FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
24-07-22 22:33  [R/G] Mig-23 Hell Fighter
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jak już pisałem w relacjo-galerii dotyczącej Jaguara, na warsztacie jest już kolejny model. Tym razem, jest to nieco nowsze opracowanie, a mianowicie Mig 23 „Hell Fighter” z serii MS Model. Dlaczego ten akurat? Po pierwsze sam Mig 23 to piękna maszyna, po drugie to konkretne, nietypowe malowanie urzekło mnie, a poza tym jeden z kolegów z GEKO stwierdził, że wygląda „demonicznie”. Cóż było robić? Niewiele nie czekając, model wjechał na matę.
Na początku uległem urokowi składania puzelków i poskładałem 3 bloki logiczne szkieletu, a mianowicie przód z kabiną, centropłat oraz silnik. Nie jest to klejenie zgodne z instrukcją, ale kto by czytał instrukcje? Na tym etapie klejenia w zasadzie wszystko jest pasowskie. Pewne wątpliwości były na etapie montażu kabiny i „ozkieletowania” jej, a dotyczyły tego do jakiego poziomu w stosunku do kabiny należy wyrównać szkielet.
Po dotarciu do etapu oklejania szkieletu dzięki podpowiedziom Stacha postanowiłem dorobić nieco wzmocnień w nim, aby uniknąć zapadania oklejek. Wydaje się, że zdało to egzamin. Na chwilę obecną model wygląda jak na zdjęciach. Muszę przyznać, że wydaje się być bardzo atrakcyjny. Sklejanie nie sprawiło jakichś większych problemów, należy jednak dokładnie mierzyć i pasować elementy przed sklejeniem ich. W modelu pierwszy raz (również dzięki Stachowi) zastosowałem metodę nasuwania sklejonego poszycia na szkielet. Początkowo obawiałem się tej metody, jednak okazała się ona efektywna i efektowna.








--

Post zmieniony (26-09-22 16:45)

 
24-07-22 23:15  Odp: [R] Mig-23 Hell Fighter
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

[R]
Wydawca ?
--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-07-22 08:03  Odp: [R] Mig-23 Hell Fighter
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"zdjęcie niedostępne"
:-(

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
25-07-22 10:37  Odp: [R] Mig-23 Hell Fighter
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Tiaaaa....zakichany fotosik. Wrócą 01.08. Niemniej sytuacja utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że jest to ostatnia relacja prowadzona "live". Trzeba się przestawić na galerie końcowe.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
25-07-22 10:48  Odp: [R] Mig-23 Hell Fighter
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

A może warto po prostu zrezygnować z fotosika na rzecz lepszego serwisu?
Każda relacja jest wartością dodaną do forum, końcowe galerie to jednak nie to:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-07-22 10:49  Odp: [R] Mig-23 Hell Fighter
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a nie lepiej przesiąść się na postimage? tam jest chyba darmowe do iluś tam GB?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
25-07-22 12:03  Odp: [R] Mig-23 Hell Fighter
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ja nie mam problemu z wykupieniem miejsca pod hosting - limit darmowy przekroczyłem kilka lat temu. Przy paru tysiącach zdjęć wszędzie będzie płatne. Problemem fotosika jest transfer, który błyskawicznie się kończy przy wrzuceniu kilku zdjęć w formacie większym niż znaczek pocztowy. I tutaj jego wykupienie też nie byłoby problemem, bo 10Gb transferu to koszt piwa...tylko, że ten zafajdany fotosik nie współpracuje z moim bankiem i nie mogę zrobić jak człowiek przelewu, SMSy premium od jakiegoś czasu u nich nie działają, a karty kredytowej tylko do obsługi fotosika nie będę zakładał. Z tą przesiadką po kilku latach, z kilkudziesięcioma albumami i kilkoma tysiącami zdjęć to nie jest takie hop-siup..

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
25-07-22 12:52  Odp: [R] Mig-23 Hell Fighter
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Stary, ja nie pytałem w kontekście dotychczasowych albumów na fotosiku:-) Mówię o przesiadce na nową, lepszą platformę dla nowych zdjęć. Resztę albo przeniesiesz, albo nie, to już ma mniejsze znaczenie. Chodzi o tu i teraz, żeby człowiek sobie pooglądał, co tam fajnego wyprawiasz:-)
Nie szukaj więc wujaszku wymówek tylko wrzucaj zdjęcia z budowy MIGa z nowego, bardziej przyjemnego miejsca:-) Czekamy:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-07-22 08:32  Odp: [R] Mig-23 Hell Fighter
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Na platformie OCI (Oracle Cloud) można mieć 2 VMki za darmo po 50GB, tylko trzeba sobie ustawić apache albo nginx'a i po sprawie.

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
26-07-22 13:20  Odp: [R] Mig-23 Hell Fighter
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Wiedz, że bardzo Ci kibicuję przy budowie tego modelu :-) nawet jak nie widzę zdjęć :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024