FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-12-22 10:11  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Takie modelarstwo lubię najbardziej - 100% kartonu w kartonie.
Podglądam i zazdroszczę umiejętności.

Pozdrawiam!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
14-12-22 11:24  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Co tu dużo pisać. Gąski, koła, rewelacja! No i najcięższa robota za Tobą. Teraz już powinno pójść z górki :-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
14-12-22 14:32  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Wyśmienite!

 
14-12-22 21:48  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Grubo:-)
Naprawdę beret trzeba mocno trzymać, żeby włosów nie porwało:-)
Genialna robota:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-12-22 09:55  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Normalnie z butów wyrywa...
Robota pierwsza klasa 😀👍

 
20-12-22 14:57  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Niezmiernie mi miło, że moja praca się podoba - to bardzo motywuje do dalszych wysiłków. A że razem z motywacją i trochę czasu jest, to efekty są widoczne.
Dzisiaj na tapetę wjeżdżają koła nośne. Na początek zaopatrzyłem się w sztance biopsyjne o różnych średnicach do wyciania małych otworów. Powiem Wam, że testowałem różne rozwiązania (wybijaki do skóry, wybijaki rewolwerowe, rozwiercanie otworów, dzięciolenie), ale ta metoda jest zdecydowanie najlepsza do małych otworów wycinanych w kartonie. Nieco gorzej sprawdza się przy większych otworach ok 6-8mm które trzeba wyciąć w grubej tekturze. Przykład efektów poniżej.



W dalszej kolejności wyciąłem i wyretuszowałem wszystkie elementy składające się na koła.



Co do samej budowy - główne pierścienie podkleiłem tekturą 1mm i dodatkowo krążkiem gr 0,5mm (to już po wycięciu pierścienia) Dzięki temu:
1. Uzyskałem pełna powierzchnię dla oklejki koła
2. Skośny pierścień wklejany w środek nie musiał być klejony na styk i nie wisiał w powietrzu (za relacją Piotra P.)
W następnej kolejności wkleiłem wewnętrzne pierścienie skośne



Gotowe obręcze podszlifowałem od spodu i nakleiłem na główny element. W dalszej kolejności okleiłem obręcz i przykleiłem pierścień z otworami który świetnie uplastycznił całe koło. Niestety nie udało mi się idealnie trafić otworami w nadruk - albo nieco krzywo wyciąłem otwory, albo klej (kleiłem na BCG) zdeformował mi obręcz na tyle że nie mogłem tego idealnie dopasować.




Osobno wykonałem kołpaki (dwa rodzaje) i dopiero całość przykleiłem do koła głównego. W deklu od kołpaka wyciąłem w środku otwór i uzupełniłem śruba. Na koniec ośrubowałem wszystko wykorzystując laserowo cięte śruby.


Na koniec zostało skleić koła w zespoły. Tutaj dokonałem niewielkiej modyfikacji - zwiększyłem grubość pierścienia łaczącego koła o 0,5mm. Po przymiarkach z oryginalnym rozmiarem dystansu do gąsienic - wyszło że koła nachodzą dosyć ciasno - praktycznie bez jakiegokolwiek luzu. Dodanie elementu pozwoliło mi zwiększyć tolerancję.

W następnym etapie planuje wykonać wózki jezdne które uzupełnią cały układ jezdny.

Pozdrawiam,
Kuba

 
20-12-22 17:40  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Obręcze z otworami będą pasować idealnie do nadruku na elemencie głównym koła ale niestety tylko w jednej pozycji. Rozmieszczenie otworów jest identyczne jak nadruk na elemencie poniżej, to ten sam szablon. Problem polega na tym, że jest on niesymetryczny dlatego po wycięciu obu elementów trzeba je do siebie dopasować przesuwając je względem siebie o jedno oczko aż spasują idealnie. Niczym zamkiem od sejfu :-) Wiem, bo miałem ten sam problem ale nie mam pojęcia co mi się stało w głowę, że nie wspomniałem o tym w swojej relacji. Biję się w pierś za to niedopatrzenie.

