzyskać ładne krzywizny oryginału ale...hmm..następny będzie lepszy. ;)
Wycięcie i formowanie skrzeli okazało się za to łatwiejsze niż myślałem.
Dałem jeszcze drucianą siateczkę we wlocie powietrza.

Reszta modelu to sama przyjemność i mogę go z czystym sumieniem polecić.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
08-11-22 20:52  Odp: [G] Maserati 250F WMC 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Noo nie powiem, jest to świetna baza pod rewelacyjny model, tym bardziej, że już wykonany w standardzie robi wrażenie :D

--
GG 6801515

 
08-11-22 21:06  Odp: [G] Maserati 250F WMC 1:25
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Ano! Był moment w którym zacząłem się zastanawiać na szprychami, silnikiem, fotelem, zegarami...
Ale potem dotarło do mnie ile czasu by mi to zajęło. :))

Któryś z naszych forumowych mistrzów mogłby stworzyć cudeńko.

Polecam też film o Fangio w serwisie streamingowym na literę N albo różne wstawki na YT.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024