FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 14Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
19-06-22 18:40  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Dobrze Ci idzie, podoba mi się retusz, czy to jakaś gotowa farba czy mieszałeś kolory ?

--
pozdr, Radek

 
20-06-22 15:07  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Tommy - dzięki, postaram się nie zawieść oczekiwań :)

Radku - dzięki, czerwony to gotowa, czysta Pactra, "Rot Braun" A103, jest trochę inna od koloru z wycinanki ale na gotowym modelu wygląda całkiem ok.

 
26-06-22 14:57  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dziś mała aktualizacja, ale zawsze to choć trochę do przodu :) - detale przypodłogowe oraz sprzęgła boczne.

 
26-06-22 15:01  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Najważniejsze, że działasz i gotowych czesci przybywa.
To nie wyścigi w łapaniu pcheł 😉👍

 
07-08-22 10:23  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

wracam z bardziej konkretną aktualizacją, dalej działam z wnętrzem, doszło trochę nowych elementów, na początek zdjęcia przed wklejeniem do wanny.



Przy montażu wyszło, że:
Amortyzatory są trochę za długie, żeby dobrze wpasować mocowanie zaznaczone na ścianie kadłuba do mocowania na wałku skrętnym i trochę trzeba było poprzycinać te dolne wichajstry co przykleja się do wałków - raczej łatwa przeróbka.
Podstawy lubrykatorów są zbyt wysokie i tu również trzeba było je uciąć.
Skrzynkę za fotelem kierowcy trzeba było trochę cofnąć w stosunku do zaznaczonego miejsca na ścianie modelu tak żeby mieścił się cały fotel kierowcy - tutaj dziękuję Radkowi, że zaznaczył to w swojej relacji i zawczasu wiedziałem, żeby na to uważać.

Tak prezentuje się model na chwilę obecną z wklejonymi wszystkim elementami. Nie wklejałem jeszcze sprzęgieł bocznych, poczekam z tym, aż zrobię przekładnie i skrzynię biegów, wtedy to sobie spasuję. Myślę że teraz na chwilę odpocznę od wnętrza i będę chciał wykonać ściany pancerza, przednią i boczne, może też strop, a potem ściany i wzmocnienia wewnętrze.


 
07-08-22 11:03  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bardzo czysto i precyzyjnie. Duża ilość dobrych zdjęć. Oglądanie takich relacji to prawdziwa przyjemność. A propos pośpiechu, to on się przydaje nie tylko przy łapaniu pcheł ale takze przy jedzeniu ze wspólnej miski i biegunce 🙂

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
07-08-22 16:45  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Pięknie to wygląda :-) Wydaje mi sie jednak, że pedały są zdecydowanie za długie i są za nisko. Powinny długością ledwo sięgać do tej ryflowanej blachy pod nimi no i być nieco wyżej aby umożliwić ich wciśnięcie.

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
08-08-22 14:35  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki Panowie :)
Piotr - pedały są raczej na pewno za długie bo faktycznie brak miejsca na ich ruch przy wciśnięciu, aczkolwiek tak to jest narysowane na rysunkach montażowych i wkleiłem je też w oznaczonym miejscu. Był to ostatni z wklejanych elementów który i tak nie będzie widoczny po sklejeniu więc olałem temat, zasłoni się przekładnią i sprzęgłem :)

 
19-08-22 09:09  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć, wracam z kolejną aktualizacją:

- zrobiłem płyty pancerza, frontową, boczne oraz strop nad przedziałem załogi, w płycie frontowej przerobiłem wcięcia na wizjery kierowcy i strzelca, te w wycinance miały kształt odbiegający od oryginału. Wybrałem też trochę materiału w otworze na KM, żeby w przyszłości wmontować przerobione jarzmo upodabniając je do oryginalnego.



- powstała ściana grodziowa pomiędzy przedziałem załogi i przedziałem silnika oraz wzmocnienie stropu. Ścianę grodziową wraz z detalami trzeba było przyciąć u dołu bo kolidowała z wałkiem skrętnym, po wklejeniu wszystkich elementów nie będzie tego widać.



- dokleiłem płyty nadgąsienicowe, zaprojektowane są i za krótkie, i za wąskie od przodu pojazdu (co wyłapał już Radek przy swojej relacji). Wyciąłem je większe i białe pola zapaćkałem farbą. Płyta frontowa i ściana grodziowa na razie włożona do przymiarek na sucho.



To tyle na dziś, a ja wracam do wypełniania wnętrza.

 
21-08-22 09:25  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Bardzo dobrze to wygląda i bardzo mi się podoba jak metodycznie, szczegółowo prowadzisz relację z dużą ilością zdjęć. Myślę, że powstanie z tego model referencyjny dla tego wydawnictwa. Fajnie Ci wyszły te wycięcia w płycie czołowej. Pamiętam, że od wewnętrznej strony musiałem już po przyklejeniu wydziobać trochę tektury na peryskop kierowcy, który w nią wchodził. U mnie też nie zgrała się symetria otworu na KM, tzn najpierw zrobiłem wewnętrzną część MG34, a później jak robiłem przednie jarzmo to lufa nie była w osi symetrii z zamkiem. Ogólnie to MG w modelu z osprzętem nie bardzo przypomina oryginał, więc możesz pokusić się o przeróbki. Powodzenia w dalszej budowie.

--
pozdr, Radek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 14Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024