FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
04-11-12 13:43  [Relacja] Richelieu 1:300 inwencja własna.
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam ponownie.
Zanim nastąpi tutaj aktualizacja i dyskusja na temat modelu to wątek będzie raczej martwy ponieważ do rozpoczęcia budowy pozostało trochę czasu zanim ukończę PoW. Chciałbym jednak przygotować się do budowy i wcześniej zebrać parę materiałów i zakupić trochę lektury, by uniknąć już na początku błędów, więc pozwolę sobie na wstępne założenie wątku. Proszę jeśli macie jakieś wiadomości na temat tego pancernika to raczej zapraszam na maila okram@wp.pl by nie zaśmiecać na razie martwego wątku.
Przeszukałem z bratem "Google" trochę sieć, ale mało znalazłem (( Raczej ubogo o książki o tym pancerniku, chyba że źle szukam.
W tej chwili posiadam MM )) i szykuję się do zakupu Planów Modelarskich. Ściągnąłem sobie rysunki techniczne tego pancernika z francuskiej strony (chyba jest to legalne źródło)

Jest jeszcze pytanie, znając specyfikę budowy okrętów przez ze mnie czy jest sens robienia tutaj relacji. Z mej strony chciałbym tutaj ponieważ spotkałem się z dużą liczbą podpowiedzi i fachowych porad, ale to zależy od Was )).
Na początek tyle.

Post zmieniony (20-04-15 20:16)

 
04-11-12 13:52  Odp: [Relacja] Le Richelieu 1:300 inspirowany MM inwencja własna.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

 
04-11-12 14:45  Odp: [Relacja] Le Richelieu 1:300 inspirowany MM inwencja własna.
El Diablo 

 

Najpierw zdecyduj na który rok to ma być wygląd, potem szukaj. W ostatnim "Okręty 3D" jest o Ryśku artykuł i grafiki.
I wywal to "Le" z nazwy okrętu, tak dla przyzwoitości.

--
Pozdrawiam - El Diablo
----------------------------------
Militaria - Modele...

 
04-11-12 15:04  Odp: [Relacja] Le Richelieu 1:300 inspirowany MM inwencja własna.
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Mnie Twoja specyfika budowy na tym forum nie przeszkadza. Myślę jednak, że do czasu gdy nie ruszysz z właściwą budową, warto usunąć znacznik [Relacja] z tytułu - wprowadza on zamieszanie, a moderatorzy wielokrotnie już zamykali podobne relacyjne falstarty za brak zdjęć lub fotkę ograniczającą się jedynie do okładki.

PS.Zamiast ograniczyć komunikację do "zapraszam na maila" może lepiej przenieść się do działu "Okręty" i tam rozpocząć dyskusję o tej jednostce? Takie rozwiązanie pozwoli na skorzystanie także innym forumowiczom.

Post zmieniony (04-11-12 15:30)

 
04-11-12 16:58  Odp: Richelieu 1:300 inspirowany MM inwencja własna.
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki już za podpowiedzi ))
Już czekam na to:
http://www.dtpkagero.p1718.futuro.pl/offer_October/06_Richelieu.html
i pewnie właśnie będę robił w tym malowaniu. Chodziło mi jeszcze po głowie malowanie po remoncie w USA, ale tam deskowany pokład był też malowany ((, chociaż żona podpowiada by zrobić deski bez malowania na makiecie w stoczni remontowej, że niby jeszcze nie pomalowali ))

Post zmieniony (04-11-12 16:59)

 
10-11-12 12:31  Odp: Richelieu 1:300 inspirowany MM inwencja własna.
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Ja rozumiem, że nie ma fotek Prince of Walesa, bo 1941 rok nastąpiło jego zatopienie, ale Richelieu został złomowany w 1968 roku i .... fotek jak na lekarstwo. A przecież w tym czasie już istniała fotografia kolorowa )) oj.

 
26-11-12 17:30  Odp: Richelieu 1:300 inspirowany MM inwencja własna.
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Panie i Panowie czy ktoś korzystał z:
http://www.sklep.kagero.pl/category/ksiazki-3d
i jaka jest Wasza opinia na temat tych opracowań i czy są one przydatne przy budowie modelu ?
Drugie pytanie, czy może ktoś zakupił w GPM lufy do boforsów 40mm, oerlikonów 20 mm oraz do richelieu w skali 1/300 te ostatnie. Jaka jest Wasza opinia ?

 
26-11-12 20:16  Odp: Richelieu 1:300 inspirowany MM inwencja własna.
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mam Kongo i Takao i polecam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
04-04-15 12:20  [R] Richelieu 1:300 inwencja własna.
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Przymiarka już jest ) Wiem nie skończyłem księcia, ale zacznę powoli szkielet i resztę. A księcia postaram się skończyć do maja )
Na razie mały update odnośnie materiałów. Szkielet już też zaprojektowany i myślę że na dniach podkleję i powycinam )
Oto fotka materiałów.



Już wiem jak wstawić zdjęcia z google dysk )) I oto chodziło )

Ma ktoś pomysł może z moderatorów jak wstawić miniaturkę albo określić wielkość w kodzie obrazka ? Doszedłem jak wstawić w oryginalnym rozmiarze, ale przydało by się wstawiać miniaturki.

Post zmieniony (06-04-15 12:26)

 
26-04-15 10:59  Odp: [Relacja] Richelieu 1:300 inwencja własna.
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

I mamy szkielet ) Teraz wypełnienie i zrobienie poszycia. Jeszcze nie wiem z czego zrobię poszycie i czy na pewno będzie to karton wiec pytanie czy nie za mało kartonu w kartonie w stosunku do tego forum (
Chciałbym jednak tutaj kontynuować relację bo przy księciu uzyskałem dużo pomocy i fachowych porad i liczę na podobne przyjęcie z kardynałem )

Oto szkielet )





Ponawiam też pytanko: może ktoś wie jak z google dysk wstawić miniaturki zamiast takich dużych fotek?

Post zmieniony (26-04-15 12:06)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024