FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
09-07-22 11:39  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Radku w skali powinien mieć 5,2 mm wysokości.

 
16-07-22 20:42  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Gąsiennice laserowe z pojedynczych ogniw to nie był dobry pomysł. Składane ogniwa z tektury 1 mm są zdecydowanie za grube po sklejeniu i pomalowaniu. Nie mam jednak już cierpliwości, aby robić je od nowa. Zęby okazały się ze szerokie, aby wejść w luki na kole napędowym, a być może koło napędowe zostało błędnie zaprojektowane względem zębów. Nie obyło się bez docinek. Jarzmo przedniego km także sprawiło mi kłopoty. Próbowałem podocinać, aby jakoś przypasowało, nie wygląda to dobrze. Zaczyna mnie trochę męczyć ten model, zobaczymy co się pokaże przy wieży.







--
pozdr, Radek

 
17-07-22 14:37  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Mimo problemów wygląda bardzo dobrze. Kleisz czysto i precyzyjnie a i grafa robi robotę.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
18-07-22 20:36  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dobrze, że jest ta grafika...ufff.

 
19-07-22 09:30  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Agand 

 

@Piterpanzer - Pietrek, a taką ładną fotke pierwszego wahacza gdzieś masz? Bo zdaje się jest deko inny od pozostałych

--
Pozdrówka
Agand

 
19-07-22 11:29  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

mam. wieczorem wstawię

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
07-08-22 20:26  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Ostatnio brakowało mi wolnego czasu, niemniej jednak coś dokleiłem, zabieram się za osłony nadsilnikowe.





--
pozdr, Radek

 
08-08-22 14:29  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fajnie idzie do przodu :) jestem ciekaw jak jest zaprojektowana wieża (dużo listków przy obłościach pewnie) i co wyjdzie z niej po sklejeniu.

 
15-08-22 17:39  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Dalszy ciąg prac z płytami nadsilnikowymi. Wykorzystałem kratki wycięte laserowo, które były w zestawie dedykowanym do modelu.
Widać trochę niedokładności spasowania na stykach. Najbardziej rzuca się w oczy obszar za wieżą, gdzie coś jest niezgrane.



Zacząłem prace przy wieży, początek nawet był obiecujący, ale gdy doszedłem do poszycia boków wieży zaczął się dramat. Poszycie nie pasowało do szkieletu i było za krótkie, musiałem rozciąć i przyklejać kawałkami. Powstały mi kliny, które musiałem jakoś zamaskować z kawałków zapasu koloru.
Nie bardzo mi się to udało, w zasadzie należałoby szpachlować i malować całą wieżę.








--
pozdr, Radek

 
15-08-22 18:10  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wieża nieco odstaje projektowo od kałuba w sensie spasowania ale także nienajlepszym odwzorowaniem tylnej części (tył chyba powinien być węższy i bardziej zaokrąglony). Może lepszym rozwiązaniem byłoby sklejenie poszycia góry i boków wieży i dopasować do tego szkielet ? Wydaje mi się, że ze względu na niejednorodny kolor grafiki retusz połączeń i wstawek nie powinien być bardzo trudny i bardzo poprawi efekt. Można by jeszcze przytroczyć do wieży jakieś klamoty (maskowanie z gałęzi, wyposażenie itp.)
Twoja relacja pokazuje, że robienie ksero elementów modelu jest pożądane nie tylko na ew. części zamienne ale na ewentualne przetestowanie projektu czy też swoich umiejętności.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024