FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
27-12-21 15:51  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się to co już wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-01-22 11:19  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam ponownie, od ostatniego postu parę rzeczy przybyło, w większości drobnica. Przede wszystkim zakończyłem oprzyrządowanie mniejszego komina z platformą na nim i wszelkimi odprowadzeniami. Efekt poniżej:



Następnie trochę podłubałem na dziobie oraz na rufie (zrzutnie min głębinowych). A wyszło to tak:



Dłuży się strasznie budowa Garlanda, chociaż "najgorsze" już chyba za mną. Mam nadzieję, że czas pozwoli w miarę sprawnie uporać się z pozostałymi elementami okrętu i wreszcie uznać model za ukończony. Pozdrawiam!

--

Post zmieniony (10-01-22 11:50)

 
18-02-22 10:53  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam, kolejna mała porcja aktualizacji. Okręt nabiera już pomału swojego końcowego wyglądu i charakteru, gdyż sylwetka modelu wzbogaciła się o działa główne. Dodatkowo, zakończyłem prace przy bombach głębinowych, ich zrzutniach i żurawikach. Stan obecny prac na poniższych fotkach:





w miarę posiadanego wolnego czasu, postaram się uaktualniać relację.
Pozdrawiam!

 
30-07-22 13:36  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Cześć, prace nad modelem standardowo czyli bardzo powoli idą do przodu. W zasadzie zakończyłem prace w sekcji dziobowej, włącznie z relingami:



dalsze prace polegały na wykonaniu w standardzie działek Oerlikon oraz VIckers:



W zasadzie wszystkie elementy okrętu mam już sklejone i pozostaje zamontować je na pokładzie, wykonać olinowanie, pozostałe relingi oraz szablony rur przy pierwszym kominie. Tylko i aż tyle :)

Pozdrawiam!

--

 
02-08-22 13:22  Odp: [R] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
Lukson 1982 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Piękna robota. Precyzja na każdym zdjęciu. Z czego zrobiłeś działka na zdjęciu z nożykiem? Jak obrobiłeś te końcówki?

 
05-08-22 12:46  Odp: [R/G] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Cześć, dzięki za miłe słowa. Do wykonania luf działek plot jak również, masztów, żurawików, rur przy kominach jak i innych elementów, np:



wykorzystuję kupione przez internet (w moim przypadku na stronie JSC) różnej średnicy pręciki z tworzywa sztucznego. Są miękkie i podatne na obróbkę nożykiem, czy docinanie do określonego wymiaru.

Pozdrawiam!

Post zmieniony (08-08-22 11:42)

 
08-08-22 11:55  Odp: [R/G] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Witam!

Po prawie dwóch latach, wreszcie budowa ORP Garland została ukończona. Podsumowując, model kleiło mi się bardzo dobrze, nie ustrzegłem się również błędów (np. krowie żebra na bakburcie). Jeżeli chodzi o samo opracowanie, nie mam zastrzeżeń chociaż muszę przyznać, że olinowanie modelu wykonałem trochę "po omacku" bo z załączonych w wycinance rysunków nie można było odnaleźć dokładnych miejsc kotwiczenia naciągów. Po kilkunastu latach leżakowania, również sam karton wycinanki dawał się mocno we znaki. To by było na tyle, dzięki za zaglądanie do relacji i komentarze. Pozdrawiam!








Post zmieniony (22-08-22 14:32)

 
23-08-22 09:44  Odp: [R/G] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-08-22 15:13  Odp: [R/G] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Gratuluję wykonania modelu, pewnie się skuszę na nabycie Garlanda bo jedyny jaki posiadam to ten z Małego Modelarza a chciałbym mieć w kamo.

 
26-08-22 08:28  Odp: [R/G] ORP Garland 1:200 QUEST 1/2004
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Zamykając ten wątek, ze zrobionych zdjęć podczas budowy (większość z nich widoczna w moich wcześniejszych postach) zmontowałem krótki film. Zapraszam do obejrzenia. Pozdrawiam!



--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024