FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-10-22 20:21  Odp: [R] IJN Chikuma 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Efekt dzisiejszej pracy. Pokład śródokręcia od spodu został zaimprowizowany poniekąd dlatego, żeby go choć w minimalnym stopniu wzmocnić. Odniosłem wrażenie, że mógłby okazać się zbyt wrażliwy podczas dalszej "obróbki". Nie próbowałem odwzorowywać rzeczywistości bo po przyklejeniu na swoje miejsce i przysłonięciu burtami tak czy siak będzie niewiele widać






--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .


Post zmieniony (24-02-24 11:58)

 
04-11-22 20:42  Odp: [R] IJN Chikuma 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć,

następna odsłona to pokład i burty. Zostało jeszcze parę przymiarek, domalowanie tła za bulajami i można ulepić te skorupki na szkielecie. A, no i trzeba pomalować linię styku burty z dnem, żeby nie było białych prześwitów. Burty rozciąłem zgodnie z nadrukiem podziału blach i naprzemiennie pogrubiłem podklejając na papier ksero. Widać to tak subtelnie, że nawet nie widać :]








Jak uda mi się poskładać to w całość wypadałoby zająć się poszyciem dna. Najpewniej również z podziałem na blachy i chyba całkowicie ominę części z wycinanki.


Zdrów.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .


Post zmieniony (24-02-24 11:57)

 
04-11-22 21:13  Odp: [R] IJN Chikuma 1:200 GPM by IJN Łukasz
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo niekonwencjonalne podejście do kadłuba. Wcześniej Art coś takiego robił, ale z częścią podwodną. Ciekaw jestem, czy nie będziesz miał problemów z przyklejeniem tak dużej powierzchni na raz. Chodzi o to, że zanim całość posmarujesz klejem, może on zacząć już wysychać w miejscach od których zaczynałeś. Czy może już tę technikę gdzieś przetestowałeś? Pokład tej skorupy podklejałeś żeby go usztywnić?
Burty wyszły świetnie.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
04-11-22 21:46  Odp: [R] IJN Chikuma 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hej Radku, kleje tak już od dawna. Na przykład Hiei tak powstał. Przy kazamatach to istne wybawienie i ogromna oszczędność czasu.
Przyklejenie tego jest również niekonwencjonalne. Kleje tylko okolice styku burtą - dno. Całość musi być dobrze dopasowana żeby po nałożeniu na szkielet "siadło" samoistnie. Pokład wzmocniłem tak dla przyzwoitości bo nie będzie on przyklejony. Tu kolejna korzyść ponieważ można go już na gotowej bryle dopasować w razie W do np. nadbudówki a wiadomo, że czyste jej przyklejenie na obłym pokładzie nie jest łatwe. Zresztą ładne przyklejenie samego pokładu też wbrew pozorom nie jest łatwe. Ja tam wolę wycinać pokład i burty pochylonym ostrzem tak aby krawędzie druku zeszły się jak najbliżej. Nie trzeba wtedy retuszować. Trzeba kleić pragmatycznie : )

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
06-11-22 13:03  Odp: [R] IJN Chikuma 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i poszycie na miejscu. Obyło się bez najmniejszych nawet problemów.






--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .


Post zmieniony (24-02-24 12:01)

 
06-11-22 15:15  Odp: [R] IJN Chikuma 1:200 GPM by IJN Łukasz
Tomasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Każdy ma swoją technikę, chodzi o to by się Tobie samemu podobało i było w miarę przyzwoicie, ale w tej stoczni to jest raczej norma i reguła.
Wyszło świetnie.

 
06-11-22 19:06  Odp: [R] IJN Chikuma 1:200 GPM by IJN Łukasz
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Ciekawa metoda. Czyli rozumiem, że podkład i burty leżą luźno na "kopycie" i są złapane klejem przy styku z częścią podwodną?

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
15-11-22 18:56  Odp: [R] IJN Chikuma 1:200 GPM by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dokładnie tak jak piszesz. Jedynie burty dodatkowo dokleiłem wpychając pasek kartonu o szerokości około centymetra zasmarowany obustronnie butaprenem pomiędzy oklejkę a podposzycie. To dotyczyło raczej miejsc nazwałbym - bardziej wrażliwych.

A tym czasem poszycie dna odfajkowane. Zostały stępki przeciwpochyłowe i kadłub można wstawić za szybę. Jakby się zastanowić to wyklejenie tych pasków zajęło mi jedną sobotę a w niedzielę poprawiłem niedoklejone gdzie nie gdzie różki i osadziłem wały śrub. Z tradycyjnym poszyciem zeszłoby mi koło tygodnia chyba. Bardzo pomogło mi narzędzie do "kadrowania" zdjęć tych prawdziwych, papierowych. Dzięki temu mogłem niejako taśmowo ciąć identycznej szerokości paski barwionki. No i na obecną chwilę tak to się ma. A dalej prawdopodobnie uzbrojenie główne. Zobaczymy jak z czasem będę stał.




--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .


Post zmieniony (24-02-24 12:02)

 
15-11-22 19:15  Odp: [R] IJN Chikuma 1:200 GPM by IJN Łukasz
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Brawo, tylko w takim układzie burty też może byłoby warto wziąć na warsztat, hehehe nie tym razem, ale może kiedyś, IMO wyszło bardzo zacnie.
Ja też wbrew pozorom mam z tym dużo frajdy.

 
16-11-22 14:44  Odp: [R] IJN Chikuma 1:200 GPM by IJN Łukasz
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Karas nie otwieraj puszki Pandora :D

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024