FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-08-22 21:15  Odp: [R] ZSU-57-2
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Powiem CI Jacek, że plany masz ambitne:-)
Dzięki Tobie przeczytałem i pooglądałem sobie całą relację na modelworku.... Faktycznie gościu wymiata, jeśli chodzi o malowanie i weathering.
Popzeczka wysoko postawiona, ale przecież trzeba równać do najlepszych. Zresztą nie jesteś bez szans, po tym co widzieliśmy do tej pory w Twoim wykonaniu:-)
Mimo, że malowaniu całości mówię "nie", to zawsze z chęcią patrzę na dobrą, modelarską robotę:-)
Powodzenia:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
23-08-22 23:14  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Albo grubo, albo wcale jak mówi przysłowie :)

 
24-08-22 07:47  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
guns   

To że będzie grubo nie mam wątpliwości,
trzymam kciuki za efekt końcowy,
cieszę się że mam możliwość podglądania Twojej pracy Jacek,
Wierzę że tym modelem pozamiatasz na nie jednym konkursie.

--
guns

 
06-09-22 23:01  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Witajcie :)
Najdejszła wiekopomna chwila itd... Stawiam brzydala na kołach.
Zatwardziały kartonowy konserwatysta skusiłem się na drukowane koła z model-kom, od Karola Ciesielskiego http://www.model-kom.pl/
Pewnego pięknego dnie przyjechała paczuszka z takimi oto kołami.





Zawieszenie wzmocnione drutem w środku, model będzie swoje ważył, więc jak najbardziej wskazane :)

--

 
06-09-22 23:15  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Jak już są kółka to przydałyby się i gąsienice. Tym razem postawiłem na nowość na naszym kartonowym rynku. Gąsienice od PrzemkaW - Panzerwerk
Powiem jedno - rewelacja!!! Żadne gąski wycinane laserowo, choć bardzo powtarzalne nie są tak idealne. Tym bardziej robione ręcznie z pojedyńczych ogniw, przynajmniej ja nie umiem.

Polecam z całego serca !!!

Koła napinające i napędowe również produkcji Model-kom :)
Niestety średnio pasują do gąsienic od Przemka, musiałem rozciąć koło napędowe i zwęzić ok 1,5 mm.
Popatrzcie na jakość druku 3D, wszystko mówią zdjęcia...


W końcu postawiłem potworka na kołach i gąskach razem, oczywiście wszystko bez kleju, muszę mieć możliwość rozebrania do malowania. Wyszło tak:




Pozdrawiam :)
ps. teraz się zacznie... 1... 2... 3...

--

 
07-09-22 10:45  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
guns   

Świetna robota,
rzeczywiście gąsienice na zbliżeniach prezentują się wyśmienicie,
dbałość o detale jest porażająca,
koło napędowe od model-kom wygląda jakby jakąś chorobę skóry miało
i nigdy nie widziało szamponu przeciwłupieżowego.

--
guns

 
02-10-22 18:06  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Witajcie :)
Uzupełniam ostatnie detale, tym razem padło na skrzynkę z przodu pojazdu.
Konstrukcja kartonowa, oklejona fornirem, żeby wyszła fajna faktura drewna.

Skrzynka nie wisi w powietrzu, jest "przykręcona" w miejscu na dodatkowe, zapasowe ogniwa gąsienicy.

To teraz bierzemy się za malowanie :)

 
02-10-22 19:05  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Podkład, zwykły czarny spray. Lubię malować w ten sposób, później juz na etapie nakładania koloru można zostawić lekkie cienie.


Kolejny etap to rdzawe kolory, brązy, rude itp. Trochę cieniowania, ale bez przesady. Wszystko będzie tak zamalowane na zielono.


Takie kolorki to baza pod "zdrapki", metodą na lakier do włosów. Pierwszy krok to lakier błyszczący, sidolux :) Tanio, dużo i u mnie się sprawdza. Byle nie przesadzić z grubością warstwy, jednak to lakier akrylowy, na bazie wody! Wiadomo - karton + woda...

Po lakierze błyszczącym lakier do włosów, prosto z puchy :) Nie żałowałem, dosyć gruba warstwa, można to samo zrobić przy pomocy aerografu, ale to będzie dużo cieńsza warstwa. Do tego umyć potem aerograf... Lenistwo rękojmią zdrowia :)

Pierwszy kolor - ciemny zielony, z palety Tamiya, bez dokładnego malowania, chciałem tylko przykryć lekko brązy, nie wiedziałem jak będzie krył docelowy jasny zielony kolor, Tamiya Interior Green. Bardzo fajny kolor :)




Mamy kolor to drapiemy :)
Lekko zwilżyć miejsce drapania, najlepiej ciepła woda, twardy pędzel, wykałaczka itp. i działamy. Wyszło tak :)


Pozdrawiam :)

 
02-10-22 20:02  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Wieża.
Malowanie tak samo jak kadłub, kolorki te same. Zdrapki na lakier do włosów również.

Niestety w środku widać łączenia listkowe wieży, ciężkie miejsce do sklejenia i wyszlifowania. Musi tak zostać, na szczęście to będzie praktycznie niewidoczne po zamknięciu wieży.






Kolorki i zdrapki.






Razem z kadłubem model prezentuje się tak:


:)

--

 
02-10-22 20:32  Odp: [R] ZSU-57-2 "Wilk z Driny", Bośnia 1996 / Answer
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Kółeczka :)
Ciągle te same kolory i sposoby. Nudaaaaa...
Pojazd w sumie zmęczony życiem, więc zeszlifowałem "gumowy" bieżnik na kołach.





Przypadkiem podpasowała mi do malowania wypraska po czekoladkach :) Przydała się :)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024