FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-10-22 20:51  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Działka, armatki jakkolwiek to nazwać, lufy :)
Tym razem bez zdrapek na lakier, wszystko malowane i mi się nie podoba. Drapane wychodzi dużo fajniej. Za to podobają mi się efekty zastosowania gotowych washy od MIGa, choć na zdjęciach ciężko je dostrzec.






W pewnym momencie jakoś ciasno mi się zrobiło na warsztacie, za dużo tych farb, itd.



:)

 
02-10-22 21:21  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Malujemy nadbudówkę.
Wróciłem do lakieru do włosów, i od razu lepiej. Dojdą jeszcze jakieś pigmenty, ale to na samym końcu.










Na dzisiaj wystarczy :)
Pozdrawiam :)

--

 
12-10-22 18:08  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie wykonujesz ten model. A szczególnie podoba mi się rdza :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-10-22 22:59  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Witajcie :)
Powoli zbliżamy się do końca budowy pokraka :) To dobrze bo już mam nowe pomysły :D

Pociski i wyposażenie wieży. Dużo tego , a potem będzie widać w sumie niewiele, tylko przez otwierane włazy w nadbudówce.
Do malowania pocisków użyłem starego Humbrola, co najmniej 15 lat, daje rade, chociaż zdecydowanie wolę akryle.


Ciasnota tam w środku, ciężko to działko upchać nawet w takiej dużej wieży. Pomimo, że na sucho przed malowaniem pasowałem, przycinałem i dalej było ciężko. Ostatni moment żeby zobaczyć wnętrze w całości.




Poszycie wieży przyklejone, i tyle widzieli środka :D


Nadbudówka przyklejona :)


Spód wieży pomalowany również, bez większego kombinowania. Farba i dwa kolory washa, wystarczy.


Pozdrawiam :)

--

 
24-10-22 23:17  Odp: [R] ZSU-57-2
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Lecimy dalej :)

Improwizowane stanowisko ogniowe typu Browning. Sam karabin to wydruk 3d produkcji GPM, dopiero na zdjęciach zobaczyłem , że nie odciąłem jednej podpory, już usunięte. Podstawa "przyspawana" od podstaw :) Spawy jak w całym modelu z masy Miliput


Brudzenie kadłuba.
Żeby pobrudzić co trzeba musiałem najpierw ustawić zawieszenie, do tego celu skonstruowałem bardzo skomplikowany szablon :D


Zawieszenie unierchomione sporą ilością CA, więc mogłem się zabrać za błocenie :)
Pierwszy etap to mix ziemi z kwiatków, pigmentów troszkę i wikol. Nakładana taka mazia starym pędzlem, przeznaczonym tylko do tego celu.


Kolejna porcja to głownie pigmenty, troszkę wikolu znowu. Na koniec w eksperymencie do utrwalenia takiego błotka użyłem popularnego gruntu do malowania ścian :) Daje rade! Suszenie na różnych etapach przyspieszałem suszarką do włosów małżonki.




Pozdrawiam :)

Post zmieniony (25-10-22 20:42)

 
25-10-22 13:33  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Odjazdowo styrany pojazd. 👏

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
25-10-22 20:01  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Witajcie :)
Wczoraj nie skończyłem to lecimy dalej.
Dół kadłuba pobrudzony więc mogłem przykleić koła i postawić potworka :)


Malujemy dalej, tym razem padło na to co lubię najbardziej - rdzaaaaa :D
Skrzynka, wydech i zbiorniki paliwa. Największa skrzynka zdecydowanie dostała od życia :) Techniki wszędzie te same, różne warstwy farb o rdzawych kolorach, podobne pigmenty i rdzawy wash. Raz wyszło lepiej, raz gorzej, jest się czego uczyć.




--

 
25-10-22 20:15  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Gąsiennice
Pokazywałem już drukowane gąski od PrzemkaW - genialny produkt! Polecam wszystkim!

Poskładane i pomalowane podkładem gąski, pokolorowałem mixem farb Tamiya, bez większego koncentrowania się nad domalowywaniem zakamarków, i tak wszystko się wyrówna na dalszym etapie.


Brudzenie rozpoczynam od nałożenia suchych pigmentów, o różnych kolorach, błoto nigdy nie jest jednolite. W ramach eksperymentu utrwaliłem pigmenty zalewając je Unigruntem, który sprawdził się na kadłubie. Tu niestety nie wyszło tak jak bym chciał, za ciemne.


Kolejna próba to znowu pigmenty, ale zdecydowanie jaśniejsze i utrwalanie terpentyną. Efekt zdecydowanie lepszy.
Wszystkie wystające elementy potraktowałem metalicznym pigmentem i później jeszcze dla wzmocnienia miękkim ołówkiem. Wyszło tak


Po ubraniu gąsek na koła, model zaczyna wyglądać jak pojazd :) Lufy na tych zdjęciach włożone bez kleju, przykleję ję na samym końcu.
[

Jeszcze słowo o gąskach - nie zmiennie polecam spróbować. Nigdy więcej rozpadających się laserowo wycinanych, odpadających zębów i innych wystających części. Naprawdę się nad nimi znęcałem, wytrzymały wszystko i jak wyglądają :)

 
25-10-22 20:33  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Dodatki wszelakie.
Jedne to wydruki 3d, inne samoróbki.

Skrzynka, którą już pokazywałem wcześniej - tym razem pomalowana. Zbudowana głównie z papieru i forniru.


Karnistry, pojemniki na wodę i inne płyny to wydruk 3d ze sklepu https://emp3d.eu/


Łuski - przerobione wycinankowe pociski i pomalowane, bez większego kombinowania.


Folia na lufach, jak na zdjęciu inspirującym budowę ZSU-57-2.
Kawałek folii spożywczej, bo jest cienka, przyklejona i "przywiązana" drucikiem. Potem tylko wash brązowy i wystarczy.


Listki - moja fabryka liści, od Chińczyków przyleciała taka wycinarka, prawdziwe liście spod bloku, ważne że kolorowe.


"Ruska" torba - od zera, pudełeczko oklejone chusteczką higieniczną i pomalowana na biało, następnie mały pędzelek i malujemy kratkę :)


Na koniec wiaderko z ziemniakami, kapustą i marchewką :D
Wiaderko samoróbka, ziemniaki i marchewka z miliputu, kapusta odlew żywiczny, który kiedyś dostałem w końcu się przydał.


Tym sposobem dobrnęliśmy do końca relacji, kolejny mój wpis to zapewne będzie już galeria :)
Pozdrawiam :)

 
25-10-22 22:58  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Lubisz rdzę a ona lubi Ciebie:-)
Niesamowicie realistyczny efekt:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024