FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-10-22 17:46  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Po wykonaniu segmentu kabinowego. Przyszedł czas na wykonanie szkieletu segmentu z podwoziem głównym. wszystkie wręgi zostały wycięte i złożone w całość oraz wyciąłem środki kratownicach. Moim zdaniem wyszło całkiem dobrze. Zapraszam o oglądania

Złożony szkielet segmentu z podwoziem głównym:


Teraz zastanawiam się jak dobrze wyprofilować poszycie, aby ładnie wyszło i był zadowolony z efektu. Ciężki orzech mam do zgryzienia. Trzmajcie kciuki aby się udało.

Poszycie wycięte do wyprofilowania:


I na koniec dwa elementy segmentu które idą do silnika. Po raz pierwszy spróbowałem połączyć oba segmenty na pasek łączeniowy i powiem, że efekt mnie zadowala mimo fatalnie wykonanego segmentu kabiny pilota.

Segmenty do silnika:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
18-10-22 21:59  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Klej dalej. Dobrze jest.
Jak przejdziesz ten segment to będzie już z górki.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
19-10-22 10:06  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Windus bardzo fajnie by było, ale jeszcze kilka pomyślunku będzie w międzyczasie wykonam inne segmenty tuż za segmentem podwozia głównego. Ogólnie model będzie traktowany jako poligon doświadczalny.
--

Post zmieniony (19-10-22 20:14)

 
22-10-22 21:46  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Zanim okleję segment z podwoziem głównym poszyciem. Postanowiłem zrobić dwa segmenty które są między segmentem kabiny pilota, a segmentem z podwoziem głównym. Po przyklejeniu obu segmentów za segmentem przymierzyłem segment z podwoziem głównym, aby mieć obraz jak będzie długi ten model. Myślę, że będę stopniowo przyklejał segmenty. Zapraszam do oglądania.

Fotki:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
09-11-22 16:53  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Mam pytanie do osób którzy budowali ten model. Chodzi mi głównie o to czy poszycie jest za duże w stosunku do wymiarów wręg. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
16-11-22 16:33  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Kolejny trudny element za mną. Zacząłem oklejać szkielet segmentu podwozia głównego i powiem szczerze, że jest to trudny element. Oklejanie wyszło raczej średnio w moim wykonaniu. Mimo tego nie poddam się i będę walczył z modelem do samego końca budowy. Choć poszycie można było rozwiązać na dwa osobne poszycia dzięki czemu łatwiej było by uformować lub rozciąć i dodać pasek łączeniowy. Lecz nie uniknąłem wpadki i wyciąłem dwa otworki które zaślepię. Zapraszam do oglądania

Kolejna porcja fotek z budowy:


I popełniony błąd:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
21-11-22 17:50  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Mogę powiedzieć, że przykleiłem kolejne segmenty w kierunku ogonu. W jednym segmencie wyciąłem otworki gdzie jest umiejscowiona wnęka hamulca aerodynamicznego. W niektórych miejscach widać, że segmenty są wymęczone mimo tego model jest trudny w budowie więc się nie zrażam i zmierzam walczyć z tym modelem i go ukończyć.

Fotki jak model rośnie:


Wspomniane segmenty i wycięte wnęki do hamulca aerodynamicznego:


Następnie krokiem za którym się zabrałem było wykonanie skrzydeł. Budowę skrzydeł rozpocząłem od trasowania igłą od nie zadrukowanej strony, aby skrzydło było dobrze się zaginało. Po na trasowaniu igłą poszycie skrzydła wyciąłem i wyretuszowałem. Kolejny krok to wycięcie pod poszycia w dolnej części skrzydła na które przykleiłem dźwigary oraz górne pod poszycie. Kilka razy sprawdzałem czy oba końca poszycia się zejdą. Jak oba końce poszycia się zeszły to zacząłem na początku stopniowo smarować punktowo igłą poszycie dolne z pod poszyciem klejem BCG. Tak samo zrobiłem jak łączyłem poszycie górne z pod pod poszyciem i mamy skrzyło gotowe. W następnym modelu postaram się to zobrazować.

Fotki budowy skrzydeł:


Gotowe skrzydło:


Nie mogłem się powstrzymać i postanowiłem zrobić zdjęcie kadłuba z założonymi skrzydłami. Skrzydła nie są przyklejone do kadłuba samolotu. Po prostu chciałem zobaczyć jak model powoli przypomina samolot.

Kadłub ze skrzydłami:


Klapy i hamulce aerodynamiczne przykleję na samym końcu budowy będę się starał coś co tydzień pokazywać postęp budowy nad modelem. Zapraszam do oglądania.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
28-12-22 22:02  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Kolejnym etapem udowy było wykonanie statecznika i dyszy silnika elementy bardzo dobrze się kleiły i nie były trudne do wykonania. Po wykonaniu tych elementów na samym początku przykleiłem statecznik, a potem dyszę silnika. Skrzydła nie są na stałem przyklejone do kadłuba ponieważ mam obawy czy się nie uszkodzą podczas manewrowaniem. Powoli widać kawal modelu i jest ciężko z fotografowaniem całej sylwetki samolotu. Wiem, że obiecałem wszystkim iż będą aktualizacje co tydzień, ale dopadł mnie kryzys weny modelarskiej więc nie chciałem nic na siłę kleić. Zapraszam do oglądania.

Fotki sylwetki samolotu:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
01-01-23 19:13  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. W dzisiejszej noworocznej aktualizacji pokażę wam postęp prac nad budową modelu. Kolejne elementy trafiały na swoje miejsce na samym początku do kadłuba przykleiłem lewy i prawy wlot powietrza do silnika wraz ze stożkami Sama budowa była bardzo przyjemna. Bardzo jestem zadowolony z łączeń i wykonanych wlotów. Zapraszam do oglądania.

Lewy i prawy wlot powietrza wraz z stożkami:


Po przyklejeniu wlotów powietrza do silnika zabrałem się za przyklejenie skrzydeł wraz z pylonami do których są montowane zbiorniki paliwa:


I rzut ogólny na całość:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
01-01-23 23:14  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Coraz lepiej :)
Jakiego kleju używasz?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024