FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 20Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  -> 
25-09-22 11:50  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Perfekcja, cóż więcej dodać.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
25-09-22 12:53  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Totalny kosmos :) Model wygląda super, na zdjęcia jak i każdą aktualizację relacji można patrzeć i patrzeć. Ciekaw jestem co następnego nam zaprezentujesz :)

 
25-09-22 16:34  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Podziwiam klejenie pancerki w standardzie.

Wyszło rewelacyjnie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
25-09-22 20:18  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Piotrze, ogromne gratulacje z trzech powodów:
1. Po pierwsze za ukończenie bądź co bądź - ale dosyć wymagającego modelu.
2. Po drugie za sposób w jaki ukończyłeś model - osiągnąłeś oszałamiający efekt końcowy. Aż strach pomyśleć jaki poziom zaprezentujesz przy kolejnym modelu :)
3. Po trzecie - w mojej ocenie najważniejsze - za sposób prowadzenia relacji. Tak naprawdę kolejne Twoje posty układają się w dokładny "manual" wykonania tego modelu. Opisujesz nie tylko co wykonujesz ale najważniejsze - w jaki sposób . W relacji widać porządek, oraz to że kolejność sklejania jest dokładnie przemyślana, i kolejne kroki są uzasadnione logicznie. Włożyłeś ogromny nakład pracy nie tylko w sam model ale i sposób dokumentowania postępu prac. Myślę że ta relacja jest ogromnie wartościowa w kontekście tego do czego ma służyć to forum, czyli wymiany doświadczeń.

Pozdrawiam,
Kuba

 
25-09-22 20:59  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Moi przedmócy powiedzieli właściwie wszystko, co najważniejsze.
Żeby być oryginalnym, trzeba by zacząć przeklinać z zachwytu i "wyzywać" Cię od tych, co im się poprzestawiało w głowie:-)
Ale nie sposób jest przecież przejść obojętnie obok takiego dzieła.

Rzadko widuje się modele broni pancernej wykonane w standardzie, które tak mocno pokazują, że pojazd może wyglądać genialnie nie tylko po pełnej walorce. Ty udowadniasz, że karton, mimo swoich ograniczeń, paradoksalnie tych ograniczeń nie posiada - jeśli tylko weźmie się za niego geniusz:-)

Model jest rewelacyjny - był już podczas budowy.
Tak, jak wspomniał Kuba - wartością nie mniejszą jest sposób prowadzenia relacji.
Brawa za talent, ale brawa również za to, że chciało Ci się podzielić swoim warsztatem z innymi.
W każdym idealnym zdjęciu widać szacunek do odbiorcy. I to się liczy chyba najbardziej.

Zdaję sobie sprawę, że bełkoczę bez ładu i składu bo tak naprawdę, cokolwiek się tutaj napisze, będzie to miałkie w porównaniu z tym, co oglądamy.

Ostatnio tak mnie wyrwał z butów Tygrys brzydala - więc chłopaki - nie zwalniajcie, tylko dalej zmieniajcie nam perystaltykę:-)

Gratulacje Piotr jeszcze raz i dzięki, dzięki przeogromne!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-09-22 07:12  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
guns   

Podpisuję się rękami i nogami pod wszystkimi postami,
to co Kuba 2025 zawarł w swoim poście to 100% tego co chciałbym tu wyskrobać.
Relację tą dla mnie osobiście ustawiam w jednej linii z tym co robił Wujek Andrzej.
To nie jest jeszcze jeden sklejony model, okazuje się że można przekroczyć
granice, których wydawało by się że już dalej się nie da.
Każde zdjęcie pokazuje ogrom pracy włożony w budowę modelu, na żadnym ze zdjęć
nie widać kroku w tył, cały czas, z postu na post relacja żre, idzie samo gęste.
Wielkie ukłony i cieszę się że mogłem być świadkiem powstawania
takiego modelu.
Tomek

--
guns

 
26-09-22 09:02  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

masakra :-D

aaa i jedno co mi się rzuciło - jaki kaliber ma ten od Porsche? chyba też 88mm? bo na jednym ze zdjęć, wygląda jakby były różne


--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
27-09-22 10:40  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Dziękuję Wam wszystkim ogromnie :-)

