FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
31-01-23 16:43  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Dziś pokażę wam obecny postęp prac nad modelem który zbliża się do końca budowy. Nie będę się rozpisywał za bardzo. Zapraszam do oglądania

Na samym początku zabrałem się za malowanie kół. Koła malowałem lakierem w spreju i przykleiłem do goleni podwozia więc mogę powiedzieć, że model stanął na własnych kołach. Koła się świecą więc zniweluje to lakierując model po ukończeniu budowy.



Po przyklejeniu kół zabrałem się za owiewkę kabiny pilota. O pomoc wykonaniu wytłoczki kabiny poprosiłem kolegę mario9 któremu serdecznie dziękuję. Kabinę pilota planuje zrobić w pozycji otwartej więc pozostaje przykleić ostatni element.



I rzut ogólny na całość:



Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
06-02-23 18:15  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Mogę powiedzieć, że udało mi się przykleić kolejne elementy. Ostatni element kabiny pilota i rurkę pitota. W tej chwili zastanawiam się czy wykonać zbiorniki paliwa które są umiejscowione pod skrzydłem i na końcówkach skrzydeł. Choć szczerze powiedziawszy nie chce mi się ich wykonywać. Jeśli chodzi o model to rzeczywiście jest trudny w budowie lecz mimo tego uważam iż dobrze mi wychodzi klejenie modelu jak na moje możliwości i będę miał doświadczenie w klejeniu trudnych modeli. Zdjęcia do galerii zrobię jak będzie lepsze światło. Zapraszam do oglądania.

Kabina pilota w wersji otwartej:



Rurka pitota:



--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
15-02-23 20:17  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Mogę powiedzieć, że budowa modelu dobiegła końca. Na początku chciałem zrezygnować z wykonania zbiorników paliwa na końcówkach skrzydeł i pod skrzydłowych, ale motywacje dodała mi moja żona która mi powiedziała spróbuj zrobić ostatnie elementy inaczej się nie nauczysz oraz ReVan który powiedział, że zbiorniki paliwa dodadzą modelu agresywny wygląd i muszę powiedzieć mieli rację. Model bardzo ładnie wygląda i cieszę się, że ukończyłem budowę bez wątpienia F-104 to bardzo ładny samolot i również chciałbym skleić jeszcze raz jeśli Paweł Mistweicz wyda wznowienie. Jeśli chodzi o zbiorniki paliwa to muszę powiedzieć, że podczas ich wykonywania zrezygnowałem z wręg które są w środku wystarczy je tylko dobrze uformować i będzie fajny efekt. Kolega Mariusz Borek dał mi uwagę, abym uważał przy zbiornikach paliwa na końcówkach by nie popełnić błędu przy montażu bo można je przykleić odwrotnie i kilku modelarzy popełniło błąd. Zapraszam do oglądania.

Galeria końcowa:



Jaki następny model będzie tego jeszcze nie wiem. Zobaczymy muszę ochłonąć zebrać energię i działać z kolejnym tematem.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
16-02-23 08:37  Odp: [R/G] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Gratuluję ukończenia trumienki że skrzydełkami:) Mam nadzieję że wyciągniesz lekcję z tego modelu. Niektóre elementy wyglądają dobrze, niektóre niestety nie. Ale masz tego świadomość i to jest najważniejsze. Bardzo dobrze wyszły Ci zbiorniki. Każdy następny model będzie lepszy:)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
16-02-23 11:37  Odp: [R/G] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Dzięki Mateusz taką mam nadzieję, że kolejny będzie lepszy. Wciąż się rozwijam i uczę klejenia i będę miał doświadczenie jak klei się modele na paski łączeniowe może kiedyś popełnię model na paski łączeniowe. Choć i tak nie uniknąłem błędów na własne życzenie. Mimo tego mam satysfakcję, że kolejny model stanął na półce

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
16-02-23 12:39  Odp: [R/G] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Gratuluję ukończenia. ReVan wszystko powiedział a my czekamy na kolejną relację.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
16-02-23 14:43  Odp: [R/G] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Gratuluję ukończenia modelu.
Powodzenia w kolejnym projekcie :)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
16-02-23 16:31  Odp: [R/G] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

mario9 dziękuję powodzenie w następnym projekcie się przyda na pewno, aby ukończyć kolejny model aby stanął na półce.

Ranata co do kolejnej relacji myślę, że pojawi się za jakąś chwilę i mogę powiedzieć, że będzie to samolot z Kartonowej Kolekcji

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
16-02-23 20:14  Odp: [R/G] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Gratulacje, każdy ukończony model to to powód do dumy i powód, żeby zacząć kolejny model.

--
http://messer.cba.pl

 
16-02-23 21:33  Odp: [R/G] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Gratulacje za model i za relację:-)
Wbrew pozorom to coraz bardziej zanikające zjawisko... niestety.
Mimo, że w wielu miejscach precyzja sklejania jeszcze szwankuje to jako całość model prezentuje się sympatycznie. Niektóre elementy wyszły lepiej i z tego możesz być dumny:-) Te słabsze niech Cię zmobilizują do polepszania swojego warsztatu. Trzymam kciuki:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024