FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-10-22 02:06  [R] M3 Stuart - Fly Model - 2001 - 1:25
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Wziąłem na tapet lekki czołg M3 Stuart. Wczesny brytyjski wariant zwany pieszczotliwe "Honey". Finalnych barw jeszcze nie wybrałem ale wydaję mi się, że pójdę w te z błękitem/szarym. Według materiałów na które się natknąłem, nie ma jasnego potwiedzenia, iż używano błękitu jako faktycznego składnika kamuflażu. Wskazuję się najczęściej barwę slate grey/stone grey/silver, która to prawdopodobnie blekła poprzez palące pustynne słońce, przypominając w efekcie błękit, kontrastujący z barwą piasku. Sam model nie uniknął uproszczeń ale chętnie powalczę z uplastycznieniem szkraba na miarę swoich możliwości.



Post zmieniony (07-10-22 02:07)

 
07-10-22 09:04  Odp: [R] M3 Stuart - Fly Model - 2001 - 1:25
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

ehhh, gupi jestem, hehe, Powodzenia w budowie: ]

Post zmieniony (07-10-22 09:06)

 
07-10-22 10:26  Odp: [R] M3 Stuart - Fly Model - 2001 - 1:25
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, relację będę śledził z uwagą tym bardziej, że w takich barwach modeli jak na lekarstwo. Co do malowania to jest o tym pełno rozważań ale zasadniczo źródłem niebieskich barw są relacje weteranów i później malowanie na całkiem niebieski przez Tank Museum, a tymczasem kolory to był zestaw piaskowego i dwóch "pochodnych" zielonego, jednak jaśniejszy barwę zmieniał na niebieskawo-błękitną na skutek działania słońca. Oryginalne kolory nazywały się Slate lub New Service Colour + Silver Grey + Portland Stone.
Jeżeli więc ma to być sprzęt wkrótce po trafieniu do Afryki to pewnie powinien być bliższy tym malowaniom z instrukcji jak niżej, a jeżeli weteran, to wtedy ten jasny zielony zmienić na delikatnie niebieskawy. Mam podobny efekt na własnym mocno już wiekowym i stojącym pod chmurką samochodzie gdzie z jasnego zielonego zaczyna przebijać jakiś odcień błękitu.




Post zmieniony (07-10-22 10:28)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024