FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
28-07-22 15:34  Odp: [R] Kuter pilotowy KP-400
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Trzymam kciuki, bo fajnie się ogląda zmagania z takimi antykami.

Niestety nie widzę sensu tego styropianowego wypełnienia, bo jeśli miało zapobiec krowim żebrom, to nie zapobiegnie, bo wręgi nadal są na wierzchu. Tutaj przydałaby się szpachla, żeby zlicować to wypełnienie z wręgami.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
28-07-22 16:12  Odp: [R] Kuter pilotowy KP-400
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Otóż to - te wypełnienie zrobione trochę na zasadzie "bo wszyscy tak robią", jednak nie do końca temat chyba był rozpoznany, z czym to sie je:-)
Zresztą uważam, że można spokojnie okleic ten kadłub bez takich udziwnień. Jest na to mnóstwo przykładów:-)
No ale sam sobie nagrabiłeś, to teraz myśl, co z tym fantem zrobić. Ewentualnie nic nie rób - naklej paski łączące i sklej poszycie denne, jak gdyby tego styropianu tam nie było:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
28-07-22 20:39  Odp: [R] Kuter pilotowy KP-400
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Możecie mi wierzyć lub nie, ale większość powierzchni styropianu jest dobrze zlicowana. Resztę uzupełniam na bieżąco brystolem. Na razie może dwa maleńkie kawałki tektury dokleiłem i zlicowałem ze styro. O krowie żebra sie nie martwię. To mała łajba z pancernym kartonem, a nie lotniskowiec. Szczeliny 1-2mm od styro do wręgi niczego złego nie wnoszą. Poniżej zdjęcia z linijką opartą o wregi. Widać że dolega też do styropianu.



Martwi mnie za to tył poszycia, bo coś tam kształtem nie pasuje. Dokleję trochę poszycia i przyjrzę się tematowi.



Zgrubsza krzywizny wyglądają na prawidłowe, ale to i tak będzie wyzwanie. Do tej pory musiałem nieco podcinać poszycie. Na końcu jest takie ładne wklęśnięcie.




--

Post zmieniony (28-07-22 22:13)

 
06-08-22 12:24  Odp: [R] Kuter pilotowy KP-400
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Przybyło troszkę poszycia. Na razie konieczne było przycinanie dna 0-1mm.



Idząc ku tyłowi jest już coraz gorzej. Obciąłem pokład chyba z 6mm z tyłu żeby nie brakło materiału na burty. Poniżej jeszcze płytsze cięcie po obwodzie zaczynając od pola na element nr 50 w kierunku osi symetrii kadłuba. Zatoczyłem potem jeszcze ze dwie iteracje cięcia od lewej do prawej, za każdym razie po ok. 2mm.



Prawdopodobnie natnę element z napisem gdańsk żeby lepiej wyprofilować krągłości (gdzieś już poza napisem). Na razie nie dolega dobrze do szkieletu - mamy dwa promienie w płaszczyznach wzajemnie prostopadłych. Tego żadna kulka cukiernika nie wyprofiluje.



--

Post zmieniony (06-08-22 12:34)

 
10-08-22 19:11  Odp: [R] Kuter pilotowy KP-400
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Tyłeczek prawie wyprofilowany. Naciąłem dodatkowo poszycie przed literą G i za literą K. Dzieki temu udało się bardziej wyoblić tył i zebrać to razem jakoś do kupy.



Pozostała jeszcze walka z ostatnią oklejką dna. Rozciąłem je w pionie mniej więcej na dwie części. Poniżej jeszcze zdjęcie przed podzieleniem oklejki, żeby pokazać spasowanie części.



--

Post zmieniony (10-08-22 19:11)

 
05-09-22 21:59  Odp: [R] Kuter pilotowy KP-400
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Oklejanie kadłuba poszyciem dobiegło końca. Wierzcie mi że uzyskanie krzywizn na rufie kilkoma oklejkami nie było łatwe. Oklejki mierzone 100 razy i klejone na wybranych krawędziach i podcinane na pozostałych przed doklejeniem.

Przykleiłem też nadburcie dziobowe i rufowe oraz listwę odbojową. Model dorobił się też podstawki. Efekt poniżej.



Przy okazji udało mi się zdobyć trochę zdjęć rzeczywistego obiektu - radość i udręka wielu modelarzy ;P Poniżej kilka z nich.
Wg planów modelarskich nr 92 Pilot 20 miał port macierzysty w Gdańsku (zresztą pisze na rufie modelu), a Pilot 63 w Szczecinie (co podpowiada
też napis na kole ratunkowym ;P).




--

Post zmieniony (05-09-22 22:15)

 
08-09-22 14:10  Odp: [R] Kuter pilotowy KP-400
spec model 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam
Na wstępie pochwalę model - bardzo ładny. I mam pytanko - czy podzieliłbyś się zdjęciami Pilota 63?

--
Pozdrawiam - SpecModel

 
08-09-22 20:21  Odp: [R] Kuter pilotowy KP-400
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Spec_model - wysłałem jeden z emaili na adres, który pokazał się na Konradusie, ale automat odbił że nie dostarczono. W związku z tym poproszę o napisanie do mnie emaila z właściwego adresu.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
09-09-22 23:45  Odp: [R] Kuter pilotowy KP-400
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Kleiłem ten model i dobrze go wspominam. Nie były to czasy internetu więc nie miałem podstaw i materiałów aby go poprawiać czy wzbogacać Tym niemniej dobrze się prezentował bez żadnych przeróbek. Skoro nasz materiały na ewentualne poprawki to tym bardziej kibicuję Ci w budowie.

--

Post zmieniony (09-09-22 23:46)

 
12-09-22 13:00  Odp: [R] Kuter pilotowy KP-400
spec model 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam
Pablos - info mail odbierz.

--
Pozdrawiam - SpecModel

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024