FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
02-01-23 10:58  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Kolejna świetna aktualizacja:-)
Czystość wykonania i dobrze dobrany retusz niezmiernie i niezmiennie podziwiam:-)
Jakiego kleju w sprayu uzywasz do podklejania dużych powierzchni?

Wszystkiego dobrego również życzę na ten Nowy Rok:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-01-23 11:50  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Klejenie w powietrzu jest upierdliwe ale najważniejsze żeby ośki na każdym wózku były wzgledem siebie idealnie równolegle. Wtedy czoła kół, jeżeli zamontowane poprawnie, też będą w tej samej płaszczyźnie. Ewentualne korekty wprowadzisz podczas montażu kompletnych wózków do kadłuba. Tak przynajmniej robiłem ja. Koła na wózki i dopiero potem wózki do kadłuba U mnie nie wszystkie wózki są idealnie równo i w osi ale tego nie widać. Najważniejsze, że koła są równo. Trzymam kciuki za ten etap :-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
02-01-23 12:02  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Piotr dobrze prawi:-)
Najważniejsza jest, aby koła były w jednej linii. To co jest za nimi, jest mniej widoczne, więc nawet jakieś przesunięcia są do zaakceptowania.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-01-23 14:32  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Co tu dużo pisać, elegancka robota :) i również wszystkiego dobrego w nowym roku!

 
02-01-23 20:02  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie wygląda to co już wykonałeś. Precyzja na najwyższym poziomie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-01-23 12:57  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

@StuGu - klejów w sprayu testowałem klika. Nie zaobserwowałem jakiś drastycznych różnic. Obecnie wykorzystuję taki jak poniżej na zdjęciu.



Przy okazji dorzucam jeszcze zdjęcia z oklejenia kadłuba. Główne oklejki wanny i kadłuba - wyciąłem bez rozcinania na poszczególne elementy, uformowałem je i skleiłem w cały element. Wyjątek stanowi oklejenie przedniej płyty czołowej - ten element odciąłem od głównej okjeki , ale tam i tak przychodzi dodatkowy element który zasłoni łączenie. Dopiero tak przygotowanymi elementami - okleiłem kadłub - najpierw dno wanny, potem górę i boki a na końcu tył i przód. Wszystko pasuje idealnie. Wiem że to tylko doklejenie bądź co bądź trzech elementów, ale jestem strasznie zadowolony z efektu :). Dla mnie to chyba najtrudniejszy fragment w budowie czołgu - błędy lub niedokładności na tym etapie ciężko potem wyprowadzić.








Pozdrawiam,
Kuba

 
15-01-23 14:13  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Rozpocząłem wykonywanie elementów kadłuba. Na początek wyposażenie dna wanny:



W dalszej kolejności pokrywy przedziału silnikowego. Opracowanie oferowało jeden duży element - postanowiłem go rozciąć na mniejsze aby trochę rozbić płaszczyznę i uwydatnić szczeliny między poszczególnymi płytami.



Niemniej tak naprawdę bohaterem dzisiejszego odcinka są osłony wydechów. Postanowiłem poświęcić mu nieco więcej zdjęć z racji tego że jest trochę zmodyfikowany w stosunku do poprzedniej wersji modelu. W pierwszej kolejności wykonałem otworowanie moimi ostatnio ulubionymi narzędziami.


Następnie wyciąłem całość i dobrałem osiatkowanie - wykorzystam do tego celu siatki wycinane w barwionym kartonie (czarnym), których nie wykorzystałem przy budowie Sd.Kfz. 7/2. Rozmiar oczka 1,2mm idealnie odwzorowuje siatkę z modelu. Przed przyklejeniem siatek dokonałem retuszu wszystkich krawędzi


Po wycięciu siatek wkleiłem je od wewnątrz. W dalszej kolejności wyciąłem i przykleiłem wszystkie wnęki pod śruby - chyba najbardziej kłopotliwy element montażu tego elementu czołgu. Na koniec przykleiłem do równolegle rozwijanej części dolnej i uzupełniłem śrubami. Efekt mnie satysfakcjonuje.







Pozdrawiam,
Kuba

 
15-01-23 14:22  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Piękny wykon i świetna relacja/instrukcja. Mam nadzieję, że takie dokumentowanie budowy poprowadzisz do samego końca bo zdaję sobie sprawę, że zabiera to czas, który możnaby poświęcić na klejenie.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
15-01-23 14:22  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Byłem bardzo ciekaw jak wyjdą Ci te osłony i oczywiście wyszły fantastycznie. Jestem pod ogromnym wrażeniem :-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
15-01-23 14:34  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Bardzo fajne te osłony, wszystko ładnie wyretuszowane i równo przycięte, tak lubię :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024