FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 23 z 46Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  ->  => 
27-07-22 09:42  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
Karas "drutki" na pierwszy rzut oka może i wyglądają starannie, ale jakby tak zacząć to analizować pod różnymi kątami, to jednak do ideału daleko... xD

Lecimy dalej z masztem :)











Pozdrawiam

--

 
27-07-22 09:51  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Mistrzostwo w dziedzinie zawijania tych rureczek.

 
04-08-22 11:37  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
GTiStyle mój aparat te rureczki trochę poładnia, mimo to dziękuję :P

Powstała taka oto mała chatka, która znajduje się przed tylnym kominem.







Wydziergałem również elementy składowe bomu. Niektóre części docelowo będą wyglądały ciut inaczej, wprowadzałem jeszcze drobne poprawki :)









Pozdrawiam :)

--

 
05-08-22 11:05  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

na jakimś drucie pewnie zawijane są? Czy jakaś inna magia?

 
10-08-22 11:41  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

GTiStyle tak, zgadza się. Posiadam dość pokaźny zbiór drutów, prętów i igieł, które często okazują się przydatne przy zwijaniu tego typu elementów.
Robiłem również próby z techniką doradzoną przez któregoś z GEKOnów, by do zwijania elementów użyć jeszcze dodatkowej tulejki z papieru. Jeszcze nie wychodzi mi to tak jakbym chciał, ale nadzieja na przyszłość jest :)

Wracając do tematu głównego :P
Powstała winda.







Top masztu tylnego?



Brakuje kilku elementów (bloczki, olinowanie, jakieś lampki, drabinki) niektóre z nich pewnie sobie odpuszczę. W przypadku lampek możliwe, że poszukam informacji jakiego koloru były. Nie obiecuję, że coś znajdę, na razie po prosu dałem więcej opcji kolorystycznych.

W sumie, na forum jest trochę ludzi związanych z morzem, więc wrzucę obrazek przedstawiający to, o co pytam. Może ktoś coś wie na ten temat?



Całość złożona do kupy. W bom nie wkleiłem żadnego drutu, przez co miałem potem problem z napięciem linek. Żeby tak paskudnie nie zwisały, próbowałem się uratować... przyklejając hak do pokładu xD Wygląda to, jak wygląda :/









Jest szansa, że nie będzie to ostateczna wersja tego masztu, a zwłaszcza jego wnętrza. Prawdopodobnie była tam jednak jakaś "chatka", której wygląd spróbuję odtworzyć. Do tematu wrócę, jak będą jakieś konkrety :)

Tradycyjnie, na koniec pewnego etapu, 2 fotki całości.





Więcej zrobiłem przy okazji skończenia dział artylerii głównej, które to będą bohaterami następnych odcinków.

Przepraszam za jakość niektórych zdjęć.

Pozdrawiam :)

--

 
23-08-22 11:18  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam ponownie :)
Jedziemy z artylerią główną.
W środku wieży umieściłem prosty mechanizm umożliwiający poruszanie lufami.













Pozdrawiam

--

 
23-08-22 17:17  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Pięknie poskładana skorupa wieży to jedno, ale mechanizm to co innego.
Tzn na papierze wygląda to zacnie, a jak wetkniesz w otwory metalowe kołki, zwane lufami, okaże się, że papier nie ma siły tego utrzymać.
Problem można by rozważyć na 2 sposoby, 1 to zapewnienie odpowiedniego tarcia, papier/papier, przez docisk lub powierzchnie trącą,. Ale dla mnie najskuteczniejsze byłoby dołożenie przeciwmasy. Tylko... tylko że zazwyczaj nie ma na to miejsca.
Więc na koniec i tak te lufy pozostają fix, hehe: ]

Choć może, obecne drukowane lufki, czy nawet papierowe. Nie będą sprawiać może takich kłopotów. Lecz, doświadczenie uczy mnie, że nie jest łatwo.

 
01-09-22 11:36  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
Karas prawdopodobnie masz rację.
Tarcie jest niewielkie, ale dla luf wykonanych z papieru zdecydowanie wystarcza.
Lufka toczona tego kalibru zapewne już trochę waży. Przeciwwagę teoretycznie możnaby zamontować, tylko trzebaby wyrżnąć dziurę w podstawie wieży xD

Tutaj już lufy na swoim miejscu. Kartonowe moim zdaniem nie wyglądają źle.







Tutaj szablonik fartucha. Siadł bardzo ładnie, ale jego kształt ograniczył całkowicie możliwość podnoszenia kąta lufy. Problem na obecną chwilę sam się rozwiązał xD Spróbuję jeszcze narysować ciut "luźniejszy" w miejscu styku z lufą, może wtedy uda się to poruszyć :)





Tu już pomalowane. Jak widać, niechcący upaćkałem również okolice tych fartuchów :P











Pozdrawiam

--

 
01-09-22 12:43  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Wygląda to przesympatycznie, hehe, mega. Co do wora, to trzeba by zostawić dużo więcej towaru pod lufą, pytanie jak to wszystko będzie się układać. IMO fartuchy to jeden z trudniejszych etapów budowy, bo ciężko jest zachować zwiewność materiału w takiej skali.
Lufki kartonowe, wyszły jak najbardziej OK. Chyba sam muszę się też przestawić na takie papierzaste. Dają radę.

 
14-10-22 11:27  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
po dłuższej przerwie wracam do nadawania :) Na szczęście, przez ten okres prace przy modelu nie stały w miejscu.

Przy okazji malowania detali śródokręcia rozrysowałem sobie kolejną wersję szabloniku do fartuchów. Na fotce to ten po prawej. Tak jak radził Karas dodałem więcej materiału pod lufą. W teorii miał pozwolić na pełne wychylenie armat :P

Nowy szablon po prawej.



Kleimy. Fotek sporo, ale może komuś kiedyś to pomoże :)
Lepienie zacząłem od dołu przy wieży. Chusteczka ma nachodzić na tą charakterystyczną "opaskę" wokół otworu na wieżę.



Szczęśliwie dotarłem do "góry". Siadło moim zdaniem ładnie. Potem wystarczyło obkurczyć chusteczkę do wysokości zaznaczonej kreską ( widać ją na sąsiedniej lufie)



Tak wygląda zakres ruchu po przyklejeniu całości. Chyba ujdzie xD Fartuch jeszcze przed malowaniem.





Tu już "gotowe" ;)









Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 23 z 46Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024