FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
05-09-22 20:18  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Szacun za jarzmo i całą wieżę. Być może dałoby się jeszcze bardziej wycyzelować elementy zrobione z listków ale chyba częściej kończyłoby się na malowaniu (tak skończyła wieża mojego answerowskiego shermana). Mam identyczne odczucia jak Viz. Model prezentuje się elegancko.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
11-09-22 19:38  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Dokończyłem resztę wyposażenia na wieży i kilka elementów na pancerzu bocznym. Pozostało już niewiele. Zastanawiam się jakie zapasowe ogniwa gąsiennic umieścić na błotnikach. W modelu Answera są zaznaczone na rysunku ogólnym pojedyncze ogniwa. W modelu GPM, który jest bardziej szczegółowy na prawym błotniku są umieszczone jakby inaczej wyglądające elementy. Czy ktoś może mi wyjaśnić co to było ?








--
pozdr, Radek

 
11-09-22 20:07  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Radku, nakładki zimowe.

KLIK

Post zmieniony (11-09-22 20:34)

 
09-10-22 22:18  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Brak wolnego czasu utrudnia mi zakończenie budowy. Udało mi się zrobić zbiorniki paliwa i zaczepy do zapasowych ogniw gąsiennic.




--
pozdr, Radek

 
06-11-22 16:09  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Budowa dobiegła końca. Jako ostatnie dokleiłem żywiczny reflektor i klakson zakupione w sklepie Piterpanzera. Reflektor zlepiony z wycinanki niestety przypadkowo zgniotłem a klaksonu nie było w opracowaniu. Dołożyłem też linę holowniczą. Generalnie w modelu największe uwagi mam do wieży, która jest za szeroka w tylnej częsci i poszycie zupełnie mi nie pasowało, przez co musiałem je rozcinać i w efekcie nie wyszło to estetycznie. Sam projekt połączenia poszycia wieży w poziomie też mi się nie podoba, bo wymaga naprawdę dużej staranności aby to jakoś wyglądało, mnie to wyszło tylko jako tako i może gdyby model był malowany i szpachlowany to efekt końcowy byłby lepszy. Wybór gąsiennic z pojedynczych ogniw ciętych laserowo i składanych z dwóch warstw po 1 mm też nie wyszedł na dobre, bo w efekcie gąsiennice są za grube.
Kilka zdjęć z galerii końcowej.












--
pozdr, Radek

 
06-11-22 16:18  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Gratulacje! Wyszedł świetny model. Gąsienice rzeczywiście mogłyby być cieńsze ale nie rzuca się to tak bardzo w oczy, przynajmniej mi :-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
06-11-22 16:36  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Gratuluję fajnego modelu teciaka !! Pamiętaj, że kolejny będzie lepszy :)

 
06-11-22 16:49  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Świetny model. Zwłaszcza, że sklejony w standardzie. A listki wieży to naprawdę duża sprawa.
Tylko skala liści na czterech ostatnich zdjęciach budzi pewne zastrzeżenia... ;)

--
serwusik

 
06-11-22 17:00  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bardzo ładnie wykonany teciak. Szkoda, że opracowanie wieży jest nieco sknocone ale Twoje wykonanie powoduje, ze model wygląda bardzo efektownie. Co do gąsienic to jak dla mnie one nie tyle są zbyt grube co słabo widać przerwy między nimi. Gdyby je lekko przyszlifować na rantach (niejako zaokrąglić) to i efekt grubości też byłby mniej widoczny. Ale to drobiazg i gratuluję modelu, który chciałbym umieć tak wykonać w standardzie.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
06-11-22 17:28  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Gratuluję, bo masz się czym pochwalić, masz nietuzinkowy model, bo tych wież tłoczonych o ile pamiętam zrobiono tylko 480szt.
Niedostatki projektu opanowałeś na ile się dało, zawsze oczywiście pozostaje szpachlowanie i malowanie o czym wspomniałeś.
Już widzę, że zaczynasz kolejny projekt i przy tygrysie także będę obserwatorem.
Powodzenia!

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024