FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 21Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  ->  => 
13-08-22 13:06  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Cześć.
Tak szkoda że tak piękny okręt został tak spaprany.
Ta kwestia już chyba była poruszana w mojej relacji.
Nie chcę być zle odebrany,pisząc o kiepskim projekcie.
Samemu nie będąc obeznany w tej materii.
Aczkolwiek jako amator byłem w stanie o wiele
Lepiej rozwiązać kwestie choćby kominów,które są tragicznie zaprojektowane ..
Szkoda że Autorowi projektu oraz wydawcy zabrakło wyobraźni i profesjonalizmu.
Ale w dobie dzisiejszej techniki programów komputerowych oraz dostępności materiałów na temat okrętu,
Można było to zrobić lepiej …
Osobiście zapadł bym się chyba pod ziemie po takim numerze ;)
I osobiście przeprosił bym wszystkich poszkodowanych dobrą Flaszką i poprawionym opracowaniem ;)
Kwestia 2-3 luf dotyczyła artylerii na dziobie - To już zostało ogarnięte będzie to 2x2
Pozdrawiam.

 
13-08-22 22:35  Odp: [R] Ijn Hiryu
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Wycinanka to tylko podstawa do wykonania modelu :DDDD Reszta to indywidualna inwencja modelarza, stopień trudności zależy od ilości inwencji potrzebnej do skończenia modelu :DDDDD Taka prawda, jeszcze nie widziałem dwóch tak samo sklejonych modeli :DDDD W standardzie....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
13-08-22 23:51  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Hey
Adam 12 a może adwokat diabła ? :)

„Wycinanka to tylko podstawa do wykonania modelu „
Czyli jak kupujesz komodę z Ikei ( to tylko podstawa do wykonania komody ) i szuflada ma kształt patelki to sobie sam ja przerabiasz ? ;DDD Czy to jest ten standard ? Który by ci pasował ?
Owszem model można zwaloryzować ..
Jest jeszcze kwestia finansowa,której nie chciałem poruszać ale jest ważna ,czy kupując jakiś produkt nie zwracasz uwagi na jakość ?
Chciał bym aby ten komentarz był odebrany jako forma edukacji a nie nagonki na ewentualnych projektantów modeli oraz wydawców.
Pozdrawiam serdecznie i wracam do klejenia ;)

 
14-08-22 06:48  Odp: [R] Ijn Hiryu
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Adam pamiętasz ise ówczesnego " Thorna" vel Stanisław i przyrząd do analizy korozji na okręcie? Hehe... Masz też dużo racji. Można szybko sobie popełnić model sylwetkowy dużego pancernika zamiast grzebać się np z najnowszym opracowaniem Nagato przez rok żmudnej i wytężonej pracy. Albo jeszcze więcej poprawiając i waloryzując cyfrowe wznowienie np Kongo :) Angraf ma za ładne okładki jak na poziom opracowania modeli okrętów i tu jest pułapka imho.

Edit: powinny to być zdjęcia surówek :) Ale ja rozumiem czym kieruje się biznes i to też ma swoje uzasadnienie w pewnym sensie.
--

Post zmieniony (14-08-22 07:00)

 
14-08-22 16:14  Odp: [R] Ijn Hiryu
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

O właśnie, jak nie wiadomo o co chodzi, to już wiadomo :) Cena nieadekwatna do jakości i tu zaczyna się problem. Ale jeśli dalej są wydawane, znaczy się sprzedaje i o to chodzi wydawcom. Dla pułkowników ważniejsza ładna okładka, zawartość nie do końca i mamy efekty jakie widać.
Kto jeździ na konkursy widział co w tym roku się stało ze stoiskami, mały ruch i asortymentu jakoś mniej, pandemia nie pomogła trzymając ludzi w domach. Ta walka miedzy cena a jakością sprawia, że za 10 lat zostaną plastikowcy, scratchowcy i takie czubki jak ja :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
16-08-22 13:45  Odp: [R] Ijn Hiryu
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

nawiązując jeszcze do mojej wypowiedzi o działkach
Zupełnie przypadkiem trafiłem na to :

https://sklep.gpm.pl/akcesoria/elementy-laserowe/dzialka-i-zestawy-uzbrojenia/1/200skala/3x-25-mm-mod-96-1/200-8-szt-wyciety-laserem


Jak widać zółtki niekoniecznie kierują się zmysłem praktycznym ,
albo raczej ten ich jest inny od mojego :)
Japonia to stan umysłu heh

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
16-08-22 14:22  Odp: [R] Ijn Hiryu
orkan   

W swojej książce pan Dramiński na dziobie rysuje podwójne 25 mm działka.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
16-08-22 14:42  Odp: [R] Ijn Hiryu
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

ja odnosiłem się krytycznie tylko do moich własnych rozważań nic ci nie imputując :)

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
16-08-22 17:38  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Cześć, widzę tu jakaś dyskusja trwa.
Żółtodziób - Rozwój techniki wojskowej w Japonii w latach 30 tych i początku 40 tych ubiegłego wieku ,był na wysokim poziomie,a nawet w niektórych dziedzinach wyprzedzał świat zachodni.
Co do Artylerii 3x25 typu 96 było to działo na bazie francuskiego działa firmy hotchkiss które Japonia zakupiła pod koniec lat trzydziestych te nosiły symbol 94-95.
A te produkowane później w Japonii miały symbol 96 i dzieliły się na 10 modeli.Poszukaj sobie na Wikipedii ;)
Działo posiadało wiele wad to fakt, ale już nie będę się rozpisywał - Wikipedia wyjaśni ;)Było za to tanie w produkcji.
I tak na dziobie są dwa działa 2x25 mm
A i słowo żółtek chyba raczej nie na miejscu ? Miejmy szacunek dla
Ludzi.
Tak wracając do jakości już miałem nie walcować tego :)
Ale proszę sobie porównać Taiho od GPM cena 150 zł
Oraz Taiho Angraf cena 140 zł … różnica w cenie minimalna ale jakość wydania GPM wali na łeb ten od Angrafa.
Co do sklejalnosci Modelu GPM z pewnego źródła wiem, że problemów nie ma ;)
Dobra nie ma co narzekać gorsze rzeczy sie trafiają niż kompletnie nie spasowany model ;)
Już mi sie dużo nie zostało składam resztki.
Pozdrawiam.

 
17-08-22 21:10  Odp: [R] Ijn Hiryu
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Ahoj !
Montuje już elementy które wczesniej przygotowałem.
Okręt nabiera mocy ;)
W międzyczsie dorabiam trapy na rufie.
Oraz dodatkowe siatki bezpieczeństwa na burtach,.Siatki wykonam z tasmy do łączenia płyt gipsowych ;)
Zainstalowałem również dwie siatki bezpieczeństwa na pokładzie ,do łapania niesfornych samolotów.
Jedną zrobiłem w pozycji pionowej.


A tu przykład siatki której użyje.

Pozdrawiam.

Post zmieniony (17-08-22 21:59)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 21Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024