FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
16-08-22 17:31  Odp: [R] Kenworth W900 PK Graphica 1:32
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Siedzę, patrzę i nie wierzę....

Ostatni wpis po Świętach.... Wielkanocnych !!!!!

Ale zaniedbałem tą relację...

Scorpion zasypuje nas świetnymi ciężarówkami, to czas pokazać coś ze średniej półki... :P :D

Dalej walczę z kołami. Miałem zrobić je w tydzień, a męczę je już kolejny długi weekend.

Progress jest o tyle, że rama stoi już stabilnie na 6-iu kołach. Zostały jeszcze 4.









Do nastepnego

--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 
29-08-22 13:34  Odp: [R] Kenworth W900 PK Graphica 1:32
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Czołem w nowym tygodniu.
Wczoraj udało mi się skończyć walkę z kołami. Warsztat jeszcze jest tutaj do dopracowania, ale jestem zadowolony z efektu finalnego.
Skoro rama stanęła już na wszystkich kołach można było zacząć wypełniać ją osprzętem. Na pierwszy ogień błotniki i chlapacze tylnych osi.







Poszczególne siatki starałem się rozcinać żeby było jak najmniej zagięć.
Niespodzianką okazało się mocowanie pałąków błotników do ramy, gdzie należało uprzednio zrobić w niej otwory ( co przeoczyłem, albo nie przeczytałem :) ).
W każdym razie po wcześniej zamocowanych kołach opracja była trochę problematyczna, ale koniec końców błotniki zamontowane.

--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 
30-08-22 12:29  Odp: [R] Kenworth W900 PK Graphica 1:32
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

te koła z lewej faktycznie - czy tam nie ma wręgów w środku przy końcach bieżnika ?
Poza tym po sklejeniu opon dałbym te najbrzydsze na wewnętrzne w bliźniakach

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
03-09-22 02:04  Odp: [R] Kenworth W900 PK Graphica 1:32
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Zamiast podwozia wiząłem się za duże elementy i jest maska "ryj-ek" jak kto woli to nazywać....

Z głównych zmian to światła i to co zauważyłem na zdjęciach.... przetłoczenie przed nimi...

Szukając tego modelu świateł w tym Kenworth'dzie przeszukałem pół neta i dopiero gdzieś, gdzieś daleko daleko znalazłem jedną prawdziwą ciężarówkę z tymi światłami...

w standardzie zazwyczaj światła są podwójne w oprawkach "kwadratowych"



Oczywiście nie był bym sobą jak nawet w tak prostym elemencie bym czegoś nie skopał.... atrapa z obudową maski łączona na dwa różne sposoby... retusz markerami zafarbował na srebrne elementy.

Blistry kloszów świateł okazały się zbty głębokie..., ale ilość złotej "herbatki" wpłynęła na złe umocowanie świateł do błotników....



ale..... ( jak nie, jak tak )... z samego pomysłu adaptacji świateł jestem mega zadowolony... przetłoczenia robione "na kolanie" też mogłby być lepsze, ale "maskują" niedoskonałości montażu opraw świateł do błotników... tym bardziej, że w tych nie musiałem robić dodatkowych wnęk na blistry świteł :)

Myślę jeszcze na "osłonkami" kloszy bo tak widziałem w znalezionym egzemplarzu, z którego czerpię inspirację..


co do kół.... to zawsze była moja pięta achillesowa...., wiem, że zrobić koła według instrukcji Scorpiona.... jest rzeczą niebywale prostą.... natomiast ja.... próbuję nauczyś się robienia kół według metody "Szada" z pampersów, czy od kolegów z zza południowej granicy, gdzie ich szutka robienia oprofilowania koła według mnie jest mistrzowska....

Mam jeszcze taki taki pomysł, że żeby zamskować różnice profilu opony i bieżnika, na bieżnik wkleić cieńkie paski z czarnego bloku rysunkowego imitujące bieżnik opony według wycinanki...

Może to w jakimś stopni "odwróci" zły odbiór montażu kół...



a tez przejdźmy do złożonej maski











--

Post zmieniony (03-09-22 02:06)

 
06-10-22 20:15  Odp: [R] Kenworth W900 PK Graphica 1:32
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Cześć i czoł(gi)em :) 

Maska była nawet, nawet, ale diabeł kusił i człowiek dał się namówić żeby było jeszcze lepiej...

Z chromami to ja się do końca jakoś nie polubiłem i fakt jest taki, że właśnie jestem w trakcie kombinowania kolejnej wycinanki ( jak dobrze pódzie to takową ma jeden z kolegów modelarzy, ze Słowacji i mi ją podeśle ). 

Żeby jednak jakoś nie było dłuższej przerwy w składaniu wziąłem się za to czego "jeszcze nie skopałem" i zacząłem sklejać szoferkę. 

I tu pojawiły się pewne psikusy..... Mocowanie do ramy jest za duże i nie przylega dokłądnie do podłużnic przez co porobiły się szpary. Co więcej mocując ją zgodnie z instrukcją okazuje się, że tył podłogi nie nachodzi na drugą podpurkę, tylko dotyka jej na styk. Niestety tak to musi być sklejone bo inaczej nie będzie pasowała maska. 