Przeczytać takie pochwały od moich modelarskich herosów to dla mnie prawdziwy zaszczyt. Wygląda na to, że chyba robię coś dobrze z tym kartonem skoro się podoba, ale oczywistym jest że jeszcze wiele przede mną do nauki i udoskonalenia. A skąd? A z Waszych relacji i wiedzy którą się dzielicie i za którą jestem Wam ogromnie wdzięczny. Już chyba to kiedyś pisałem ;-) To forum to przeogromna skarbnica wszelakich modelarskich trików i magicznych sztuczek z której czerpię ile wlezie starając się udoskonalać swój warsztat. Najbardziej lubię relacje z mnóstwem szczegółowych zdjęć gdzie budujący prowadzi niejako czytelnika za rękę pokazując krok po kroku co i jak. Dlatego też starałem się prowadzić swoją relację w ten sposób. Raz z lepszym a raz z gorszym skutkiem ale starałem się :) Ten aspekt również mam nadzieję nieco poprawić. Na pewno muszę skombinować sobie jakieś lepsze źródło światła do fotografowania. Poza tym pokazywanie warsztatu i dzielenie się wiedzą to świetna sprawa która zawsze się zwróci. Szczerze do tego namawiam bo przecież każdy z nas lubi zawiesić oko na świetnie wykonanym modelu, niekoniecznie swoim :-)

Zatem jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję a w odpowiedzi na Wasze pytania to:

Mateusz - plan zakłada położenie warstwy lub dwóch błyszczącego lakieru Revell 01 a później na to mat Tamiya XF-86. Arkusze co prawda zabezpieczałem kaponem przed klejeniem ale obawiam się białego nalotu na retuszowanych krawędziach elementów gdybym położył na to tylko mat. Taka sytuacja nastąpiła gdy lakierowałem układ jezdny :(

Viz- najpierw muszę przebudować swój modelarski kącik bo blat z matą mam zdecydowanie za nisko co skutkuje nieustannym bólem pleców i karku. Jak już to ogarnę to może skleję sobie coś szybkiego, rozrywkowego, może jakiś prosty samolot z WAKu. Chcę sprawdzić jak się będzie zachowywał papier bez kaponowania, jak się będzie retuszowało, kleiło BCG i lakierowało. Taki model eksperymentalny aby się podszkolić. A potem wracam do pancerki. Będzie WAK, będzie zielono i będzie duuuuuuuużo nitów :)

guns - Wujkowi Andrzejowi to ja mógłbym stopy obmywać, ale dzięki za uznanie :)

97 - Po twojej uwadze i poszukiwaniach w sieci znalazłem dane mówiące, że otwór wylotowy hamulca powinien mieć 113mm średnicy. W skali daje to dokładnie 4,5mm. U mnie Tygrys ma 5.5mm a Tygrys P ma 3mm. Jakoś nie zwróciłem na to uwagi wcześniej. Mój błąd i nauczka na przyszłość. Nie mam pojęcia jak to teraz poprawić. Muszę pomyśleć i wrócę z tym później.

I na koniec jeszcze mała ciekawostka :-) Dzięki uprzejmości Pana Tim Crowe, który sam też skleja i promuje modelarstwo kartonowe tutaj w UK, udało mi się dostać na pokaz modelarski w Brampton. Była to impreza skupiona na modelach plastikowych, ale był też stolik dla kartoniarzy.



Wielu zwiedzających, jak i modelarzy, nie było nawet świadomych o istnieniu kartonówek i nie mogli ogarnąć jakie rzeczy można zrobić z papieru. Fajnie było wyjaśniać pytającym zasady, możliwości, podstawowe "co i jak" modelarstwa kartonowego. Największe zainteresowanie wzbudziły modele okrętów z JSC oraz model Fairey Battle z WAKu jako, że to maszyna brytyjska i w skali 1:33 a, z tego co mówili oglądający, w plastiku i w podobnej skali, takowy nie został nigdy wydany. Mi oczywiście najbardziej podobała się pancerka Tima. Świetnie zrobiony Sherman i rewelacyjny Churchill. IS-2 też był super. Demontowana lufa i antena to coś co muszę zdecydowanie zaadaptować :-)
Impreza ogólnie spoko. Przeciszów to nie był, ale też było fajnie :-)

Cześć!

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
27-09-22 10:56  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ojojoj ale to nie była uwaga czy przytyk, do Twojej pracy Piotrze, tylko moja ciekawość odnośnie kalibru luf, czyli hamulców wylotowych, bo chyba armaty były te same więc i hamulce też, no to powinno być tak samo - wedle logiki ;-)
i raczej nie jest to Twój błąd ale omyłka projektanta ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
27-09-22 11:12  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

W żadnym razie nie odebrałem tego jako przytyk. A skąd? :-) Jest tak jak piszesz. Hamulce teoretycznie powinny być te same ale różnią się nie tylko średnicą otworu wylotowego ale również ogólnym kształtem. Aż tak bardzo nie będę się w to zagłębiał ale ten otwór postaram się powiększyć. Dzięki za spostrzegawczość :-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 20Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024