FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
02-10-22 14:42  [G] IJN Ise 1:200 Answer by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witajcie.

Budowa dobiegła końca. Mam jednak jakiś taki wewnętrzny niedosyt. Opracowanie modelu ubogie i mimo, że starałem się dodać co nieco to jednak nie wystarcza. Byłoby inaczej gdybym budował ten model od początku do końca bez przerw. Trwało to tak długo, że nawet nie pamiętam co zmieniałem. Na pewno zmieniłem kształt i podział niektórych poziomów superstruktury, "obudowy" komina i kształt podstawy tylnego masztu. Model dostał nowy pokład, szalupy robione od podstaw i kutry ze skanów, pokład lotniczy uplastyczniłem z wydania cyfrowego. Cięcia i dopasowywania było naprawdę sporo. Ale to już za mną i wypadałoby wziąć się za skończenie innego rozgrzebanego modelu opracowanego jeszcze gorzej bo w Ise chociaż części pasują na swoje miejsce.

Zatem enjoy!























































I jeszcze trzy zbliżenia (zdjęcia zapożyczone z relacji)










--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .


Post zmieniony (24-02-24 14:36)

 
02-10-22 15:00  Odp: [G] IJN Ise 1:200 Answer by IJN Łukasz
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wielki szacunek.

Efekt końcowy nie wskazuje na jakiekolwiek problemy.
Wykonałeś wspaniałą robotę.

Gratuluję.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
02-10-22 15:00  Odp: [G] IJN Ise 1:200 Answer by IJN Łukasz
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Bardzo fajnie zrobiony model.

Nowy pokład jaki Ci kiedyś dałem już jest przestarzały :-) Zrobiłem nową wersję.



Pokład do kongo już się też robi:



Powodzenia przy następnym projekcie.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
02-10-22 15:03  Odp: [G] IJN Ise 1:200 Answer by IJN Łukasz
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Po raz kolejny potwierdzasz, że nie masz sobie równych w modelarstwie okrętowym, a tym spod znaku IJN w szczególności. Kolejny rewelacyjny model do pięknej kolekcji, tylko pozazdrościć.

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
02-10-22 15:12  Odp: [G] IJN Ise 1:200 Answer by IJN Łukasz
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Co tu dużo pisać ? Rewelacyjnie wykonany model i nawet nie potrafię próbować zdiagnozować Twojego niedosytu. Ilość pracy jaka jest tu włożona jest przeogromna. Tak sobie porównuję preferowane przeze mnie sklejanie samolotów z ogromem, naprawdę ogromem pracy jaki trzeba było włożyć w taki model i dochodzę do wniosku, że kleję proste modele. Naprawdę. Coś niesamowitego, wielki szacun. A gdybyś tak wkomponował w te "stare" zdjęcia jakieś postaci marynarzy to uwierzyłbym, że patrzę na foty oryginalnego okrętu.

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
02-10-22 15:45  Odp: [G] IJN Ise 1:200 Answer by IJN Łukasz
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Zawsze podziwiałem okrętowców. Cierpliwość i wytrwałość żeby te miliony relingów, schodków, linek, działek i innych *******ek sklejać, przerabiać, dorabiać... w tej skali... latami... to jakiś kosmos. Ale efekt końcowy też jest kosmiczny :-) Zdania nie zmieniam i nadal szczerze podziwiam. Dla mnie to liga poza zasięgiem. Szacun!

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
02-10-22 16:37  Odp: [G] IJN Ise 1:200 Answer by IJN Łukasz
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Pięknie, gratuluje sukcesu i zakończenia budowy.

 
02-10-22 19:41  Odp: [G] IJN Ise 1:200 Answer by IJN Łukasz
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

No cóż, zatkało mnie, piękny model i wykonanie. Brawo i jeszcze raz brawo.

 
02-10-22 19:57  Odp: [G] IJN Ise 1:200 Answer by IJN Łukasz
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Łukasz, brawo za upór, cierpliwość i przede wszystkim za piękne wykonanie. Twój Ise prezentuje się rewelacyjnie.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (02-10-22 20:25)

 
02-10-22 21:34  Odp: [G] IJN Ise 1:200 Answer by IJN Łukasz
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Z każdym zdjęciem oczy coraz bardziej wychodzą z orbit 😲
To jest coś niesamowitego co stworzyłeś kilkudziesięciu kartek papieru, nie mówiąc już o rbh i całej otoczce modelarskiej ...😉

Moje gratulacje 😀👍


...A ja tym czasem pójdę sobie sklejać te swoje pudełka 😁😁

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024