FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
29-09-22 11:21  Odp: [R]F6F-3 Hellcat "Betio" (GPM nr 606)
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

piękna robota, brawo!

mnie tylko ciekawi, czy w wycinance taki był ten kołpak z piastą jaki zrobiłeś? oryginalnie, piasta jest składana z dwóch części i dokręcany do niej jest kołpak a tu, wygląda jak odlew




ja wiem, że się czepiam teraz ;-)
ale chyba ten sam silnik, napędzał kilka innych samolotów np.: f4u corsair

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
29-09-22 11:37  Odp: [R]F6F-3 Hellcat "Betio" (GPM nr 606)
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Jak zwykle genialna robota, mucha nie siada. Silnik jak i cała reszta cudowne ale na mnie największe wrażenie robi przeróbka skrzydeł. Podziwiam!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
29-09-22 14:12  Odp: [R]F6F-3 Hellcat "Betio" (GPM nr 606)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Każdy odcinek Twoich relacji to wspaniałe doznania estetyczne. Znakomite zdjęcia perfekcyjnie wykonanych elementów, wszystko opisane pięknym językiem, poparte ogromną wiedzą z podaniem jej źródeł.
Należy Ci się medal za całokształt !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-09-22 14:59  Odp: [R]F6F-3 Hellcat "Betio" (GPM nr 606)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Dziękuję Wam bardzo!

97 - Tak jak wspomniałem Thunderbolt, Corsair i jeszcze kilka innych :-) Ten kapsel składa się z dwóch elementów - jeden to zwijka z której trzeba zrobić tego grzybka. Na poniższym zdjęciu widać go jeszcze przed doklejeniem drugiego elementu, tej piasty:



Sam element będący piastą jest bardzo trudny do uformowania. Zalałem go CA, podobnie jak kołpak i wyszlifowałem, a potem pomalowałem. Na poniższym zdjęciu widać jak piasta odcina się od kołpaka, może za mało wyraźnie - do galerii dorobię lepsze zdjęcie. Myślałem jeszcze nad dorobieniem tych śrub, które widać na przytoczonych przez Ciebie zdjęciach, ale na myśleniu poprzestałem.



Mejdej - ciekawa uwaga, myślę, że przy tym jak rozwija się rynek dodatków do modeli kartonowych, prędzej czy później pojawią się takie elementy jak żywiczne cylindry. Z przyjemnością skorzystałbym z takiej opcji, w tym przypadku kupiłbym sobie 9 sztuk do tyłu, a te przednie, które widać zrobiłbym sam :-D Co do powielania przez odlewanie - nie moja bajka, nie opanowałem tej techniki.

Mariusz - oj tam zaraz medal, Paszport Polsatu bym chętnie przytulił!

Jhradca - Dzięki bardzo, powtórzę się, ale takie opinie są bardzo motywujące i udowadniają, że warto się w to bawić.

Napisałeś, że: wymaga sporo czasu, którego nikt nie ma w nadmiarze. jakoś tak się złożyło, że ostatnio miałem ten nadmiar i musiałem go jakoś wykorzystać. Z rzeczy, które można robić będąc uziemionym na pupie w domu upodobałem sobie klejenie i zapisywanie swoich wewnętrznych przemyśleń w formie relacji ;-) Te czasy powoli się kończą, więc w najbliższym czasie pewnie nie zacznę nowej relacji. A jak już zacznę, to na pewno nie będzie prowadzona w tak szybkim tempie jak ta (ale w tym samym stylu). W ciągu ostatnich dwóch miesięcy skleiłem dwa modele i dokończyłem trzeci, do tego ta obszerna relacja. W życiu tyle nie kleiłem ;-)


Pracuję już nad końcową galerią, myślę, że powinna pojawić się na początku przyszłego tygodnia.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
29-09-22 15:47  Odp: [R]F6F-3 Hellcat "Betio" (GPM nr 606)
elbow 



 - 5

Piękny model, super relacja, ale tak dla porządku; łopaty w śmigle 3-łopatowym są chyba rozmieszczone co 120 a nie co 180 st.? ;)

Pozdrawiam serdecznie

--

 
29-09-22 16:06  Odp: [R]F6F-3 Hellcat "Betio" (GPM nr 606)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Doskonale się prezentuje !. Doskonałe wykonanie !
Jak już, to osmoliłbym skrzydła od kaemów (vide oryg. fotki)

 
29-09-22 16:12  Odp: [R]F6F-3 Hellcat "Betio" (GPM nr 606)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Elbow - jasne, mój błąd. Ale gafę strzeliłem :) Już poprawiam! Dzięki!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
01-10-22 00:42  Odp: [R]F6F-3 Hellcat "Betio" (GPM nr 606)
elbow 



 - 5

Mejdej napisał:

> Dziwi mnie że żaden z
> wydawców, którzy sami wykonują dodatki w druku 3D jeszcze nie oferują takich rzeczy. Wystarczą same
> cylindry sprzedawane na sztuki, bo reszta jest z wycinanki i ilu osobom by to ułatwiło życie.
>


No i posypały się silniki z GPM :)

--

 
01-10-22 20:29  Odp: [R]F6F-3 Hellcat "Betio" (GPM nr 606)
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

spoko, tylko 70 pln ;-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
01-10-22 21:07  Odp: [R]F6F-3 Hellcat "Betio" (GPM nr 606)
elbow 



 - 5

Czas to pieniądz!
czy jakoś tak...

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024