FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
21-09-22 09:28  Odp: [R] Grosse Jacht WAK 1:100
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wow, jestem pełen podziwu, a za to dziobanie szczególnie :)

--
Siwy

 
21-09-22 15:22  Odp: [R] Grosse Jacht WAK 1:100
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Woooow, rzeźbiarz, modelarz, akrobata!

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
21-09-22 15:39  Odp: [R] Grosse Jacht WAK 1:100
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Monsieur artist

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
21-09-22 18:08  Odp: [R] Grosse Jacht WAK 1:100
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Oczy wylazły z orbit, beret spadł na ziemię, zęby rozpierzchły się po okolicy:-)
Genialne:-)!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-09-22 17:39  Odp: [R] Grosse Jacht WAK 1:100
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uszanowanie.

Dzięki Koledzy za miłe przyjęcie efektów, nie lada, walki.

W ubiegły weekend dopadła mnie koronka, także w tygodniu coś podziałałem, gdy już wróciłem względnie do życia. Znaczna część zdobień już z głowy. Nie ukrywam, dość mozolna robota, ale zdecydowanie nie monotonna.

Na początek parę szczegółów prze przyklejeniem:





Tutaj w skrócie, dla zobrazowania jak rozdzielałem wikolowanie na etapy. Nie warto każdego wzoru nakładań od razu. Część przyschnie, później robimy kolejne, w razie by się coś zlało to można igłą czy nożykiem naprawić, nie dewastując wszystkiego.



I po pomalowaniu:



Stan obecny:

















Trzymajcie się zdrowo!

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
29-09-22 18:04  Odp: [R] Grosse Jacht WAK 1:100
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Zdobienia wychodzą fantastycznie a cały kadłub wygląda nieziemsko :-) Przez takie fantastyczne relacje tylko wzbiera we mnie ochota na żagle ;-) Tymczasem coś tam przyuważyłem że na rufie lekko odkleiły Ci się planki poszycia. I chciałbym jeszcze zapytać w jaki sposób nakładasz wikol? Wykałaczką czy moze ze strzykawki? Wygląda na położony bardzo precyzyjnie.

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
29-09-22 19:37  Odp: [R] Grosse Jacht WAK 1:100
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Piotrze ;) Wiesz, oferta od kilku lat jest na prawdę bogata, jest w czym wybierać. Merytorycznie jak i technicznie byś podołał z łatwością, pytanie tylko czy pancerniacy by Ci wybaczyli... :)
Zapewne masz na myśli te jasne planki przy burcie po prawej. Tam się nic nie odkleiło. Coś co wygląda na odklejenie to przestrzeń między podposzyciem wzdłużnym, a plankami. To sama grubość kleju, a kleiłem na cyjanoakryl, więc prędzej by się papier rozwarstwił niż spoina puściła ;).Po prostu ściana burty z lewej odpowiednio zakryła co trzeba, a z prawej nie do końca. A to już wiadomo -moja wina, pewnie z pół milimetra za dużo szpachli zostawiłem w tym miejscu i masz. Lampa i zoom w aparacie wykazały także pewne prześwity bieli, ale na żywo tego nie wyłapałem.

Co do wikolu: nakładam go wykałaczką lub igłą (co to dają do zestawu ostrz olfy w tym plastikowym pudełeczku). Lepszego wyjścia nie znalazłem. Pewnie wielu złapie się za głowę, ale nie impregnowałem wycinanki. Elementy malowane na złoto, nawet te gładkie, smarowałem pędzelkiem rozwodnionym wikolem, czyli cieniutka warstwa. Chodzi o to, żeby każda malowana powierzchnia była gładsza niż papier z wycinanki.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
29-09-22 19:55  Odp: [R] Grosse Jacht WAK 1:100
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przepiękna robota, chylę czoło do samej ziemi, tak, że mi czapka sama spadła (i słusznie).

--
Siwy

 
10-10-22 19:51  Odp: [R] Grosse Jacht WAK 1:100
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ahoj!

Siwy, dzięki, ale podnieś te czapkę i bierz się za rozpoczęte sam wiesz co, bo na sznurkach i żaglach to się znasz, a coś ucichłeś :)

Obecny stan budowy, czyli artyleria:

Lufy swojej roboty. Dużo tego nie było więc poszło bez wielkich bólów. Pomalowałem zwykłym czarnym matem Humbrola. W kilku poprzednich modelach mazałem satynową Tamiyą, ale ona schnie od samego patrzenia na słoiczek i doszedłem do wniosku, że te lufy to zbyt małe obiekty na to, połysk nie był równomierny i tak w końcu efekt mnie nie zadowalał.



No i na lawetach:



Nie wiem na ile często, w przypadku takiej jednostki, były one rozłożone w "pozycji bojowej". Przypuszczam, że nie często, co by miejsca nie zajmować. Używane były pewno do salutowania, na pewno częściej niż ostrzeliwania kogoś-czegoś :). Luźne dywagacje. W każdym razie tak mi się bardziej podobało.
Wykorzystałem też żywiczne bloczki drukowane 3D od wydawcy. Bardzo fajna rzecz. Są już barwione (choć nieco blade) także nie malowałem ich. Spoina nić-bloczek przy użyciu cyjanoakrylu jest mocna jak diabli; ani razu nic się nie zerwało, mimo, że przy przeplataniu talii trochę sił na nie działało. Polecam.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
10-10-22 20:21  Odp: [R] Grosse Jacht WAK 1:100
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Chyba półmetek prac za Tobą. Pozostało uzupełnienie pokładu i cała przestrzeń drzewcowo-linowa. Bloczki robią robotę. Good work.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024