FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
23-01-23 21:02  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Piotr P. 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3

- 1

Wygląda pięknie tak że palce lizać ;-) Ja przy swoim modelu zrobiłem klapy błotników jako osobne elementy ale widzę że Ty zrobiłeś je razem z błotnikami. Będzie tam bardzo ciasno. Radzę nie przyklejać kół napędowych na stałę i zrobić je obrotowe. Ułatwi to zakładanie gąsienic i późniejszą regulację zwisu. Zakleisz na stałę jak już będzie wszystko na swoim miejscu.

--
Pozdrawiam
Piotrek

W budowie:
Skończone: Tiger Ausf. H1, Tiger P, Szalupa holenderska, BF-109, Wz.29,

Odpowiedz na tę wiadomość 

23-01-23 22:42  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Tommy T.B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5

Podziwiam twoje zdolności manuale, a czystość sklejania i precyzja wyrywa z laczków 😁👍

Kuba, zaintrygowały mnie wybijaki do otworów które stosujesz... możesz coś więcej o nich napisać?

Pozdrawiam i życzę powodzenia 😉👍

24-01-23 09:13  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
StuGu 
moderator

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13

Grupa: GEKO

Zdaje się, że samo zabranie się za model Tiger (P) gwarantuje sukces, bo co relacja, to oczy wychodzą z orbit, że tak fajnie można sklejać:-) Patrząc na mojego StuGa stwierdzam - nie pierwszy raz zresztą - że modele o ciemnej kolorystyce wyglądają jakoś zacniej i fajniej retusz wychodzi:-) Oczywiście nie dotyczy to Piotra P., Kruszyny czy kilku innych znakomitych kolegów, bo Ci są zupełnie odklejeni od zwykłych sklejaczy papieru:-)
Podobają mi się te narysowane imitacje ryfli. Naprawdę przestrzenny efekt wyszedł:-)

--
StuG

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A / PzInż. 130 / Ha-Go / T-38 / T-37A / L6/40 / 7TP

24-01-23 14:40  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3

Błotniki rewelacja, super Ci idzie z tym modelem :)

26-01-23 07:06  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1

Dzień dobry,

@jhradca - kolor jest ciemno szary. Żeby mieć jakieś porównanie to powiedziałbym że jest o tak z dwa tony ciemniejszy niż np. Tygrys H1 z Answera., Odbiór koloru może być na zdjęciach zafałszowany z dwu powodów: waloryzacja dodaje sporo żółto - zielonkawego odcienia - szczególnie w zakamarkach i na łączeniach, do tego pewnie dochodzi kwestia mojego oświetlania przy fotografowaniu. Niemniej dołączony zapas koloru jest w jednolitym ciemnoszarym kolorze (nawet za ciemnym jak na mój gust).

@Piotr P. - Dziękuję za radę - zastosuję się do niej.

@Tommy - Co do wybijaków to zaopatrzyłem się w taka oto rodzinę. Mają gradację od fi 1mm co 0,5mm do fi 4mm a powyżej fi 4 co 1 mm (bez 7)

Zakupiłem w jednym ze sklepów medycznych on-line. Jak wpiszesz szatanca biopsyjna to powinno wyskoczyć. Z moich obserwacji to lepiej sprawdzają się małe średnice tak do fi 3,5mm; które świetnie sobie radzą nawet z tekturą 1mm. Dają efekt czystego odcięcia krawędzi. Duże średnice sztanc lubią się deformować na krawędziach (na zdjęciu widać że mam piąteczkę wyszczerbioną) więc warto mieć po 2-3 sztuki od razu i jedną przeznaczyć tylko do kartonu (mniejsze zużycie). Kosz to około 10-15 zł/sztuka zależy gdzie.
Jak widać technika schodzi tu na drugi plan przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi i materiałów. :)

@StuGu - Co do precyzji to: model (przynajmniej na etap klejenia na którym jestem) jest naprawdę świetnie spasowany. Polecam każdemu w ramach modelu odpoczynkowego, jeżeli tylko oczywiście się ktoś nie przerazi ogniowkowymi gąsienicami, bo wycinanka nie oferuje pasków.

Pozdrawiam,
Kuba

26-01-23 20:08  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
skarczew   

@jhradca:
Czołg powinien być raczej w Panzergrau. Niestety większość wydawców obecnie nie pilnuje tego co się drukuje.

30-01-23 18:32  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1

Witam,

Dzisiaj kratka wlotów powietrza do chłodzenia silników elektrycznych - teoretycznie łatwiejszy element niż poprzednia żaluzja - a przynajmniej tak mi się wydawało.
Pierwszy prototyp jaki wykonałem był nieudany z uwagi na to że krzywo przykleiłem pióra żaluzji - jakoś nie umiałem uzyskać powtarzalności. Nawet niewielkie przekręcenie - raziło w oczy.
Przed wykonaniem kolejnego - zrobiłem sobie poniższy wzornik, do którego najpierw mocowałem pióra a następnie doklejałem po bokach element spajający pióra w całość.

Tym razem wyszło równiej, ale....
Jakoś dziwnie wygląda ostatni odcinek tuż przy krawędzi - jakby brakowało jednego pióra.

Po przyłożeniu na sucho na pancerz wygląda to następująco:

Sprawdziłem skan wycinanki, sprawdziłem relacje i galerie innych forumowiczów - wygląda że wszystko wykonałem poprawnie, niemniej na zdjęciach prawdziwego panzera, te pióra są w miarę równomiernie rozmieszczone na klapie. W związku z tym, aby nie ingerować w już wykonany zgodnie z wycinanką element, a jednocześnie rozproszyć trochę wrażenie "dużej dziury" wykonałem taki oto dodatkowy element (inspirowany poniekąd poniższym zdjęciem):

Grile przyłożone na sucho do żaluzji i do kadłuba wyglądają następująco.

Poproszę o opinię czy wygląda to w miarę zjadliwie, bo nie jestem do końca przekonany....

Żeby nie było że cały post o marnych żaluzjach to... nie wytrzymałem i poskładałem wszystko na sucho. Zarówno koła jak i gąsienice są w pełni demontowalne na chwilę obecną.

Myślę że ilość ogniw jest odpowiednio dobrana i jak przykleję góry czterech środkowych kół nośnych do gąsienic to powinno to wyglądać ok.

Pozdrawiam,
Kuba

30-01-23 18:54  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Piotr P. 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3

- 1

Świetny pomysł z tym wzornikiem. Takie proste a zarazem skuteczne rozwiązanie na które sam nie wpadłem i męczyłem się wklejając żeberka na oko. Patent do zapamiętania :-) Pomysł z dodatkowymi kratkami też super i wygląda to o wiele ciekawiej moim zdaniem. Szkoda jedynie że żaluzje nie wyszły symetrycznie względem siebie ale te grille trochę to zakrywają i trzeba się przyjrzeć żeby zauważyć. Nie wiem czy warto się brać za poprawianie tego bo na bank element ulegnie zniszczeniu. No a gąski mega czad!! Lasery się chowają :-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

W budowie:
Skończone: Tiger Ausf. H1, Tiger P, Szalupa holenderska, BF-109, Wz.29,

30-01-23 21:55  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
StuGu 
moderator

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13

Grupa: GEKO

Genialnie się to ogląda i czyta:-)
Efekt niesamowity - nie wiem już jakich określeń używać. Cudo:-)
Wzornik... proste patenty są najlepsze:-)

--
StuG

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A / PzInż. 130 / Ha-Go / T-38 / T-37A / L6/40 / 7TP

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6