FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-11-22 12:37  [G] P-61 Black Widow (Fly Model nr 13)
wasia 

Na Forum:
Galerie - 22
 

Prezentuję dziś czarną staroć. Projekt p. Grzelczaka. Nie przysporzył zbyt wielu problemów, z odrobiną cierpliwości jest on jak najbardziej sklejalny.
Wytłoczki z Gomixu wymagały zupełnego porozcinania ramek żeby efekt był do zaakceptowania. Kształt dziobu nie wyszedł do końca jak należy, może przy następnych listkach pójdzie mi lepiej. Aby model stał na wszystkich kołach, przód wymagał obciążenia. Oddzieliłem powierzchnie sterowe i dorzuciłem coś od siebie do silników żeby nie były zupełnie płaskie. Kołpaki podszlifowane i pomalowane.



--
_ _ _ _ _ _ _
Halifax, Su-37, Su-35, Su-27, Black Widow, MiG-29M, MiG-29A, Mustang, SZD-22 Mucha, Iskra bis DF, Su-27 Fly Model, Su-30MKI, Su-30MK, LIM-2, SBLim-2Art

Post zmieniony (17-01-24 14:11)

 
01-11-22 13:58  Odp: [G] P-61 Black Widow (Fly Model nr 13)
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Fajny model :) Czarna Wdowa zawsze mi się podobała :) Może Angraf "wypluje" coś z szuflady ? :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
01-11-22 17:04  Odp: [G] P-61 Black Widow (Fly Model nr 13)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Przecież Angraf kiedyś wydał wypasionego P-61 a potem wznowił. Wznowienie jest do kupienia (cyfrowe). Ale mam wrażenie że dostępne na rynku "szkiełka" do Black Widów to są przewidziane do Answera bo kleiłem tego gomixowego w wersji khaki z białym dziobem i doklejenie "szkiełek" było nie lada wyzwaniem. I akurat nie zgodzę się że listki na przodzie się nie układały bo nie miałem problemów i zgrabniej wyszło. Za to pierwszy raz stosowałem białym retusz na na tym dziobie.

 
02-11-22 09:22  Odp: [G] P-61 Black Widow (Fly Model nr 13)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Wieki temu (w czasach królowania Hermolu), też go próbowałem skleić, wyłożyłem się na nosie z listków, nie szło tego skleić żeby jakoś sensownie wyglądało. Niedopasowania owiewek nie przypominam sobie. Niespecjalnie wychodziły mi też przejście belek w stateczniki. Niedokończony model ciągle leży w składziku.
Z całym szacunkiem, ale moim zdaniem, modele P. Grzelczaka nie nadają się już do sklejania w dzisiejszych czasach (ręczna kreska jest dla masochistów), ale niestety ze względu na temat wielu opracowań są jedyne na rynku...

Tak czy inaczej gratulacje i dzięki za podróż sentymentalną.
:-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
02-11-22 11:34  Odp: [G] P-61 Black Widow (Fly Model nr 13)
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Tak mi się ten samolot podoba, że chyba w końcu dołączy do kupki wstydu :D

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
02-11-22 18:49  Odp: [G] P-61 Black Widow (Fly Model nr 13)
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

To mój ulubiony samolot z WWII, mam dwa wydania tej wdowy i od wielu lat przybieram się jak pies do jeża, pora ciachnąć któreś z tych wydań.

Gratulacje.

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
02-11-22 19:13  Odp: [G] P-61 Black Widow (Fly Model nr 13)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Fajny model
U mnie też stoi zabytek na półce ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
13-11-23 16:08  Odp: [G] P-61 Black Widow (Fly Model nr 13)
TAGEZ222   

Ceva z całym szacunkiem pieprzysz głupoty i tyle w temacie

--
Karton na wieki.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024