FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
22-08-22 22:29  Odp: [R] Niszczyciel ORP Garland Mały Modelarz 09/1986
Wojtek  

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

 
23-08-22 18:00  Odp: [R] Niszczyciel ORP Garland Mały Modelarz 09/1986
Wojtek  

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Następne zdjęcia. Jeśli chodzi o szkielet kadłuba i jego wypełnienie w środku, to jednak najbardziej przypasowała mi metoda wstawiania dodatkowych kawałków tektury. Uskok pokładu na śródokręciu, w miejscu nadbudówki mostka, nie był dobrze spasowany na szkielecie. Podwyższyłem pokład w obrębie uskoku, po tym jak przyłożyłem element poszycia burty dziobu, to po jego wysokości samo mi wyszło, że trzeba ten pionowy element szkieletu podwyższyć. Nie pamiętam jak się nazywa ? Wzdłużnica, czy podłużnica ?


Post zmieniony (23-08-22 18:04)

 
23-08-22 19:13  Odp: [R] Niszczyciel ORP Garland Mały Modelarz 09/1986
Wojtek  

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dorzucam nastepne zdjęcia z budowy kadłuba. Jutro wrzucę ostatnie, a następne będą już z aktualnej budowy.

Poszycie dna zrobiłem z kupionego brystolu, barwionego na wylot w sklepie plastycznym. Kiedyś ten pomysł kupiłem od jednego forumowicza,
który sklejał pancernika, albo ciężkiego krążownika. Dobre to, bo nie trzeba retuszu i nie widać czarnych konturów krawędzi, które w tym modelu są grube.


Post zmieniony (23-08-22 19:14)

 
23-08-22 19:29  Odp: [R] Niszczyciel ORP Garland Mały Modelarz 09/1986
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Ładnie wygląda to poszycie z barwionki. To poprawi ogólny wygląd modelu, który w wielu budzi wspomnienia w tym moje, bo też go kiedyś skleiłem.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
24-08-22 08:53  Odp: [R] Niszczyciel ORP Garland Mały Modelarz 09/1986
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Świetna robota, pięknie wykonany kadłub tego sędziwego modelu, który również u mnie wywołuje sentyment, gdyż jako nastolatek sklejałem go w latach osiemdziesiątych. Powodzenia w dalszej budowie!

 
24-08-22 09:25  Odp: [R] Niszczyciel ORP Garland Mały Modelarz 09/1986
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Jak to mówią widać i czuć urok starego Małego Modelarza. Dno z barwionki to dobre posunięcie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
24-08-22 10:35  Odp: [R] Niszczyciel ORP Garland Mały Modelarz 09/1986
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kurde, tych bulai nie da się jakoś poprawić/pomalować? bo jakieś takie "księżyce" są czarniawe ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
24-08-22 17:22  Odp: [R] Niszczyciel ORP Garland Mały Modelarz 09/1986
Wojtek  

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Retuszowałem trochę te bulaje. Nie pamiętam jakiej farby urzyłem. Będzie widać na następnych zdjęciach.

 
24-08-22 17:34  Odp: [R] Niszczyciel ORP Garland Mały Modelarz 09/1986
Wojtek  

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wrzucam ostartnie zdjęcia jakie robiłem podczas budowy kadłuba 4 lata temu. Myślę, że trzeba będzie go jeszcze obejrzeć i coś nie coś może uda się poprawić na lepsze. Chętnie skorzystam z waszych uwag. Jedną już znam. Poprawić bulaje.
Teraz jednak kadłub jest w domu, a ja w pracy na statku. Mam ze sobą wycinankę Garlanda więc będę kontynuował nadbudówkę dziobową.


Post zmieniony (24-08-22 17:37)

 
24-08-22 17:58  Odp: [R] Niszczyciel ORP Garland Mały Modelarz 09/1986
Wojtek  

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



Powiem wam, że chcę trochę więcej się poświęcić i wykonać dodatkowe detale, których nie zaoferowano w MM (no cóż 1986 rok, więc i tak jest super). Znalazłem w internecie zdjęcia tego okrętu, na pewno coś się przyda. Super też, że są dość dokładne opisy budowy armat 120mm Mark IX. Tylko jak to zawsze po stoczniach, możliwe, że wprowadzano jakieś modyfikacje i zmiany (najczęściej w uzbrojeniu). Jeśli ktoś ma jakieś materiały, rysunki i linki to bardzo proszę o wsparcie i pomoc. Ja ze swojej strony mogę odwdzięczyć się szczegółowymi zdjęciami z ORP Błyskawicy robione przeze mnie (jeśli ktoś skleja lub zamierza) oraz mogę wypożyczyć książkę Pana Górskiego z grafiką krążownika Takao (mogę przesłać pocztą tylko trzeba za przesyłkę zapłacić). Z góry dziękuję za wsparcie :)
Pan Górski, tak na marginesie, jest bardzo otwarty na pomoc w kwestii pytań o Takao . Ma dużą wiedzę o tym okręcie, zdjęcia i rysunki, których
nigdy nie znalazłem w internecie.
kontakt do mnie: tulimowski@gmail.com

Post zmieniony (24-08-22 18:33)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024