FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 24 z 46Strony:  <=  <-  22  23  24  25  26  ->  => 
26-10-22 11:44  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
tak wyglądają wieże A i D (częściowo nieukończone)







Tu jeszcze część od wieży B, która zapodziała mi się wcześniej:



Tradycyjnie, kończąc pewien etap, parę zdjęć całości :)













W następnej kolejności zabrałem się za graciarnię na tej podłużnej nadbudówce. Do następnego!

Pozdrawiam

--

 
26-10-22 12:25  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Pięknie, pięknie. Wreszcie zaczyna przypominać czołg :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
26-10-22 20:26  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jestem wielkim fanem czystości Twojego bezkrawędziowego klejenia szlifowanego kartonu. Może i jest trochę roboty, ale efekt wynagradza.

Post zmieniony (26-10-22 20:26)

 
02-11-22 23:25  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
Reniu, Karasiu- podziękował :)
Części druknięte:



Tniemy. Na pierwszy ogień poszedł dalmierz/ system kierowania ogniem?, znajdujący się na charakterystycznej podstawie.







Spód niewielkiej platformy, na której będzie stał:



Podstawa, w formie kratownicy? Czy jak to nazwać... Pokusiłem się o wycięcie ażuru na jednej ze ścianek. Jest to wykonalne, ale podczas brania w paluchy całość łatwo wymiąć (nawet mimo tego, że 3 pozostałe boki zostawiłem wypełnione). Całość zdecydowanie bardziej widzę jako fototrawkę i głównie pod tym kątem to projektowałem.




Tu już zlepione razem. Pojawił się również reling.





Całość wyszła tak:



Pozdrawiam :)

--

 
07-11-22 14:08  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
jedziemy z kolejnym stanowiskiem, tym znajdującym się pośrodku. Wykonane w podobnym stylu do poprzedniego, czyli częściowo wycięte, częściowo nie ;)


















Do tej pory zastanawiam się, co mogło się znajdować na tej platformie. Na niektórych fotkach coś tam czasem wystaje ponad tę "burtę" z blachy, na innych fotkach nie mogę się dopatrzyć niczego... W jednej z gier umieszczono tam stanowisko ze sterem, pytanie, na ile to jest sensowne rozwiązanie?









Pozdrawiam

--

 
07-11-22 15:33  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Raczej jakiś dalmierz lekkiej artylerii p-lot? Na pierwszym zdjęciu widać, że na tym wyższym stanowisku jest coś podobnego.
A klejenie na najwyższym poziomie i te druty, i łączenia krawędzi...ehh.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
07-11-22 18:18  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Styl częściowowycięty rządzi: ]

 
07-11-22 19:45  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Model piękny i pięknie wykonywany. Może to dalmierz ale nie wykluczałbym zapasowego stanowiska sterowniczego. Taki był np. w Wichrze.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
08-11-22 10:09  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
poszperałem jeszcze troszkę w swoich materiałach :) Spychacz słusznie zauważył, że na obu stanowiskach jest coś podobnego. Patrząc na poniższe zdjęcia, pierwsza pojawiająca się myśl to jakieś działka..





Według tego opisu, "pierwotny" Trento miał troszkę inne lekkie uzbrojenie, niż po modernizacjach. Może na tych platformach umieszczono któreś z nich?



Zaciekawiła mnie również informacja o dozbrojeniu w działka 20 mm w 1942 roku. Ciekawe kiedy i gdzie je umieścili, albo czy w ogóle zdążyli? :P

Na tej fotce oba działka? znikają.



Zdjęcie najpóźniejsze, sądząc po kominie. Pojawia się duży dalmierz/system kierowania ogniem.



Dziękuję i pozdrawiam

--

 
08-11-22 10:18  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Może to się przyda. Spis i opis, wraz ze zdjęciami wszystkich dział Regia Marina.

http://www.navweaps.com/Weapons/WNIT_Main.php

--

Post zmieniony (08-11-22 10:27)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 24 z 46Strony:  <=  <-  22  23  24  25  26  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024