U Ciebie Kuba już na to za późno ale dla innych budujących dobra rada: zaznaczcie sobie „górę” elementów 82c i 82d aby dopasować je do siebie w takiej pozycji na etapie klejenia.

Co do wykonania to nie będę Ci słodził jak jest super bo kończy mi się powoli słownik… ale wiedz, że jest super :-) Zdradź tylko od jakiego producenta zakupiłeś śrubki? Nie rozwarstwiają Ci się podczas malowania?

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
21-12-22 08:06  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Cześć,

Piotr, już od kilku modeli wykorzystuję laserowo wycinane nity / śruby od MODELIK. Wycinane są w czarnym kartonie barwionym w masie więc nie ma problemu z niedomalowaniem po obwodzie. Z rozwarstwieniami przy malowaniu do tej pory nie miałem problemu. Przy modelach o ciemnej grafice jak tutaj - maluje pędzlem nity w arkuszu - tylko górną powierzchnię a dopiero potem wycinam z arkusza i przyklejam . Dzięki temu boki pozostają czarne co nadaje lepszego kontrastu i imituje cienie (a przynajmniej tak to sobie tłumacze :) Dodatkowo nie ma ryzyka upaprania modelu.
Przy modelach o jaśniejszej grafice - nity w arkuszu maluje aero - robię 4 podejścia z każdej strony - dzięki temu również boki nitu mam pomalowane.
Do tego sam karton nie jest gruby - na oko mniej niż 0,3mm może 0,5mm.
Generalnie bardzo polecam - mnie sprawdzają się doskonale.

Co do niesymetryczności otworów - to zostawię decyzje na ten temat na koniec. Jak będzie razić w oczy to po pomalowaniu modelu lakierem bezbarwnym zapuszczę delikatny wash w te otwory żeby ujednolicić barwę po obwodzie otworu.

Pozdrawiam,
Kuba

 
02-01-23 08:53  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Cześć,

Wszystkiego dobrego w nowym roku.

Dzisiaj mam do zaprezentowania głównie wózki jezdne. Trochę stresował mnie ten element, bo nie lubię sklejać na styk i w powietrzu - ciężko zachować symetrię na oko. Wole jak części są naklejane jedna na drugą albo wchodzą w siebie w przygotowane lokalizacje. Mimo wszystko wyszło na razie w porządku - aczkolwiek prawdziwy sprawdzian poprawności wykonania będzie po zamontowaniu do wanny i sprawdzeniu osiowości osi. Przy klejeniu popełniłem jeden błąd wynikający z nieprzestrzegania instrukcji a zastosowaniu metody: "przecież wiem lepiej", Mianowicie zgodnie z instrukcją element nośny wózka należało nakleić na karton 0,5mm i potem od spodu wkleić nieco mniejszą część o gr również 0,5mm, co w sumie dawało grubość ścianek 1mm, ale w miejscach gdzie obejmowały wałek pozostawały grube na 0,5mm. Ja poszedłem na łatwiznę i od razu podkleiłem na 1mm i okazało się że wałek nie mieści się pomiędzy bokami wózka. Trzeba było trochę podciąć, podszlifować..







Do tego skompletowałem szkielet. Arkusze nakleiłem na karton 1mm przy użyciu kleju w sprayu :-) genialne rozwiązanie do dużych powierzchni. Sam szkielet jest zaprojektowany inaczej niż w poprzedniej wersji. Przede wszystkim klejony jest nie na styk tylko na naprzemienne skrzydełka i do tego ma użebrowanie wewnętrzne. Poniżej zdjęcie tego co oferuje wycinanka. Posiadając ksero, dołożyłem jeszcze nieco wzmocnień od siebie, tak aby nie zapadały mi się poszczególne płyty. Model ma duże panele, a ja mam tendencję przy oklejaniu poszyciem do mocnego dociskania, co powoduje zapadanie się środka płyt i w efekcie nierówną powierzchnie. Gotowy kadłub został przeszlifowany.





Pozdrawiam,
Kuba

Post zmieniony (02-01-23 08:53)

 
02-01-23 10:37  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Wszystkiego dobrego również!
To co pokazujesz to klasa sama w sobie ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024