FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 18Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
28-07-22 18:34  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Mały update, jakieś tam błotniki tylne i jakaś tam krzyneczka ;)








--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
28-07-22 19:59  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Mega retusz! Tak trzymaj :-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
28-07-22 22:52  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Retusz faktycznie kapitalny, chociaż duże zdjęcia rozsadziły mi monitor w laptopie:-)
Zdradzisz, jak sobie radzisz z tak nieregularnym retuszem?
Zawsze jak patrzę na modele "waloryzowane" graficznie to zastanawiam się, jak dobrać kolor, żeby nie odstawał od tych wszystkich odcieni i bohomazów:-)
Krzinka tyż gut:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-07-22 08:41  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Przyłączam się do pytań Stuga. Retusz znakomity.Czy będą nity na zawiasach ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
29-07-22 09:11  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Dzięki Panowie i sorrki za tak duże zdjęcia, w wolnej chwili postaram się to poprawić.

Co do retuszu, to jest mój pierwszy w życiu model z waloryzowany, wszystko co robię tutaj to metoda prób i błędów.
Wiem, że niektórzy nakładają retusz na sklejony element, ja retuszuję wszystko przed sklejaniem.
No i w tym wypadku wygląda to tak, że miejsca wymagające retuszu maluje podstawowym kolorem, którego w otoczeniu jest najwięcej (np. ten musztardowy). Następnie w miejscach gdzie przechodzi camo, aplikuję stosowny kolor i rozcieram go palcem. Operację powtarzam 2-3 razy do pożądanego efektu. Farbka musi być troszkę bardziej rozcieńczona, aby nie tworzyła nam twardych linii.
No i finalnie w miejscach takich jak te błotniki, rozcieńczam farbkę brązową do konsystencji washa i przecieram pędzlem wszystkie malowane miejsca - 2-3 razy, za każdym razem przecierając malowane miejsce palcem, aby ściągnąć nadmiar wody. Tak sobie to obmyśliłem :)

@jhradca, na razie kleje sobie co mi tam wjedzie na matę. W miejscach gdzie były nity lub nakrętki chciałbym dodać takową imitację.
W tym miejscu śruba była na równi z zawiasem, więc powinienem ją wytłoczyć tak jak to zrobił Brzydal w swoim Tygrysie. Na pewno coś zrobię w tym miejscu, ale jeszcze nie wiem co ;)

PS
Dodam, że model nie jest caponowany.

--

Post zmieniony (29-07-22 09:20)

 
29-07-22 11:04  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wytłaczanie w tej chwili to zbytnie ryzyko uszkodzenia całego błotnika ale może naklejenie bardzo cienkiego krążka z nacięciem pod śrubokręt ewentualnie dwóch półkoli byłoby chyba dopuszczalnym wizualnie odstępstwem od realu.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
29-07-22 14:50  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Retusz świetny, a zdjęcia dla mnie im większe tym lepsze. Co do tłoczenia to można spróbować. bo ja na swoich błotnikach robiłem w jednym przypadku na płasko, a w drugim zapomniałem i już po sklejeniu krawędzi - po prostu opierałem płasko na narożniku stołu. Ponieważ mój także nie był kaponowany największym problemem jaki miałem było to, że przy zbyt mocnym zagłębieniu igły wyjmowałem "łeb śruby" z igłą i później musiałem go przyklejać z powrotem w powstałym zagłębieniu. Także z tego powodu zrezygnowałem z robienia nacięć na śrubokręt.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
15-12-22 18:21  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Hejka,

wena po części wróciła, aby rozruszać zgrabiałe palce, zabrałem się za pierdolety.
Sorrki, za jakość fotek, ale pierwszy raz robiłem zdjęcia przy sztucznym świetle i muszę sobie wypracować jakieś ustawienia plus coś aparat sfocusował się na groszu zamiast na elementach :P


--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
17-12-22 22:37  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Same problemy z tą weną ;) Ale fajnie, że choć częściowo wróciła bo jest szansa na kolejne aktualizacje.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-12-22 13:46  Odp: [R] Tiger I | Kartonowy Arsenał | 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Oj tak, planuję powrócić z systematycznymi relacjami :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 18Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024