FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 14Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
02-10-22 20:05  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Miażdżysz, kolego Karasiu. Nic więcej, w tej chwili nie jestem w stanie napisać ;)

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
08-10-22 13:39  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Dzisiejszy updejt jest raczej delikatny, nie miałem za bardzo czasu ani sił na większe starcie z modelem. Udało mi się, zrobić cały detal śródokręcia, oraz tą taką charakterystyczną klatkę schodową, hehe było z nią trochę walki, bo tam jest bardzo ciasno, reling schody, balustrady i od tyłu jeszcze takie usztywnienia typu X. Co się nakląłem to moje, ale jest satysfakcja: ]



 
08-10-22 15:03  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Ta klatka jest dopiero przede mną, a powiedz szyny z hangaru to z czego zrobiłeś bo wyglądają na wypukłe?

 
08-10-22 15:28  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

A ja się przyczepię :)
Barierki schodów w tym recesie pomiędzy wentylatorami uniemożliwiałyby normalne z nich korzystanie bo nie ma jak wejść na schody od boku :)

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
08-10-22 17:15  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@zablo1978 drut o.2 naklejony na krawędź ściany wewnętrznej hangaru (którego nie zrobiłem), tam były takie kreskowane ścianki i imo idealnie nadawały się na tory. Tylko tego papierowego jest dosłownie z o.2-o.3mm wysokości.

@żółtodziób. hehe zgadza się. Świadomie tak zostawiłem, najpierw wcisnąłem dolne schodki, tam było bardzo mało miejsca, aby to wszystko chciało się upchnąć. Gdy już udało mi się wcisnąć je na swoje miejsce, zauważyłem ten problem. Coś tam próbowałem je wyszarpać, ale przy tym o mało co, nie pozrywałem innych elementów i dlatego zostało, jak jest. Górne schodki są już lekko skorygowane i zostawiają minimalną szparę.

Ale tak, jest to bzdura. W 4oo jest bardzo dużo przeinaczeń i uproszczeń. Przez co cały model lekko trąci chińską zabawką. W 2oo dałoby się to wszystko zrobić dużo bardziej elegancko i zachować proporcje geometryczne między elementami. Czyli to, czego ja w 4oo jeszcze nie potrafię.

Post zmieniony (08-10-22 17:16)

 
09-10-22 10:59  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Te schodki trzeba traktować bardziej jak coś w rodzaju hybrydy między drabiną a schodami. Wystarczyłoby żeby poręcz była niższa i nie musi sięgać ponad otwór wejściowy .



Wygląd zbliżony do chińskiej zabawki wynika z tego, że grubość kartonu jest taka jak w 1/200. Rysując model nie brałem pod uwagę, że taki hardcore weźmie go na matę :D Dla Karasia musiałbym model opracowany pod 1/200 pomniejszyć x2 i do tego też wszystkie grubości czyli musiałbym go drukować na zwykłym papierze, wtedy można osiągnąć tę delikatność, której żaden plastik nie uzyska, ale chyba każdy wie jak by to dało w kość.
Chociaż z drugiej strony jakby dobrze zaimpregnować, to sztywności by nabrał, tak robiłem samoloty w Hornecie 1/300, a dodając do tego fakt, ze mam barwionkę 80g hmmmm.....:D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
09-10-22 16:39  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A po sklejaniu żeby model się nie kurzył pakujesz do pudełka od zapałek...

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
09-10-22 19:06  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Adam 12 : ja bym te poręcze pociągnął do pokładu wyżej i nie wyciągał ponad niego.

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
09-10-22 20:16  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

I jak ja po tych Twoich wypocinach mam wrócić do kajaków? Hę? ;)
Tak trzymaj! :D

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
10-10-22 21:49  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Szacun, no to właśnie jak Ty to pomalujesz w tych okularkach? ;-))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 14Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024