FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-10-22 23:59  [G] PZL P.50 Jastrząb KK 1:33
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Jakiś czas temu skończyłem Jastrzębia z najnowszego wydania Kartonowej Kolekcji. Model kleiło się naprawdę przyjemnie i wszystko pasowało idealnie. Miałem małe potknięcie z klejem Magic. W paru miejscach powyginał mi poszycie, ale na szczęście nie rzuca się w oczy. Pierwszy raz miałem taki problem. Mam wrażenie, że karton bardzo chłonął klej, we wcześniejszych modelach nie miałem takich objawów ;-)
Samego modelu i projektanta chyba nie trzeba przedstawiać. Najwyższa klasa projektu i wydania. Sam samolot spóźnił się na wzięcie udziału w Kampanii Wrześniowej, a szkoda.

Zapraszam do galerii:





--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
04-10-22 16:05  Odp: [G] PZL P.50 Jastrząb KK 1:33
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Gratulacje ! Pięknie Ci wyszedł ten model.
A czym kaponowałeś, lakierowałeś, aby nie stracić delikatnego posrebrzenia wydruku ?
Nie widzę dokładnie, czy udało Ci się zachować cechy aluminium.
Zauważyłem, że jakiekolwiek lakierowanie zamienia srebrny druk w jakiś odcień szarości.

--

Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..

 
04-10-22 16:18  Odp: [G] PZL P.50 Jastrząb KK 1:33
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Bardzo ładny Jastrząb, moje gratulacje.

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
04-10-22 21:49  Odp: [G] PZL P.50 Jastrząb KK 1:33
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Cześć, dzięki za miłe słowa:)

Nie lakierowałem, ani nie kaponowałem. Modele stoją w gablotkach i nie potrzebuję ich takimi specyfikami razić, a mam niestety złe doświadczenia z kaponem.
Lakier jeszcze daje radę, ale też nie musiałem psikać na model.
Retuszowałem farbką tamiya xf-16.

Pozdrawiam,
W.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
12-10-22 18:00  Odp: [G] PZL P.50 Jastrząb KK 1:33
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluj ę wykonania.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
13-10-22 14:16  Odp: [G] PZL P.50 Jastrząb KK 1:33
Ondrasz 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 2

"Jaszczomp" jak żywy. Pięknie wyszło. Gratuluję

--
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste. - Thomas Fuller

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024