FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 14Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
24-10-22 19:09  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Siemano Pany, małe niemałe. Dobry projekt, wszystko niemal idealnie pasuje, więc nie ma potrzeby walczyć.

Pogoda nie teges i przyznaje, że utonąłem w modelu, całe weekendo ulepiałem samolocik. Supermarine Walrus, marzył mi się taki ze złożonymi skrzydłami, a że dodatkowo widziałem taki schemat.

https://naval-encyclopedia.com/ww2/uk/photos/Fiji-class-blueprint-sketch-orig.jpg

To dokładnie tak chcę sobie go zrobić, samolocik na środku ze złożonymi skrzydłami, obok oparte dźwigi, mniam: ]
W samym samolociku, wykonałem silikonowy silnik, dołożyłem odciągi i tyle. Trochę zapadł mi się kadłub od miętolenia łapami, ale poza tą wpadką wszystko szło jak z nut.

hehe tak się prześcigamy ostatnio z Michałem (zablo) : ] heheeh pozdr



 
24-10-22 19:56  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ale kolor kabiny jednak zmienię :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-10-22 20:22  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

klasyczny jasnoniebieski, pewnie by pasował, choć przyznam, że mi ta kosmiczna laserowa zieleń zupełnie nie przeszkadzała: ]

 
24-10-22 20:24  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Walrus rewelka ! Kolor kabiny rzeczywiście chyba do zmiany. Swoją drogą to podziwiając wykon samolocika zdziwiło mnie, że kabinka nie jest oszklona😜

--

Post zmieniony (24-10-22 20:25)

 
24-10-22 20:38  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@jhradca, zastanawiałem się nad tym, ale szybko poddałem temat. Nie ogarnąłbym. te belki co mają niby udawać naciągi, to drucik z plecionki antenowej o,1mm, a wygląda jak stalowa kłoda. O ile może oszklenie jeszcze jak Cie mogę, za to nie miałem pomysłu na ramki. Może, wystarczyłoby lekko ponacinać folie i maźnąć pędzlem z farbą, która to zostałaby w rowku od ostrza. Ale mam jak mam, może przy kolejnym, heheeheh

 
24-10-22 21:30  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Karas no daj spokój, to żart był. Wiem, że coś można wykombinować np. to wspomniane przez Ciebie nacięcie folii czy kawałka polistyrenu w kształcie całej kabiny ale to i tak trudno by zobaczyć gołym okiem. Zdjęcia poniekąd wolbrzymiają rzeczywisty rozmiar. Twoja praca bardzo zachęca mnie do próby zmierzenia się z takimi malutkimi obiektami.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
24-10-22 21:56  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Brawo !
Pzdr

 
25-10-22 13:48  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Tak jak napisałeś Karaś model jest dobrze spasowany to i fajnie się skleja, z tym prześciganiem to nie jest tak do końca zobacz ile ty jeszcze dodajesz do modelu, ja z góry założyłem że robię w standardzie i jak na razie wychodzi.

 
10-01-23 18:53  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

siemano Pany po dłuższej przerwie spowodowanej różnymi wydarzeniami niezależnymi: ]
Plan był co by wyskoczyć z krzaków jak rambo i tadaaaam, gotowe... ale wzięło i zdechło heheheeh.

Jestem zmęczony 2 tygodniową walką z różnymi problemami, nie chce mi się ich dokładnie i szczegółowo opisywać, choć mogłoby być to z korzyścią dla innych, którzy chcieliby próbować. Może kiedyś się skuszę jeszcze, jak minie mi trauma hehehe.
Jestem jeszcze daleko od finiszu.

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć, które wykonałem w międzyczasie.

Walka z styroduerm XPS




Walka z masą plastyczną, naturalna glinka po 2 dniach schnięcia i taka oto niespodzianka hehehe, niby nie powinna aż tak się kurczyć, ale tak się nie stało

https://i.imgur.com/TLOitCq.jpg/img]



Po kilku okejnych dniach i próbach reperowania, klejenia, szpachlowania i dziwnych szamańskich błazenadach, doszedłem do takiego etapu. Nie wiem jak bardzo pękniecia będą widoczne po pomalowaniu i lakierze



Dotychczas. chyba najprzyjemniejsza część, czyli mieszanie tempery: ], kolor bazowy

 
10-01-23 22:41  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

jestem pełen podziwu. Pęknięcia wykorzystaj malując :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 14Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024