FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-08-22 20:05  [R] Luxtorpeda - Extra Model (TT i H0) czyli żółtodziób na poligonie
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Dzień dobry wszystkim

Jest to mój pierwszy temat, więc najpierw przydługi, nudny wstęp (do pominięcia :) )
Po długich latach nielepienia wzięło mnie na lepienie.

Jako nastolatkowi wpadł mi w ręce, nie pamiętam już jak, MM z Beriewem Be-2 (dwupłatowy wodnosamolot),
który skleiłem i tak się zaczęło.
Jakiś czas potem moja mama kupiła mi w kiosku MM z lodołamaczem Krasin - też sklejony.
... a potem już sam zacząłem polować, a następnie po prostu zaprenumerowałem MM, bo ułowić w kiosku Ruchu, to trzeba było mieć farta.
Następnym moim modelem był francuski niszczyciel 'Le Terrible', który już retuszowałem szarym mazakiem :)
Sam model paskudnie wydany ale miał piękną sylwetkę. Pamiętam, że lufy artylerii głównej wystrugałem żyletką z zapałek i pomalowałem na czarno - ależ były szkaradne :D .

Następny był 'Garland' - ten już z prawilnym retuszem plakatówkami.
Potem zacząłem 'Vittorio Venetto' i 'King George V' (w obu dotarłem do etapu sklejony kadłub, kominy i część głównych brył nadbudówek), ale życie młodzieżowe (np.żeglarstwo) mnie wciągnęło i zajawa na modelarstwo mi przeszła ... aż do niedawna. (choć zawsze z sentymentu podziwiałem)
... aaaa był jeszcze Victory i Halny, które dotarły do fazy złożenia szkieletu XD

--------------------koniec wstępu

Trochę ostatnio czytałem rożne fora modelarskie (za dużo ich :) )
i postanowiłem zacząć powrót od czegoś łatwego.
Wybrałem to forum, bo dobrze mi się czyta na czarnym tle hehe.

Na początek kupiłem jakąś (tzn. ja wiem jaką ;) ) ciężarówkę,
ale po przejrzeniu modelu zdecydowałem wziąć coś jeszcze prostszego i tak przechodzimy do tematu tego wątku.

Model tani, prosty, ale po przeczytaniu wielu relacji postanowiłem jak najwięcej się przy nim nauczyć,
zakładając, że przy okazji na pewno go zepsuję, ale nie będzie mi go specjalnie żal.

Wydanie jest o tyle fajne, że zawiera ten sam model w dwóch skalach.
Na pierwsze zniszczenie/próbowanie patentów idzie 1:144 (TT) a docelowy będzie 1:87 (H0).

1) Model jest przeznaczony dla starszych dzieci albo młodszej młodzieży, generalnie dla zaawansowanych początkujących hehe , więc zaprojektowany jest na listkach, ale nie nazwałbym go prymitywnym.
Postanowiłem zmienić to i kleić na podkładkach+na_styk, żeby uniknąć szpar, które widać nawet na zdjęciu tytułowym.
2) Model (przynajmniej TT) celowo będzie bez retuszu, bo chcę wypróbować metodę z fazowaniem krawędzi dla uniknięcia ich malowania, tam gdzie tylko to możliwe (czyli tak naprawdę to chyba prawie wszędzie :) ) .
3) będę się starał model uplastycznić


a i jeszcze jedno.
Generalnie z wykształcenia jestem okrętowcem i w młodości jarały mnie ja widać pływała
i to głównie te 'szczelające'.
Teraz bardziej chcę skupić się na jednostkach cywilnych,- jakoś tak z przesłanek lekko pacyfistycznych wynikających z wieku, choć na pewno z wyjątkami.
Nie będę też stronił od tematów lądowych, powietrznych i szynowych.

Czego NA PEWNO u mnie nie zobaczycie, to podwójny_smarck, jaja_ma_toto,lotniskowce, żadne Me, FW, Jak, MIG, Su ani spitfajery i inne ograne tematy (no może z wyjątkiem głównie amerykańskiego lotnictwa- bo podobają mi się niektóre sylwetki).
I NA PEWNO nie będzie pancerki .
Interesuję mnie modele albo mało klejone, nietypowe, albo z interesującą sylwetką (a szczególnie pierwsze+drugie razem :D ).
...no chyba ,że znów mi klapka w głowie przeskoczy - wszak 'nigdy nie mów nigdy'.


--

Post zmieniony (04-08-22 00:47)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] Luxtorpeda - Extra Model (TT i H0) czyli żółtodziób na poligonie  nowe
żółtodziób 3667 03-08-22 20:05
 Odp: [R] Luxtorpeda - Ectra Model (TT i H0) czyli żółtodziób na poligonie  nowe
Andrzej Px48 124 03-08-22 21:19
 Odp: [R] Luxtorpeda - Ectra Model (TT i H0) czyli żółtodziób na poligonie  nowe
piotter 118 03-08-22 22:17
 Odp: [R] Luxtorpeda - Ectra Model (TT i H0) czyli żółtodziób na poligonie  nowe
żółtodziób 133 03-08-22 23:39
 Odp: [R] Luxtorpeda - Extra Model (TT i H0) czyli żółtodziób na poligonie  nowe
som11 324 05-08-22 21:18
 Odp: [R] Luxtorpeda - Extra Model (TT i H0) czyli żółtodziób na poligonie  nowe
żółtodziób 290 07-08-22 17:33
 Odp: [R] Luxtorpeda - Extra Model (TT i H0) czyli żółtodziób na poligonie  nowe
żółtodziób 140 15-08-22 20:47
 Odp: [R] Luxtorpeda - Extra Model (TT i H0) czyli żółtodziób na poligonie  nowe
żółtodziób 164 17-08-22 08:41
 Odp: [R] Luxtorpeda - Extra Model (TT i H0) czyli żółtodziób na poligonie  nowe
żółtodziób 114 25-08-22 22:47
 Odp: [R] Luxtorpeda - Extra Model (TT i H0) czyli żółtodziób na poligonie  nowe
Cordel 175 29-08-22 23:00

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024