FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
30-08-22 07:43  Odp: [R] Luxtorpeda - Extra Model (TT i H0) czyli żółtodziób na poligonie
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Czołęm. Chwilę tu nie zaglądałem, a wyłonił się kolejny kolejarz :) Kinbicuję Ci w zdobywaniu doswiadczenia i opanywania nowych technik. Zapraszam też na moją stronę, gdzie staramy sie prezentować różne techniki modelarskie. Mam nadzieję, że zainspirujesz się naszymi tekstami.

Tu tekst o dziurkowaniu.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
25-09-22 21:58  Odp: [R] Luxtorpeda - Extra Model (TT i H0) czyli żółtodziób na poligonie
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Model już skończony . Kolejny już prawie też 😊 więc cza uzupełnić relację
A w sumie to nie ma co, bo w trakcie końcowego składania nic ciekawego się nie wydarzyło.

Powrócę tylko do owiewki
W czasie wycinania dachu miałem duże obawy przy wycinaniu ząbków dających zaokrąglony kształt.
Ich szerokość przy krawędzi dachu to mniej niż 1mm więc niedokładność wycięcia o 0.2 jest relatywnie ogromna.
No i efekt jest taki, że na jednym końcu cała owiewka po zgraniu okienek uciekła mi w bok



Wnioski końcowe (oprócz tych, co się pojawiły wcześniej w relacji) :
1) Pęseta twym przyjacielem jest – dachy przy oklejaniu strasznie wymęczyłem paluchami.
W przyszłości JAK NAJMNIEJ DOTYKAĆ MODEL. Co tylko da się robić pęsetą itp. łącznie z formowaniem, tym bardziej, że efekty często są lepsze niż łapskiem.
2) Klejenie w czasie upału to słaby pomysł – ręce się szybko pocą , a to jak wiadomo modelowi nie służy – musiałem myć ręce średnio co 10-15 minut
3) Nawet pozornie prosty model może zmęczyć – w tym przypadku na pewno dodatkowych elementem utrudniającym jest skala, cały model ma ok. 19x2x2 cm , czyli taki nieco większy długopis
4) Metoda fazowania krawędzi zostaje ze mną na zawsze

No i po skończeniu TT-tki jakoś nie miałem ochoty na klejenie drugi raz pod rząd tego samego ino w mniejszej skali H0.
Zacząłem inny temat ale dużą torpedę na pewno skleję , tylko tak bardziej w międzyczasie prac nad następnymi wycinankami. Jak skończę to pokażę.
W większej chcę zrobić reflektorki z kloszami, lampki pozycyjne zrobić z krążków foli oraz urealnić wentylatory, bo w wycinance są jako walce a w realu były jak na zdjęciu poniżej.



A teraz prowokacyjna galeria końcowa modelu :D










Tak naprawdę to nie wiem, czy pokazywać normalną galerię, bo to był model do zmaltretowania i faktycznie taki mi wyszedł, czyli sukces HEHE

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024