FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
22-05-22 11:22  [R/G] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

po skończonym Stugu płynnie przechodzę do kolejnego modelu jak i relacji :) Wybór padł na Tygrysa Królewskiego z Angrafu, na wstępie zaznaczę, że jestem świadomy mankamentów tego opracowania, jednak model wygląda po sklejeniu bardzo atrakcyjnie, a również bardzo chcę mieć w kolekcji tę maszynę.

Zanim się wziąłem do sklejania, przejrzałem dość skrupulatnie relację Radka i wypisałem sobie na jakie elementy muszę uważać, wyszło tego gdzieś z 30 punktów. W samym modelu brakuje mi rysunków przestrzennych, wszystkie rysunki to widoki i przekroje, w połączeniu z dość mocnym rozrzuceniu części po arkuszach, robi się z tego niezła łamigłówka, co, gdzie, jak i kiedy przykleić. Raczej do budowy będę podchodził w ten sposób, że będą wykonywał większą grupę pojedynczych elementów i dopiero pakietami montował do modelu. Przy Stugu zastrzegałem się, że będę robił wszystko zgodnie z wycinanką i nic nie będę przerabiał, a wyszło jak wyszło :) Także jestem otwarty na wszelkie sugestie zmian upodabniające model do oryginału, o ile nie będzie to za bardzo ingerować w walorkę i grafikę modelu, nie chciał bym za bardzo paćkać farbą. Od siebie pewnie będę chciał trochę pozmieniać koła nośne, może bardziej wyoblić niektóre elementy które zaprojektowane są na płasko.

Na tę chwilę mam wykonaną podłogę i dolne ściany boczne - na razie połączone na sucho, ścianę tylną oraz dolną ścianę przednią. W ścianach bocznych wyrzeźbiłem rowki na wpuszczenie w nie podłogi, dodałem również otwory na wprowadzenie dodatkowych trzpieni wahaczy. Szkoda, że w modelu nie ma zaprojektowanych oklejek do boków dość grubych ścian bocznych, do ściany tylnej oklejki już się pojawiły ale niestety bez walorki i kamo. Ratowałem się tutaj zapasem koloru, nadprogramowym elementem poszycia dachu, czy zapasową wycinanką innego modelu i wyszło całkiem ok.

Nie przedłużając, kilka pierwszych zdjęć, zapraszam do relacji :)





Post zmieniony (14-01-24 13:50)

 
22-05-22 12:43  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Lubię Twoje relacje ,lubię niemiecką pancerkę ,więc będę tu częstym podglądającym,
Pozdrawiam i powodzenia

 
22-05-22 16:59  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Obiecujący początek. Widzę że białe pola pod części już profilaktycznie wyretuszowane :)

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
22-05-22 20:52  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Viz masz we mnie wiernego kibica. Masz jakiś pomysł na gąski czy idziesz na łatwiznę z laserami? ;-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
22-05-22 20:58  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Dobrze widzieć Cię znowu w akcji:-)
Trochę żałuję, że wybierasz projekty, przy których trzeba rzeźbić. Chociaż z drugiej strony można podziwiać Twój kunszt i mlaskać nad poprawkami, które zmieniają oblicze gotowego modelu. Troche jednak fałśzuje to obraz samego wydania, ale mam w sumie podobne problemy:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
22-05-22 23:02  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Bardzo się cieszę, że wziąłeś na warsztat ten projekt. Pewnie nie raz najdzie Cię ochota, aby rzucić go do kosza ale liczę że wytrwasz. Roboty jest co niemiara, będę Ci kibicował. Swego czasu relację z budowy tego modelu prowadził też Adam Łabędzki na FB, warto zajrzeć. Jak już zacząłeś oklejać płyty pancerne, to pamiętaj że wycięcia w przedniej górnej są mocno skopane a do górnego pokrycia Answer rozsyłał erratę.

--
pozdr, Radek

 
23-05-22 12:44  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

To i ja przyłączam się do grupy wsparcia :)
Powodzenia w budowie - będę wiernym kibicem.

