FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
06-11-22 19:40  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Lukee 

 

Karaś - zrób to! Bardzo Cię proszę ;-) Tylko pamiętaj odwzorować KAŻDĄ wręgę bo wtedy to będzie miało sens ;-) A ja Cię nie wyśmieję na pewno! :-D

 
20-11-22 10:57  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 


Witam, po wolie do przodu. Teraz mam inżyniera ta brygadiera, ot to oni zdecyduje co mnie robić dalej 🤣. Po odwiedzeniu Sołdka w Gdańsku wszystkie puzzle wpadły na swoje miejsce oprócz szalupu w środku pozostało tylko jedno ciemne miejsce, plandeka jest bardzo mocno zawiązana. Szalupa N1(nitowania) podana nie prawidłowo w wycinankę, nie posiada silnika mechanicznego, na zdjęciu poniżej to widać. Teraz zamknąć z drugiej strony burt ta dalej robić przegotowanej kadłuba do poszycia. Znaleźl w internecie dwa czasopisma retro z artykułami o Sołdke.



























--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
20-11-22 11:27  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Rurociągi z kołnierzami skręconymi śrubami robią wrażenie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
20-11-22 15:04  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Obie szalupy takie same.
https://kolekcje.nmm.pl/Home/Details/283-szalupa-okretowa-nr-1-wraz-z-zurawikiem-i
Żurawiki na początku były inne niż te obecne.
https://www.graptolite.net/Facta_Nautica/polsteam/Soldek.html

Post zmieniony (20-11-22 15:13)

 
20-11-22 15:41  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

@Ryszard, jak takie same? Takie same szalupu byli drewniane jeszcze na początku. W opisie szalupa N1 metalowa , tak pisałem nitowania, a szalupa N2 plastikową z silnikiem mechaniczne to widać na zdjęciach ponieważ, że późnica jest.










--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
20-11-22 18:17  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A z jakie okresu robisz "Sołdka" ?
Jak z takimi ładowniami to rozumiem, że z okresu jego eksploatacji a nie z okresu jak jest statkiem-muzeum.
Jak z lat dawnych to szalupy były takie same i były inne żurawiki niż te na statku-muzeum.
Powodzenia.
PS - wyjaśnienie w pierwszym linku, który zamieściłem.

Post zmieniony (20-11-22 18:20)

 
20-11-22 18:28  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Witam,

rzeczywiście - projektując model drążki w szalupach mi umknęły. Przy okazji - odwiedzając Sołdka miałeś możliwość zobaczyć każdy interesujący Ciebie element, który teraz możesz wzbogacić o detale. Ładownia wyszła niemal jak oryginał, tylko raster zdradza druk.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
20-11-22 19:11  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

@Tomasz K. - Bardzo miło mnie poznać autora modeli. Tak miałem możliwość zrobić zamiaru, zdjęcia, zobaczyć na żywo. W przeszłości można było jeszcze zobaczyć pontony w środku, teraz są one na stałe zamknięte. Przy okazji chciałbym zapytać, model w wycinankę na jaki rok zaprojektowany?
@Ryszard - myślę że okres czasu modeli będzie z ostatnich lat slużby 1979-1980 , szalupu i żurawy zamienię w 1963 roku.

--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
20-11-22 19:22  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Das79pl - współczesność. Tylko ładownie zaprojektowałem bez obecnego wystroju ekspozycyjnego.
P.S. miło mi również. W wątku na FB także się podpisałem.
Ja Sołdka miałem okazję obejrzeć na żywo, tylko już po sezonie - bez możliwości wejścia na pokład.


--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
21-11-22 08:57  Odp: [R] SS SOŁDEK 1:100, GPM
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Uuuuu chodzenie po dnie ładowni, niebezpieczna sprawa. Taka ciekawostka, może nie na Sołdku, ale nie jest rzadkością, ale na dnie ładowni dużego masowca potrafi nie być tlenu, ze względu na niewielką cyrkulacje i fakt, że stal zjada tlen w procesie produkcji rdzy. Nie jednemu się zeszło z tego świata, co pakował swoje 4 litery do nieprzewentylowanej ładowni bez czujnika.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024