FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
28-08-22 20:57  [R/G] HMS Fiji, skala 1:400, projekt Adama 12.
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Jakiś czas temu od Adama 12, autora takich modeli jak USS Hornet ze Szkutnika, dostałem model HMS Fiji do klejenia testowego. Nie będzie budowany jak robi to nasz forumowy kolega Karaś tylko w standardzie. Na początek szkielet i jak na razie pasuje świetnie Mam nadzieję że model kiedyś zostanie wydany bona pewno bym nabył . Zapraszam więc do relacji z budowy tego modelu.



Pozdrawiam Michał.

Post zmieniony (21-11-22 14:54)

 
29-08-22 08:47  Odp: [R] HMS Fiji, skala 1:400, projekt Adama 12.
Józef   

Fajnie że klasyczny szkielet... Jakoś nie umiem się przekonać to tych szkieletów z JSC... Czekam na wydanie :)

 
29-08-22 09:22  Odp: [R] HMS Fiji, skala 1:400, projekt Adama 12.
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Z tego co teraz widzę to JSC też robi szkielety i w dodatku są w zestawie z modelem, sam jestem w posiadaniu takich.

 
29-08-22 14:13  Odp: [R] HMS Fiji, skala 1:400, projekt Adama 12.
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

bo JSC jest robione pod niemiecki rynek.
Dużo skala 1:250 (u nas zupełnie niepopularna) i waterline-cut, a do tego właśnie takie uproszczone skrzynkowe szkielety
i wszystko na listki.
Pojąłem to gdy jakiś czas temu przeglądałem kortonmodelbau czy jak się to ich niemieckie forum nazywa.
Tam facet model Petrojarl z JSC, który jest w 1:400 przeskalował do 1:250.
Z innym modelem z D.Bumagi ktoś zrobił to samo.
Modele marynistyczne w niemieckich wydawnictwach w większości w tym standardzie.

--

Post zmieniony (29-08-22 14:16)

 
29-08-22 15:42  Odp: [R] HMS Fiji, skala 1:400, projekt Adama 12.
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Podejrzewam że JSC stylem robi tak od początku i wzorowało się na pewnym autorze modeli kartonowych, chodzi tu o pana Andrzeja Samka. Jestem w posiadaniu książki jego autorstwa i jest tam wszystko o projektowaniu modeli kartonowych okrętów, wszystkie rysunki z poradnika są niczym rysunki JSC więc raczej chodzi o styl niż rynek. Sam autor książki też osobiście zaprojektował kilka modeli dla wydawnictwa.

 
29-08-22 22:05  Odp: [R] HMS Fiji, skala 1:400, projekt Adama 12.
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Na dziś koniec pracy, ostatnie zdjęcie dla porównania z ORP Dragon.



Pozdrawiam Michał.

 
30-08-22 09:11  Odp: [R] HMS Fiji, skala 1:400, projekt Adama 12.
Józef   

zablo1978 , tak, ale tylko w nowych wydaniach.

--

 
30-08-22 09:31  Odp: [R] HMS Fiji, skala 1:400, projekt Adama 12.
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Podejrzewam że to kwestia czasu jak wymienią swoje modele na takie że szkieletem, dla przykładu USS Card lub HMS Hood.

 
30-08-22 12:26  Odp: [R] HMS Fiji, skala 1:400, projekt Adama 12.
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Te które wydali w wersji z pełnym kadłubem mają normalne szkielety (mam tę ich pogłębiarkę)

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
31-08-22 08:49  Odp: [R] HMS Fiji, skala 1:400, projekt Adama 12.
Józef   

Przy szkieletach pudełkowych trudno podkleić chociażby bristolem pokład, wodnicę, zrobić podposzycie burt, a klasyczny szkielet, po prostu przeszlifować i po problemie... Ok rozejrzę się w sklepie jakie mają modele z tradycyjnym szkieletem.
Pozdrawiam...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024