Pozdrawiam,
Kuba

 
23-05-22 15:30  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Z takim zacnym gronem zasiadających, aż przyjemnie będzie kleić, postaram się nie zawieść oczekiwań :)

Madness - już z przyzwyczajenia retuszuje wszystkie pola przed przyklejeniem części, bez zastanawiania się czy na pewno będzie coś widać po prostu tak szybciej, a potem nie trzeba się przynajmniej bawić w precyzyjne malowanie pędzlem jak są prześwity :)

Piotrek P. - gąski będą w opcji pół-leniwej, chcę kupić ogniwkowe z Drafmodelu (mam nadzieję, że będą pasować), nie wiem jeszcze jak one wyglądają dokładnie, pewnie trochę przeszlifować na krawędziach, pozalewać wikolem żeby je trochę uplastycznić. W Panterze i Stugu używałem pasków i chyba więcej nie chcę, czego bym nie robił zazwyczaj się lekko rozłaziły(przeważnie na kołach napinających) a strony wewnętrzne po pomalowaniu były płaskie jak stół co też do końca mi się nie podoba. Zobaczymy co z tego wyjdzie, na pewno będą bardziej pracochłonne niż paski a mniej niż kompletny scratch.

StuGu - w sumie ostatnio interesujące mnie tematy wychodzą od Answera, grafika Marcina Dworzeckiego mnie przekonuje bo bardzo fajnie wygląda po sklejeniu w standardzie, dlatego czasem jestem w stanie iść na kilka kompromisów, pomęczyć się trochę i pozmieniać to i owo :). Jest kilka innych modeli które czekają na swoja kolej, tylko kiedy to kurde wszystko skleić :)

Radek - Twoje relacja jest dla mnie inspiracją oraz ogromną pomocą w poukładaniu sobie kolejności budowy. Tygrys Ci wyszedł super, tak jak mówisz jest przy nim masa roboty, kleiłeś go rok, ja taki szybki nie jestem, jak uda się ukończyć model w 1,5 roku to chyba będzie dobrze :) Relacje Adama też przeglądałem, kilka punktów z niej również wypisałem, przednią górną płytę postaram się skorygować, a błędne poszycie dachu już zaadaptowałem na zapas koloru :)

 
19-06-22 10:27  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

prace nad modelem trwają, udało mi się poskładać wannę wraz z drążkami skrętnymi i napinaczami kół napinających.

Na początek trochę zdjęć kilku detali:



Przy sklejaniu drążków dałem ciała z dłuższą ich częścią, od razu poprzyklejałem do nich mocowania z jednej i drugiej strony myśląc, że bez problemu przejdą w otworach kratownicy, no nie zgadniecie co, nie przeszły :F, musiałem zdemontować te romboidalne końcówki (na szczęście mocno nie trzymały) i tak wmontować te elementy do kadłuba. Przy czym też nie było to najwygodniejsze, elementy trochę się zwichrowały, i do tej pory się zastanawiam jak to trzeba było skleić.
Szare elementy drążków były wydrukowane na cienkim papierze i nie wiem czy po formowaniu czy taka była jakość druku pojawiły się na nich białe przetarcia, postanowiłem to trochę maskować przecierając je szarą farbą, zdęcia bardzo mocno wyciągnęły kontrast pomiędzy farbą i drukiem i wygląda to mocno tak sobie ale w rzeczywistości różnica jest w sumie nie duża.
Jako ze te wszystkie elementy będą słabo widoczne w modelu, przerzuciłem się na próbę na retuszowanie czerwonych elementów Pactrą, już widzę, że będę musiał popracować nad techniką i dokładnością, bo o ile wcześniej przy retuszowaniu temperą, jakieś wpadki można było w 80-90% zmazać, to farba akrylowa tego nie wybacza, ale faktycznie kryje lepiej, kolor jest bardziej jednolity, nie ściera się z krawędzi i lepiej współpracuje z BCG.
Nie przedłużając, więcej zdjęć:


 
19-06-22 16:17  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Temat do obserwacji obowiązkowy 😀👍
Jestem bardzo ciekawy jak Ty sobie z nim poradzisz, ale już na tym etapie widzę, że o efekt końcowy można być spokojnym.

Powodzenia życzę w dalszej budowie😃👍

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024