FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 14Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-08-22 13:09  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki Radku, Twoja relacja również jest niezastąpiona, na dużo problemów z modelem mogłem przygotować się za w czasu, i wiedziałem co trzeba przyciąć lub co będzie nie pasować :)

Co do tego KM to trochę się tego obawiałem, że tak może wyjść już po oklejeniu płyty czołowej poszyciem, teraz upewniłeś moje obawy. Mam zamiar przerobić jarzmo i wkleić lufę pewnie żywiczną lub fototrawioną więc może coś tutaj uda się jeszcze naprostować.

 
17-09-22 14:32  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć i czołgiem,

wracam z postępami, dziś będzie nieco więcej zdjęć, wnętrze powoli się wypełnia :)




Przekładnię przed wklejeniem skleiłem ze sprzęgłami bocznymi, i wyszło, że cały układ ma sporo luzu pomiędzy ścianami bocznymi, ok 2-3 mm; tutaj poradziłem sobie wklejając dodatkowe dystanse z tektury, jednak prawe sprzęgło przy odpowiednim ułożeniu przekładni kolidowało z amortyzatorem. musiałem je oderwać wkleić lekko przesunięte do przodu modelu, przez co nie jest ułożone osiowo z przekładnią, będzie to dosyć schowane pod przednia płytą pancerza więc raczej nie powinno na sam koniec kłuć w oczy.
Dodatkowo zwęziłem akumulatory o jakieś 1,5 mm bo były za szerokie i nie mieścił się wał napędowy, (co wyłapał już Radek w swojej relacji).
Z resztą elementów nie przypominam sobie problemów, teraz trochę zdjęć zbiorczych:





Na razie tyle, teraz będę robił wewnętrzną część KM i wkleję przednia płytę pancerza, no i biorę się za amunicję :)

 
17-09-22 20:35  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Bardzo fajnie to wygląda, domyślam się, że korci Cię, aby wkleić już przednią płytę i dopasować płyty boczne. Ja tak zrobiłem i później było mi trudno rzeźbić w niej, aby zmieścić peryskop kierowcy, pamiętaj o tym. Jak już zaczniesz przyklejać stelarze na pociski, to też uważaj bo są za długie i jak założysz górny pancerz to zobaczysz, że kierowca i radiotelegrafista mieliby problemy z wejściem do środka pojazdu. Podobnie te w przedziale głównym, też są za długie i wieża nie mogłaby się obracać. A przedział silnikowy to już będzie dużo więcej docinek i dopasowywania. Powodzenia w budowie bo warto wytrwać aby cieszyć się nim potem na półeczce


--
pozdr, Radek

 
18-09-22 12:22  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki Radku :) Tak korci ta przednia płyta, ale to w takim razie przed jej montażem zrobię peryskopy w płycie górnej, spasuje to i dopiero ją przykleję. Potem planowałem wklejać stelaże wraz z amunicją odpowiednio je skracając, następnie chłodnice w przedziale silnikowym, a dopiero wtedy przyklejać płyty boczne, widzisz jakieś zagrożenia w takiej kolejności montażu?

 
18-09-22 19:53  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Viz, radzisz sobie z tym modelem lepiej niż ja, więc myślę, że sam najlepiej ocenisz w jakiej kolejności zrobisz montaż. Ja tylko podpowiadam, abyś uniknął błędów, które ja popełniłem. Np, z tym białym kolorem na górnej obudowie skrzyni biegów były opinie, że wydawca zapomniał zadrukować. Oglądałem relacje z budowy modelu plastikowego i skrzynia była w jednolitym kolorze.. W przedziale silnikowym będzie ciasno, na pewno trzeba zmniejszyć dodatkowy zbiornik paliwa. W tym modelu naprawdę sprawdza się stara zasady, 3 razy przymierz zanim przykleisz. Ja zrywałem stelarze dopiero jak skleiłem kosz wieży i okazało się, że przeszkadzają w obrocie. Przemek W. też mnie o tym przestrzegał, ale myślałem że dam radę. Dobrze, że nie przyklejałem górnego pancerza, to miałem łątwy dostęp do poprawek.

--
pozdr, Radek

 
20-11-22 15:30  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć, wracam z kolejną aktualizacją.

Udało mi się przykleić płytę czołową oraz skończyć park amunicji. Stelaże tak jak pisał wcześniej Radek wymagały przeróbek, skrócenia, upchnięcia pocisków bliżej ścian bocznych, obniżenia stelaży segmentu najbliżej ściany grodziowej. Znając życie jak zrobię wieże jeszcze pewnie trzeba będzie coś przerobić ale na razie upchnąłem jak tylko mogłem. W kolejnym kroku będę chciał wykonać wentylatory w przedziale silnikowym i potem zamknąć bryłę ścianami bocznymi.



 
20-11-22 17:40  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Obserwuje i bardzo podoba mi się progres.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
23-11-22 10:35  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Szacun za chęci i wytrwałość 😀👍
Obserwujemy dalej 😉

 
24-11-22 20:36  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Twoja fabryka amunicji 88 mm pracuje pełną parą :) Napięcie rośnie, zaczynasz zamykać boki. Pamiętam, że miałem trochę problemów ze spasowaniem bocznych płyt do tylnej płyty pancernej, musiałem trochę szlifować ale mogło to wynikać z moich wcześniejszych błędów. Na pocieszenie powiem Ci, że później wydane modele Answer są już dokładniej zaprojektowane i spasowane. Twoją pracę oglądam z przyjemnością. Jeszcze dodam, że na wcisk upychałem boczne zbiorniki paliwa, więc też polecam Ci je najpierw skleić i przymierzyć zanim dokleisz boczne płyty.

--
pozdr, Radek

 
25-11-22 15:03  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki Panowie za doping :)

Radek - napięcie to mi rosło przy tych pociskach, dobrze że już je skończyłem :) Co do spasowania płyt bocznych to doszlifowałem sobie płyte tylną i tu pasuje ok, jednak problem jest z łączeniem z płytami nadgąsienicowymi. Jeśli chce zachować idealne łączenie przy płycie stropowej to płyty nadgąsienicowe wystają przy tyle pojazdu jakiś 1mm poza dolny obrys płyt bocznych, z przodu schodzi się to dobrze. Wydaje mi się, że do tej pory skleiłem wszystko ok i raczej nie jest to moja wina, w każdym razie wystające krawędzie zamaluje i schowam pod błotnikiem więc nie będzie tego widać. A co do zbiorników to planuje tak zrobić, że skleję je najpierw oddzielnie, tak samo wentylatory, i będę wszystko spasowywał na sucho z płytami bocznymi.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 14Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024