FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 14Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
17-10-22 20:04  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Schodki zrobiłem jak zrobiłem, dziś raczej nic bym nie zmieniał poza korektą wysokości poręczy, bo gdyby ją obniżyć, miejsce by się znalazło, aaale testowy model: ] więc hehe trochę marginesu chyba mam. Poza tym, że tak powiem, projekt spiepszony: ] coż poradzić: ].

Podziękował Pany za zainteresowanie.
Co do postępa, ten tydzień był dużo bardziej skondensowany pod względem prac pokładowych. Planowałem wyrobienie się na Osową 11-11-2022. Ale coraz bardziej tego nie widzę, a szkoda, fajnie byłoby tak przez 'Panem' projektantem siEm pochwalić skończonym modelem. Ale chyba nie tym razem, nawet podstawki jeszcze nie mam, bo deska się od miesiąca struga i wystrugać nie może.
No nic koniec marudzenia. Postanowiłem sobie zaszaleć i wykonać chyba jeden z przyjemniejszych fragmentów budowy, czyli to coś z nawtykanymi lufkami. I tym razem nie myliłem się, fajnie się je ulepiało się. Wszystko ładnie pasuje, konstrukcja prosta, jak budowa cepa, a przez to bardzo skuteczna i efektowana. Z niczym nie miałem problemu, baaa nawet ta fikuśna konstrukcja dziwnej treści tak ładnie i równo poskładała się, że aż byłem w szoku. Od siebie dodałem troszkę druciarni i to chyba wszystko. Postanowiłem je pokazać bez malowania, bo i tak mało umieszczam od strony kuchni, zazwyczaj jedynie informuje o skończonych elementach bez szczegółowego opisu.
Poza działkami udało mi się postawić troszkę detalu na pokładzie za falochronem i przed nadbudówką. Jeszcze nie wiem, co pójdzie na kolejny ogień, najpierw malowanko, potem zobaczymy.
OK, koniec tego pitolenia po próżnicy, czas na trochę mięska.
ahhh i pochwale się, dystans dla relingu o,12mm udało mi się uzyskać: ], to jest tyle co cienka kreska grida na macie olfy
pozdr






Post zmieniony (17-10-22 20:07)

 
17-10-22 20:24  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Pięknie wyszły te wieże. Druciarnia w tej skali mocno podnosi walor estetyczny modelu. Czy środkowa lufa jest cofnięta względem zewnętrznych ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
17-10-22 20:28  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@jhradca, tak, ten typ tak po prostu ma

 
17-10-22 21:12  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ale te lufki wkleiłeś takie niepomalowane? Przy podstawie też? Masz plan jak to pomalować w tych wnękach we wieży?

Tak, środkowa lufa była cofnięta, aby ciśnienie gazów prochowych nie zakłócało lotu sąsiednich pocisków. Poprawiało to celność.

--
wydawca przez małe "w"

 
18-10-22 07:02  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehehe no mam, mam plan. nic wyrafinowanego, wezmę pędzelek i pojadę z tematem: ], Stety niestety moje malowanie jest bardzo nietrwałe, lufki nie przetrwałyby montażu i późniejszego ich macania w takiej ilości, abym mógł je pomalować przed samym końcem.
Co do przyczyny cofnięcia środkowego działa, przyznaje, że nie miałem pojęcia. Bardziej obstawiałem jakieś sztuczki na upchnięcie tego i kwestie ergonomiczno techniczne, niż o samą balistykę

 
18-10-22 09:45  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

szkoda że lufki zamiast sweet blue nie są sweet pink :D
Czy te odstępy handrelingów
(tak się w żeglarstwie nazywa takie niskie poręcze na nadbudówkach i pokładzie w odróżnieniu od relingów=barierek o pełnej wysokości)
nie zalepią się farbą przy malowaniu ?

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
18-10-22 11:57  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Według mnie oszukujesz, że to 1:400. To jest 1:100 albo i 1:50 i stąd tyle detali :-)

Przy okazji:rozumiesz że nie zostawisz na burtach licznych świecących się elementów zrobionych z miedzianych (chyba) drucików tylko pomalujesz je na kolor tła?

 
22-10-22 12:22  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Siemano Pany,

@żółtodziób, nie, nie zalepią, a nawet jeśli, to troszkę wody i cyk, wysprzątane. Generalnie malowanie temperami jest ultra łatwe, nie boję się, że coś ubrudzę, malowanie tych lufek w gniazdach też bez ryzyka, bo oczywiście ubabrałem, ale czysty pędzelek trochę wody i po problemie. Oczywiście tempera ma też swoje wady. Nie trzyma się drutu i plastiku. hehe w ogóle, to nie jest tak, że nie kryje, bo kryje, ale trzeba ja zabezpieczać lakierem przed wilgocią z powietrza i przed washem, bo wash na bazie wody zmywa całą farbę. hehe i cieszę się, że lufki nie są jednak 'pink' bo ta moja jasna farba, ma kłopoty z kryciem, pół biedy jak niebieski prześwituje, ale gdyby to był róż, to hehe, ten tego : ] nie obroniło by się to.

@Akra, już kiedyś wspominałem o tym, dopóki kadłub jest macany, nie pomaluje druciarni, bo bardzo szybko to zniszczę, szkoda pracy i wqr..a

Co do postępa, biorę się za HACSe
na 1 ogień idzie radar typu 284? czy jakoś tak i to wszystko. heheheh, nie miałem za wiele czasu, a po 2 sporo mi zjadło to niepozorne coś. Troszkę dozbroiłem go w to co udało mi się znaleźć w internetach. Jak zwykle papierzaste elementy pasują jak ulał.

 
22-10-22 19:23  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Lukee 

 

Obłęd...

 
22-10-22 21:17  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Niezła jazda z tym radarem, gdyby nie groszówka to trudno uwierzyć, że to takie małe.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 14Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024