FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 20Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 
24-09-22 20:25  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Witam wszystkich!

Im bliżej końca tym ciężej było mi zabrać się za model, zwłaszcza że ostatnie elementy były głównie dorabiane od podstaw. Nie wiem czy trochę nie porwałem się z motyką na słońce, gdyż pomimo tego, że elementy wychodzą nawet spoko to jednak trochę się przy nich męczę i niekiedy się zmuszam, a chyba nie do końca o to chodzi w tej zabawie. Następny projekt będzie raczej już z tych wszystkomających ;-) Nie mniej jednak spiąłem poślady i zasiadłem do Tygrysa robiąc sobie kilkudniowy maraton i tak oto powstała... gaśnica.


Ta wycinankowa była zdecydowanie zbyt uproszczona więc ją nieco ulepszyłem. Niestety gamoń ze mnie okrutny bo zrobiłem ją z piaskowego zapasu koloru a w miejscu gdzie miała być przyklejona była ciemnozielona plama kamuflażu. Klapa. Po kilku dniach zabrałem się za drugą, już we właściwym kolorze. Zdecydowałem też zrobić nowszy model owej gaśnicy, gdyż znalazłem takowe fotki w sieci:


I w ten sposób, po dniu dłubania, powstała kolejna gaśnica.


Następnie zabrałem się za dorabianie zaczepów, zamków, klamer itp. Posiłkowałem się znalezionymi w sieci zdjęciami elementów drukowanych 3D oraz instrukcjami do blaszek fototrawionych do modeli plastikowych. Miałem tutaj spore obawy czy papier da radę, ale udało się. Gdzie mogłem to wzmacniałem wszystko klejem CA.


Sukcesywnie zacząłem montować wykonane elementy do kadłuba.


Ostatnimi elementami do wykonania pozostały liny holownicze. Wykorzystałem do tego celu produkt firmy Eureka XXL. Ze skanu przygotowałem sobie wzorzec na którym uformowałem linki przed malowaniem. Liny które dostałem miały dość luźny splot więc obydwie dokręciłem ile się dało zanim włożyłem we wzorzec. Po uformowaniu i odtłuszczeniu pomalowałem je najpierw czarnym podkładem GSW Matt Surface Primer a później kolorem A75 Steel Pactry metodą na suchy pędzel. Na koniec warstwa lakieru Tamiya XF-86. Robiłem coś takiego pierwszy raz w życiu i nie wiem czy zrobiłem coś źle ale bardzo łatwo było zedrzeć farbę z linek nawet po lakierowaniu. Musiałem obchodzić się z nimi bardzo delikatnie aby nie zniszczyć ich przy montażu.




Po zamontowaniu lin nie pozostało już nic innego jak tylko obfotografować skończony model :-)

Trochę mnie ten Tygrys wymęczył. Nie jest to zbyt udany projekt jeśli chcielibyśmy go wykonać w standardzie. Ma kilka mniejszych lub większych błędów konstrukcyjnych lecz chyba najbardziej upierdliwe były dla mnie pomyłki w kamuflażu. Co się dało to poprawiłem, wiele elementów dorobiłem od siebie i z ogólnego efektu jestem raczej zadowolony ;-) Model czeka jeszcze ostateczne lakierowanie ale w obawie że mógłbym coś niefortunnie sknocić to galeria będzie wcześniej niż później. W najgorszym wypadku ostaną się poniższe zdjęcia ;-)


Dziękuję Wam koledzy za pomoc a przede wszystkim za doping. Momentami było ciężko ale dzięki Waszej mobilizacji udało się :-)


Zapraszam wszystkich serdecznie do galerii!





Detale


I mój cały kartonowy dorobek :-)




--
Pozdrawiam
Piotrek

 
24-09-22 20:32  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Gratulacje świetnie zbudowanego modelu. Jesteś mistrzem czystego sklejania modelu w standardzie. Model bardzo mi się podoba i wszystkie detale.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
24-09-22 20:36  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Gratulacje, model wykonany superextraperfekcyjnie.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
24-09-22 20:52  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

I ja przyłączam się do zasłużonych gratulacji.
Brakuje słów żeby wyrazić swój zachwyt, ale to wszystko dzięki twoim umiejętnościom i uporem w dążenia do celu.

Jeszcze raz gratuluję pięknego modelu 😀👍

 
24-09-22 20:54  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

"Wydaje się, że doskonałość osiąga się nie wtedy, kiedy nie można już nic dodać, ale raczej wtedy, gdy nie można nic ująć".
Antoine de Saint-Exupéry

A tutaj mamy po prostu dobrze sklejony model w standardzie. Tylko tyle i aż tyle. Takie wykonanie to dla mnie kwintesencja modelarstwa kartonowego i jednocześnie dowód najwyższych umiejętności. Jestem pod ogromnym wrażeniem.

Gratuluję i pozdrawiam!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
24-09-22 21:22  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Cóż powiedzieć, trochę szkoda, że już koniec :) Twój model to dowód na potęgę standardu, oraz na to, że warto w standardzie tworzyć. Mnie, i pewnie wielu z nas, ta relacja dawała twórczego kopa, dzięki, że się z nami podzieliłeś swoim doświadczeniem. W ŻADNYM miejscu nie odpuściłeś i każde zdjęcie warte jest podziwiania! Czekamy na więcej :)

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
24-09-22 21:40  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Mateusz  



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gratuluję, efekt powala :) Czym zamierzasz lakierować?

 
25-09-22 09:18  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Szczere gratulację! Kawał dobrej modelarskiej roboty, szacunek!

Pozdrawiam !

 
25-09-22 11:09  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Absolutny TOP!
Relacja i sposób jej prowadzenia, model, warsztat, zdjęcia. Wszystko genialne.
Karton, papier, kleje, retusz są po Twojej stronie i są Ci całkowicie posłuszne.
Gratuluję i podziwiam.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
25-09-22 11:44  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
yak   

Miód na oczy. Szacun.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 20Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024