FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-10-22 12:24  [G] Messerschmitt BF-110 C1 - MPModel 2/2019
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Witam,
Dzisiaj mam do pokazania model Messerschmitta 110. Kleiło się go dobrze i praktycznie bezproblemowo. Z błedów opracowania to końcowe górne oklejki silników Cz. 54 są za krótkie i nie przykrywają całkowicie pól na nie przeznaczonych. Dorobiłem brakujące fragmenty z zapasu koloru. Zauważyłem też brak rur wydechowych na jeden z silników. Też dorobiłem na wzór tych co były. Oprócz tego model bardzo przyjemny w budowie. Zapraszam do oglądania i pozdrawiam.



--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
27-10-22 12:56  Odp: [G] Messerschmitt BF-110 C1 - MPModel 2/2019
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Biess, ciężko ogląda się zdjęcia. Są strasznie blade. To pewnie wina białego tła. Gdybyś miał trochę czasu, zrób nowe fotki na innym tle. Bardzo fajny jest błękitny karton. Sam taki stosuję.

--
serwusik

 
27-10-22 14:59  Odp: [G] Messerschmitt BF-110 C1 - MPModel 2/2019
kari   

... model całkiem znośny tylko ... trochę fotki prześwietlone ;-)
---------------------------------------------------------------------------------------

 
29-01-23 19:20  Odp: [G] Messerschmitt BF-110 C1 - MPModel 2/2019
toudee 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Robię akyrat ten model i ni chol... nie mogę skumać jak wykonać chłodnice podskrzydłowe... generalnie autor nie popisał się jeśli chodzi o instrukcję "zlepienia" modelu. Może autor pomoże. Po jakiego grzyba jest wycięcie w dolnej powierzchni skrzydeł które przykrywa następnie chłodnica. Części "klapowe" spływu chłodnicy nie psują tzzeba będzie ciąć...Chłodnice pod gondolą silnikową też trzeba było przerabiać.
Generalnie model OK ale brak dostaecznej liczby rysunków montażowych i opisu klejenia. Chłodnice porażka...

 
30-01-23 09:56  Odp: [G] Messerschmitt BF-110 C1 - MPModel 2/2019
rafowski   

jesli chodzi o MP Model to nie cieszy się on zbyt wyrafinowaną ilościa rysunków montarzowych. Mecze sie z Spitfire Hydro. Papier jakis dziwny, rysunków prawie nie ma, wregi za duze, blędy w modelu w postaci "dzióry " pod chłodnice - tak jak u Ciebie w Me110.

 
30-01-23 12:30  Odp: [G] Messerschmitt BF-110 C1 - MPModel 2/2019
toudee 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Po obejrzeniu kilkudziesięciu zdjęć w necie mam pomysła. :-) W "dziurę" w skrzydle mają być wpuszczona imitacje wlotów chłodnic (część 64). Autor zapomniał zaznaczyć, że aby to zrobić trzeba wyciąć część żebra (44C).. Trochę przeszkadza tylni dźwigar ale da się go "ominąć". Ogólnie wykonanie chłodnic w tym modelu to jest niezłe rzeźbienie szczególnie jak - moim przypadku, po zmontowaniu skrzydła.

 
01-02-23 09:08  Odp: [G] Messerschmitt BF-110 C1 - MPModel 2/2019
Lukson 1982 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Świetnie wygląda. Gratulacje!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024