FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-10-22 14:50  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

ReVanku jak człowiek w pośpiechu pisze to różne słowa wychodzą. Raczej chodziło mi o nick niż pseudonim.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
06-10-22 17:41  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Kolejnym etapem budowy i ukończenia kabiny pilota było przyklejenie paneli bocznych, tablicy zegarów po przyklejeniu tych elementów pomalowałem drążek sterowy na kolor czarny, spód na kolor szary, a przyciski na kolor czerwony. Po wyschnięciu farby drążek przykleiłem na swoje miejsce i na samy końcu za kabiną pilota przykleiłem element który chyba służy do ochrony elektroniki, ale nie jestem pewny. Więc mogę powiedzieć, że kabina pilota została ukończona. Kolejny etap będzie trudny i kluczowy czyli oklejanie poszyciem kabiny pilota więc trochę się denerwuje i boję tego zadania więc trzymajcie kciuki aby się udało. Zapraszam do oglądania.

Kompletna kabina pilota:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
06-10-22 19:48  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No fakt z tym U.S.AIR FORCE... No jak mogłem zapomnieć...
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=384333&t=384333&filtr=0&page=1

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-10-22 20:20  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Po przytoczeniu modelu z GPMu warto wspomnieć że te dwa wydania różnią się gabarytami, które wydanie jest bliższe prawdy?

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
06-10-22 21:17  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Mariuszu jeśli chodzi o projekt Mistewicza i Fuczka to widać, że jest różnica w obu wycinankach która nie tylko wytępuje w kabinie pilota, przedniej wnęki golenia podwozia, segmentu głównego podwozia, ale innych detalach o których wspominał mario9 To model ReVana_1991, a Tutaj mamy relację cevy. Więc widać, że obie wycinanki się różnią od siebie. I warto dodać jeszcze, że w GPM-ie jest szkielet okrętowy, a w Kartonowej Kolekcji jest tylko szkilet kabiny pilota i szkielet głównego podwozia.

ReVanku tu się z tobą zgodzę iż nie wiadomo które opracowanie jest prawidłowe z GPM-u czy Kartonowej Kolekcji.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
06-10-22 23:17  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Z tego, co mówią wiewiórki, to KK ma poprawne gabaryty.

--
http://messer.cba.pl

 
16-10-22 19:30  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Kolejnym etapem budowy było oklejanie kabiny pilota poszyciem powiem szczerze, że się bardzo bałem tego etapu. Po przyklejeniu poszycia przykleiłem segment idąc w stronę nosa. Może i nie jestem mistrzem łączeń, ale wciąż się uczę, a ten model potraktuje jako treningowy. Mam nadzieję, że nie wykonam manewru cevy jeśli mi coś nie wyjdzie. Jeśli nie będzie ten model w najlepszym moim wykonaniu to i tak będę się cieszył, że ukończę kolejny model który stanie na mojej półeczce. Zapraszam do oglądania.

Fotki z dalszej budowy:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
16-10-22 20:43  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Rynienka pod działko - przegapiłeś czy celowo nie wykonałeś ? Akurat ten detal jest w innym miejscu na arkuszu, niż wszystkie detale tego segmentu i mi się udało go przeoczyć - na szczęście jeszcze nie okleiłem kadłuba.

--

Post zmieniony (16-10-22 20:45)

 
16-10-22 21:01  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

messer. Celowo nie wykonałem rynienki pod działko nie czułem się na siłach aby tą część wykonać.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
17-10-22 19:04  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Udało mi się dokleić kolejny segment do kabiny pilota. Niestety nie najlepiej wyszedł ten element dałem ciała. Nie zamierzam wyrzucać modelu do kosza bo mi go szkoda. Jaki mi wyjdzie taki będzie model. Mam nadzieję, że kolejny segment mi wyjdzie lepiej i niż segment kabinowy. Ale ceva miał rację, że trzeba wręgi szlifować, aby dobrze dopasować do segmentu. Cóż chęci kupa, a modelarz ****. Zapraszam do oglądania .

Segment kabinowy ukończony:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (17-10-22 19:11)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024