Potem małą zagwozdkę miałem ze ścianą grodziową między komorą silnika a samą szoferką. Trochę główkowania z instrukcją i jakoś to stanęło... 

https://i.postimg.cc/wx0NTPb8/IMG-20221005-162842463.jpg[/mg]






Jako, że nawet to zaczęło wyglądać trza się było wziąć za wyposażenie, które według mnie jest mega ubogie. Z jednej strony to rozumiem bo nawet jak sam Szaman pisał w jego Peterbildzie ( Galeria modelu na kartonowki.pl ) po zamknięicu szoferki praktycznie nic wewnątrz nie widać, ale.... ja dalej mam w głowie pomysł z otwieranymi drzwiami przez co, co nie co pozmieniam chociaż może nie tak bardzo jak wcześniej na innym forum namawiali mnie do tego inni koledzy modelarze. 

Powstała tym samym kierownica, dźwignia zmiany biegów i jakieś dźwignie, które znajdują się miedzy fotelami. 









A teraz można sobie na to wszystko popatrzeć :) 

Do następnego spotkania :D 

--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 
17-10-22 15:00  Odp: [R] Kenworth W900 PK Graphica 1:32
Karol 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8
 

Hej.

W oczekiwaniu na dotarcie przesyłki z nową wycinanką ( tak, idzie z Czech :) ), brnę dalej z szoferką.

Dzisiaj wstępne prace przy karoserii tego elementu. Jak pisałem wcześniej będę się starał zrobić otwierane drzwi i tak oto przedstawiam wstępne prace.







Przy okazji, znalazłem błąd przez, który ściana grodziowa nie chciała ładnie mi się zejść z bryłą kabiny. Muszę przesunąć mocowanie kierownicy w podłodze.

W jakieś mega upiększanie nie będę sie bawić wewnątrz bo wydaje mi się, że po raz: szoferka i tak jest dobrze zrobiona, a po dwa przez przednią dzieloną szybę i otwarte drzwi i tak będzie tylko widać fotele i deskę rodzielczą.
Drzwi klejone na taśmę dwustronnie klejącą ( jak zawsze u mnie przy elementach z szybami ). Dodatkowo szyba od strony pasażera jest opuszczona do samego dołu. Od strony kierowcy zrobię albo opuszczoną do połowy albo zamkniętą.









Tylną ścianę szoferki wzmocniłem tekturą i tak samo zrobię z podsufitką. Bocznych ścian nie podklejam.
Boję się trochę dachu bo nie dość, że z tyłu muszę go ładnie wyprofilować pod łuk, to jeszcze schodzi się ku przodowi i ma mały dziubek. Nie chcę go odcinać i formować osobno.

I tu mały update tematu:
Dach wyprofilowany i jestem z niego mega zadowolony. Jak na moje umiejętności to wyszedł nawet, nawet. Jeśli chodzi o wnętrze. Jak pisałem wyżej, tylna ściana i podsufitka podklejone tekturą dla usztywnienia. Żeby wszystko się ładnie zgrało, od wewnętrznych części odciąłem dolny pas, żeby szoferka łądnie się zeszła ze ścianą grodziową. Efekt powyższych zabiegów możecie zobaczyć poniżej. Po zamknięciu dachu wkleiłem też przednią szybę. Wycieraczki zrobione od nowa bo wycinankowe bardzo już mi się nie podobają ;)

Najawżniejsze: Właśnie listonosz przyniósł mi nową wycinankę :) :D



















Tyle w dzisiejszym odcinku budowy Kenwortha W900 :)

--
Bądź sobą, nie taki jak Cię postrzegają.
Pozdrawiam,
Karol

 
24-10-22 12:51  Odp: [R] Kenworth W900 PK Graphica 1:32
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć Karol! Nie chcę się tu "wymandrzać", bo już jestem niekompetentny w kwestii modelarstwa kartonowego, ale od 6. roku życia jestem miłośnikiem amerykańskich ciężarówek ;) Dwie uwagi: kolumna kierownicza jest za krótka. Musi wystawać trochę ponad deskę rozdzielczą. Wpisz w Googlach "Kenworth W900a interior" - wszystko będzie widać. Druga sprawa to skrzynki w tymi dźwigienkami nie powinno w ogóle być przynajmniej w ciągniku siodłowym. W tym obszarze znajdziemy tylko dźwignię zmiany biegów (lub czasem dwie).

A tak w ogóle to ładna i czysta robota. Powodzenia!

EDIT: światła w kwadratowych oprawkach, o których piszesz występowały w 2. generacji, która pojawiła się w 1982 roku- był to W900b. Miał też trochę inny kształt ryjka. Z resztą wszystkie późniejsze generacje miały już kwadratowe światła. Te które są w wycinance są typowe dla W900a i ładnie wyglądają w Twoim wykonaniu ;)

Post zmieniony (25-10-22 09:12)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024